اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حرکت روبات روی ریل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حرکت روبات روی ریل

سلام خدمت دوستان عزیز.
    من قصد ساختن یک روبات رو دارم که بالای یک دیوار به صورت افقی روی یک ریل حرکت میکنه.
    خودم قصد دارم چرخ های روبات رو بین دو دو تکه آهن قرار بدم تا حرکت ریلی و شبیه سازی کنه و روبات از ریل بیرون نیاد.
    مشکلم روی ترمز روبات هست و روبات باید توقف کامل داشته باشه چون روبات باید روی مختصات خاصی از دیوار، اعمال خاصی رو انجام بده و نیاز هست که روبات ثابت بشه و بعد از اینکه کارش تموم شد به حرکت در بیاد و به مختصات بعدی بره.
    میخواستم با دوستان همفکری کنم و ببینم:
    1. چه موتوری بهتره اینجا استفاده بشه.(موتور DC قدرتی یا سرعتی؟)
    2. ایده ریلی که من انتخاب کردم مناسبه؟

پاسخ : حرکت روبات روی ریل

با سلام و درود
    به نظر بنده یک چرخی طراحی کن و با چاپ 3 بعدی بساز که جا برای قرار گرفتن چندین آهنربای نئودیوم سکه ای داشته باشد و چرخ ربات به واسطه این آهنرباهای نئودیوم به فلز بچسبد. برای حرکت ربات هم می توانی از موتورهای قدرتی فرمان یار استفاده کنی البته از نوع 360 درجه که می توانند دور کامل بزنند.

همچنین بالای دیوار می توان یک بالابر وصل کرد که دیگر نیازی نباشد بخش محرک روی ربات باشد و بالابر ربات را جا به جا کند.
    جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۱۷:۲۶ ۱۳۹۵/۰۴/۲۴.

دیدگاه

"
      همچنین بالای دیوار می توان یک بالابر وصل کرد که دیگر نیازی نباشد بخش محرک روی ربات باشد و بالابر ربات را جا به جا کند.
      "
      بالابری که روبات رو بصورت افقی حرکت بده ایده جالبی هست.
      ببینید درست متوجه شدم.روبات همچنان چرخهایی که اونو به ریل و مسیر افقی وصل میکنن رو داره و بالابر بصورت جدا از روبات با زنجیر، تسمه یا هر رابط دیگه ای روبات رو روی ریل حرکت میده.
      نکته اینجاست که روبات خودش باید اون بالابر رو کنترل کنه.
      همچنین نیازه که گاهی اوقات روبات از ریل جدا بشه و به پشت دیوار بچسبه.

دیدگاه

ریل می تواند روی بخش افقی دیوار نصب شود و بالابر که با سیم به ربات وصل شود و حرکت بالابر موجب حرکت ربات گردد.

همچنین روی دیوار می توان ورقه ی فلزی وصل کرد و با آهنربای به نسبت قوی ربات را به دیوار ثابت نگه داشت. آهنرباهای نئودیوم موارد مناسبی هستند.

البته بهتر بود که اندازه و وزن ربات را بیان می کردید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X