اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل پایه های آنالوگ به دیجیتال در آی سی PIC16F876

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل پایه های آنالوگ به دیجیتال در آی سی PIC16F876

سلام بر همه اساتید

من در زمینه PIC خیلی خیلی مبتدی هستم

میخواستم اولا از شما درخواست کنم که یک منبع و مرجع بهم معرفی فرمایید و سوال جزئی تر اینکه
    برای تبدیل پایه های آنالوگ به دیجیتال در آی سی PIC16F876 چه فرمانی لازم هست؟

ممنون میشم

پاسخ : تبدیل پایه های آنالوگ به دیجیتال در آی سی PIC16F876

شما واسه تبدیل پایه های انالوگ به دیجیتال می بایستی بیتهای 0و1و2و3ثباتADCON1رابصورت011Xقرار بدیدی.

دیدگاه

دوستمون درست اشاره فرمودن.
      البته بهتر بود شما اسم کامپایلرتون هم قید میکردین.
      پایه هایی که با ADC مولتی پلکس شدن، باید روشون این دوتا کار انجام بشه، اولا ضمن اینکه ADC رو خاموش میکنین، اون پایه ها رو به عنوان دیجیتال انتخاب خواهید کرد.
      ثانیا باید ورودی یا خروجی دیجیتال رو از طریق رجیستر TRISx مشخص بفرمایید. ( در مورد این میکرو TRISA خواهد بود.)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leader. نمایش پست ها
        شما واسه تبدیل پایه های انالوگ به دیجیتال می بایستی بیتهای 0و1و2و3ثباتADCON1رابصورت011Xقرار بدیدی.

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی نمایش پست ها
        دوستمون درست اشاره فرمودن.
        البته بهتر بود شما اسم کامپایلرتون هم قید میکردین.
        پایه هایی که با ADC مولتی پلکس شدن، باید روشون این دوتا کار انجام بشه، اولا ضمن اینکه ADC رو خاموش میکنین، اون پایه ها رو به عنوان دیجیتال انتخاب خواهید کرد.
        ثانیا باید ورودی یا خروجی دیجیتال رو از طریق رجیستر TRISx مشخص بفرمایید. ( در مورد این میکرو TRISA خواهد بود.)

سلام به هر دو دوست و معلم گرامی (غیر از این هم نیست که بنده شاگردی میکنم در حضورتون)

از هر دوی شما تشکر میکنم ، مشکل حل شد.

ولی یه نکته دیگه ،سوال در مورد منابع آموزش PIC با بیسیک هست که دو تا سه کتاب دیدیم که از نظر آموزشی خیلی نامفهوم بودن و دستور زبان خوبی نداشتن.

دنبال کتابی میگردم که بعد از معرفی فرمانها و کدهای بیسیک یک مثال برای شیر فهم کردن ارائه داده باشن.

چنین کتابی رو شما دوستان گرامی سراغ دارین؟

ممنون و سپاس از وقتی که میذارین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms1003 نمایش پست ها
          سلام به هر دو دوست و معلم گرامی (غیر از این هم نیست که بنده شاگردی میکنم در حضورتون)

از هر دوی شما تشکر میکنم ، مشکل حل شد.

ولی یه نکته دیگه ،سوال در مورد منابع آموزش PIC با بیسیک هست که دو تا سه کتاب دیدیم که از نظر آموزشی خیلی نامفهوم بودن و دستور زبان خوبی نداشتن.

دنبال کتابی میگردم که بعد از معرفی فرمانها و کدهای بیسیک یک مثال برای شیر فهم کردن ارائه داده باشن.

ممنون و سپاس از وقتی که میذارین.
          سپاسگذارم از نظر لطفتون
          اما بابت معرفی کتاب مناسب، باید عرض کنم خدمتتون که اندکی ضعف در این زمینه وجود داره که قابل انکار نیست.
          پیشنهاد میکنم تاپیک معرفی کتابهای آموزشی برای میکروکنترلرهای PIC رو یه نگاهی بندازین. اندکی نیاز به سر و سامان دادن داره لینک های این تاپیک، ولی حداقل کتب معرفی شده میتونه راهنمایی خوبی باشه براتون.
          موفق باشید.

دیدگاه

سلام
            دوست عزیز بعد از شنیدن یادگیری زبان بیسیک یه جورایی نتونستم خودم رو بگیرم. برام سواله که چرا بیسیک؟ من کم دیدم که دانش آموزان و یا اونایی که واسه سرگرمی الکترونیک کار میکنن(منظورم کشور خودمون هستش) بیان سراغ PIC پس به احتمال زیاد شما واسه کار می خوایید یادبگیرید. درسته؟

از دوستان خصوصا آقای مستقیمی عذر می خوام که هی می پرم توی تاپیک های بخششون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh نمایش پست ها

سلام
              دوست عزیز بعد از شنیدن یادگیری زبان بیسیک یه جورایی نتونستم خودم رو بگیرم. برام سواله که چرا بیسیک؟ من کم دیدم که دانش آموزان و یا اونایی که واسه سرگرمی الکترونیک کار میکنن(منظورم کشور خودمون هستش) بیان سراغ PIC پس به احتمال زیاد شما واسه کار می خوایید یادبگیرید. درسته؟

سلام بر شما

بله برای کاره

اشکالی داره؟

دیدگاه

سلام بر شما

بله برای کاره

اشکالی داره؟
                خب واقعا هیچ کسی نمی تونه شما رو مجبور کنه ولی من به شدت شما رو تشویق میکنم که بجای بیسیک، C رو یاد بگیرید. کامپایلر بیسیک واسه هر میکرویی گیر نمیاد. تنوع کمتری هم دارن. پشتیبانی خیلی خوبی هم ندارن. برای استخدام توی یه شرکت یا جاهای دیگه من مطمئنم C/C++ از شما می خوان. بیشتر شرکت های سازنده هم واسه محصولاتشون کامپایلر C میدن بیرون و هزاران دلیل دیگه.
                شدیدا توصیه میکنم که زبان C رو انتخاب کنید تا وقتتون رو تلف نکردید.

انتخاب با خود شماست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh نمایش پست ها

سلام

خواهش میکنم برادر، این حرفها چیه؟
                  شما نپری، کی بپره؟!!!

حق با دوستمون هست، اگر برای کار میخواین(جدیت)، و ادامه دار هم میخواین(کمیت)، و رو به پیشرفت هم میخواین(کیفیت)؛ حتما سراغ کامپایلرهای C برین.
                  موفق باشید.

دیدگاه

بسم الله الرحمن الرحیم
                    در همان لینک که آقای مهندس مستقیمی معرفی کردند برای مرجع و کتاب ، بهترین کتاب و مرجع فارسی بسیار قوی حاصل تلاش شخص محترمی به نام آقای حامد مظاهری است. این کتاب ، مرجع جامع و بسیار خوبی است که انصافا قوی نوشته شده است.مطالب را خوب گرد آوری کرده است. به همراه کتاب یک سی دی هم ارائه می شود که مطالب جامع و مفیدی دارد. به تحقیق بهترین کار برای بیسیک PIC (برای زبان فارسی) توسط ایشان (با گردآوری و تدوین این کتاب) انجام شده است .

من با توجه به اشراف و آگاهی از زبان C برای میکرو PIC به بیسیک بسیار بسیار متمایل و صد البته وفا دار هستم.

این مهم است که چند تا زبان و چه چیزهایی می دانید. اما خیلی مهم تر از همه این است که از کدامیک از آنها در عمل استفاده می کنید.

موفق باشید.
                    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X