ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2012/12/21
    274
    19

اتصال sim900 به میکرو

برای اتصال sim900a به mega32a (در ارتباط سریال) باید از آی سی خاصی استفاده کنیم؟ یا تقسیم ولتاژمیخواد ؟ مقادیرش چنده ؟
    بعضی جاها نوشته sim900a جدیده و نیاز به این چیزا نداره فقط با سیم متصل کنیم ؟ درسته ؟
    2008/05/26
    1,044
    531

پاسخ : اتصال sim900 به میکرو

سلام
    نیازی به آی سی خاصی نیست!
    ابن ماژول با ولتاژ 3.3 تا 4.2 ولت کار میکنه
    من همیشه واسه اینکه نیاز به تقسیم مقاومتی روی پایه های rx و tx نباشه ولتاژ میکرو رو از همین sim900 میگیرم ینی اگه sim900 رو با 4.1 ولت راه اندازی کردم همین ولتاژ رو واسه میکرو استفاده میکنم و تا حالا که مشکلی نداشتم
    ولی 2 3 تا ماژول بدون تقسیم مقاومتی وصل کردم به میکرو و میکرو رو با 5 ولت راه اندازی کردم و متاسفانه بعد یه مدت قسمت ارتباط سریال sim900 از کار افتاد!
    2012/12/21
    274
    19

الان من فقط با دو رشته سیم وصل کردم به میکرو. ارتباط سریال بین SIM900 با کامپیوتر توی هایپر ترمینال ، وقتی برقرار هست که به MEGA32 وصل نباشه. یعنی مگا32 را برمی دارم ، منتونم داخل هایپرترمینال تایپ کنم ولی وقتی میزارمش ، دیگه نمیشه تایپ کرد. این برا چیه ؟
    2008/05/26
    1,044
    531

اولا اگه از ترمینال و مبدل usb به serial استفاده میکنید حتما تقسیم مقاومتی رو بزارید که ولتاژ بین 3.3 تا 4.2 قرار بگیره چون ممکنه به ماژول آسیب برسه
    این مشکلی هم که دارید احتمالا به خاطر این هست که پایه tx میکرو در زمان روشن بودن در سطح 0 قرار داره و زمانی که شما دیتا رو از هاپر ترمینال میفرستید 0 میشه
    2015/12/01
    82
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein.ahmadvand

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

الان من فقط با دو رشته سیم وصل کردم به میکرو. ارتباط سریال بین SIM900 با کامپیوتر توی هایپر ترمینال ، وقتی برقرار هست که به MEGA32 وصل نباشه. یعنی مگا32 را برمی دارم ، منتونم داخل هایپرترمینال تایپ کنم ولی وقتی میزارمش ، دیگه نمیشه تایپ کرد. این برا چیه ؟
    دوست عزیز لطفا بیشتر توضیح بده! اصلا متوجه نشدم مشکلت چیه!؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط goldenmasoud

اولا اگه از ترمینال و مبدل usb به serial استفاده میکنید حتما تقسیم مقاومتی رو بزارید که ولتاژ بین 3.3 تا 4.2 قرار بگیره چون ممکنه به ماژول آسیب برسه
    دوست عزیز تا اونجا که من میدونم اون تغذیه ماژوله باید بین 3.3 تا 4.8 باشه(نه 4.2 ولت) ! ولی جایی ندیدم ارتباط سریالش باید کمتر از 4.2 باشه! اصلا ارتباط سریالش یه پروتکلی استاندارد و مشخصه که محدوده ولتاژش تا 5 ولت هم هست!(دقت کنید که این 5ولت برای بیت یک هست و وقتی یک بایت میفرستیم ممکنه چندبار بین صفر و 5 ولت تغییر کنه! و حتی در حالت 5 ولت همجریان زیادی نمیکشه که بخواهد آسیب بزنه!؟ )

اگر اشتباه می کنم دوسنان اصلاح بفرمایند!

برای اتصال sim900a به mega32a (در ارتباط سریال) باید از آی سی خاصی استفاده کنیم؟ یا تقسیم ولتاژمیخواد ؟ مقادیرش چنده ؟
    بعضی جاها نوشته sim900a جدیده و نیاز به این چیزا نداره فقط با سیم متصل کنیم ؟ درسته ؟
    تا اونجا که من میدونم (که شاید چیزهایی رو ندونم وبهتره فقط به حرف من اکتفا نفرمایید) نیازی به هیچ مقاومتی نیست!
    لااقل من که بدون مقاومت جواب گرفتم!
    فقط کافی RX و TX و GND ماژولت رو به ترتیب به TX و RX و GND میکرو وصل کنی! همین!
    2008/05/26
    1,044
    531

2015/12/01
    82
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط goldenmasoud

همونطور که خودتون عکسش رو گذاشتین این محدودیت برای VBAT یا همون تغذیه هست! و فکر نکنم ربطی به ارتباط سریال داشته باشه! ارتباط سریال یه پروتکل مشخص داره که برای بیت 1 میتونه تا 5 ولت رو بپذیره!
    2012/12/21
    274
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط hashemisali70

دوست عزیز لطفا بیشتر توضیح بده! اصلا متوجه نشدم مشکلت چیه!؟

ببینید ، من مدار سیم 900 را به میکرو وصل کرده ام . و داخل هایپرترمینال نمیتونم بهش دستور بدم. ولی این اتصال رو که قطع می کنم ، یعنی پایه های rx,tx را که قطع می کنم و اتصال بین میکرو با سیم 900 نیست و به هیچ چیز دیگه ای دست نمی زنم،براحتی میشه داخل هایپرترمینال تایپ کرد. میخوام بدونم علتش چیه ؟
    2015/12/01
    82
    40

ببینید ، من مدار سیم 900 را به میکرو وصل کرده ام . و داخل هایپرترمینال نمیتونم بهش دستور بدم. ولی این اتصال رو که قطع می کنم ، یعنی پایه های rx,tx را که قطع می کنم و اتصال بین میکرو با سیم 900 نیست و به هیچ چیز دیگه ای دست نمی زنم،براحتی میشه داخل هایپرترمینال تایپ کرد. میخوام بدونم علتش چیه ؟
    منظورت اینه که میخواهی به صورت همزمان هم میکرو به ماژول دستور بده و هم کامپیوتر؟؟
    2014/10/05
    1,546
    1,088

با سلام و درود
    هماهنگ بودن نرخ تبادل داده[1] نرم افزار و Sim900 را بررسی نمایید.

[1]- Baud rate
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17