اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس ایزوله ، ترانس یک به یک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس ایزوله ، ترانس یک به یک

درود
    دوستان من یه موج سینوسی دارام که با یه تقویت کننده اون رو تقویت کردم به انتهای راه رسیده بودم که متوجه شدم این سیگنال من باید حتما ایزوله باشه تصمیم گرفتم یه ترانس یک به یک به پیچم یه دونه هسته فریت ee42 آوردم اولیه و ثانویه رو با سیم نیم 50 دور پیچیدم فرکانس کاری من 1 کیلو هرتز هست اولا ترانس موقع کار سوت میکشه ؟؟؟ و دوما باور کنید چه بدون بار و چه با بار ترانس ورودی و خروجیش یکی نیست نزدیک دو ولت فرق داره خواستم علت رو ببینم چیه و چه طور این مشکلات رو جل کنم ؟ حتی اومدم برای بار دوم ترانس رو با همون نسبت یک به یک با یه سیم دیگه 0.75 بستم بازم سوت شد تق تق و بازم اختلاف دو لت دارم
    ممنونم میشم راهنماییم کنید
    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

پاسخ : ترانس ایزوله ، ترانس یک به یک

خب یه پیشنهاد دارم
    بیاین اول موجتون رو با یه ترانس یک به یک ایزوله کنید بعد بدینش به تقویت کننده،اینطوری دامنه خروجی دست خودتونه و کنترلش راحتتره؛ترانستون هم کوچیک تر میشه؛بعلت جریان نکشیدن از ترانس،افت روی ترانس هم نخواهید داشت

در مورد تفاوت ورودی و خروجی فکر میکنم طبیعی باشه چون توی ترانس عادی هم یه درصد دور اضافه در نظر میگیرن
    خب تعداد دور ثانویه روبیشتر کنین که پراکندگی و.........جبران بشن
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط John Lock نمایش پست ها
      درود
      دوستان من یه موج سینوسی دارام که با یه تقویت کننده اون رو تقویت کردم به انتهای راه رسیده بودم که متوجه شدم این سیگنال من باید حتما ایزوله باشه تصمیم گرفتم یه ترانس یک به یک به پیچم یه دونه هسته فریت ee42 آوردم اولیه و ثانویه رو با سیم نیم 50 دور پیچیدم فرکانس کاری من 1 کیلو هرتز هست اولا ترانس موقع کار سوت میکشه ؟؟؟ و دوما باور کنید چه بدون بار و چه با بار ترانس ورودی و خروجیش یکی نیست نزدیک دو ولت فرق داره خواستم علت رو ببینم چیه و چه طور این مشکلات رو جل کنم ؟ حتی اومدم برای بار دوم ترانس رو با همون نسبت یک به یک با یه سیم دیگه 0.75 بستم بازم سوت شد تق تق و بازم اختلاف دو لت دارم
      ممنونم میشم راهنماییم کنید
      شما صرف نظر از تلفاتی که در ترانس ایجاد میشه و با اتکا به تئوری ترانس رو ساختی. پس باید هم اختلاف داشته باشی
      عمده تلفات ترانس مربوط به تلفاتی مسی و تلفات هسته هست

برای جبران تلفات میتونید تعداد دور خروجی رو اندکی از ورودی بیشتر بپیچید. اینطوری تلفات جبران میشه

دیدگاه

اگه هسته رو محکم کنید با پیچ یا هرطور دیگه ای ، صداشم گرفته میشه.
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200 نمایش پست ها
          خب یه پیشنهاد دارم
          بیاین اول موجتون رو با یه ترانس یک به یک ایزوله کنید بعد بدینش به تقویت کننده،اینطوری دامنه خروجی دست خودتونه و کنترلش راحتتره؛ترانستون هم کوچیک تر میشه؛بعلت جریان نکشیدن از ترانس،افت روی ترانس هم نخواهید داشت

در مورد تفاوت ورودی و خروجی فکر میکنم طبیعی باشه چون توی ترانس عادی هم یه درصد دور اضافه در نظر میگیرن
          خب تعداد دور ثانویه روبیشتر کنین که پراکندگی و.........جبران بشن

ممنونم این جوری فکر کنم حجم اون ترانس هم خیلی کوچیک میشه چون قبل از تقویت کننده دیگه جریانی نمیکشه الان توی این حالت ایزوله هست دیگه ؟؟؟
          راستی یه سوالی این که سوت میکشه به خاطر این نیست که هسته فریته و فرکانس یک کیلو من یه جایی خونده بودم اگه درست باشه برای این فرکانس باید هسته آهنی استفاده کرد ؟
          بازم ممنونم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط hosseinam نمایش پست ها
          اگه هسته رو محکم کنید با پیچ یا هرطور دیگه ای ، صداشم گرفته میشه.
          ربطی به اینکه هسته فریته نداره والا هر کاری به عقلم رسید کردم ولی هی سوت میکشه ؟

دیدگاه

ممنونم این جوری فکر کنم حجم اون ترانس هم خیلی کوچیک میشه چون قبل از تقویت کننده دیگه جریانی نمیکشه الان توی این حالت ایزوله هست دیگه ؟؟؟
            راستی یه سوالی این که سوت میکشه به خاطر این نیست که هسته فریته و فرکانس یک کیلو من یه جایی خونده بودم اگه درست باشه برای این فرکانس باید هسته آهنی استفاده کرد ؟
            بازم ممنونم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ربطی به اینکه هسته فریته نداره والا هر کاری به عقلم رسید کردم ولی هی سوت میکشه ؟
            اره تو این حالت هم ایزوله است
            فقط حواستون به منبه تغذیه تقویت کننده هم باید باشه که ایزوله باشه
            با توجه به موج سینوسی که هارمونیک اول فقط داره و با توجه به فرکانس پایین و با توجه به چیزاییکه تا حالا خوندم؛اره هسته پودر اهن بزارین بهتره
            ولی مطمین نیستم

در مورد ترانس نمیدونم درست دلیلش چیه
            صدا حاصل لرزش سیم هاست
            فک کنم موجتون سینوسی کامل نباشه
            یا سیم هاتون شله
            بر هر صورت تو اون روشی که گفتم به احتمال زیاد صدا هم کم شه چون جریانمون خیلی کم خواهد بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200 نمایش پست ها
              اره تو این حالت هم ایزوله است
              فقط حواستون به منبه تغذیه تقویت کننده هم باید باشه که ایزوله باشه
              پس به مشکل بر خوردم منبع تغذیه من ایزوله نیست از یه دی سی گرفته شده اتفاقا من می خوام نسبت به همون ایزوله باشه اصلا اون ترانس رو بعد از تقویت کننده گذاشتم برا همین

دیدگاه

پس به مشکل بر خوردم منبع تغذیه من ایزوله نیست از یه دی سی گرفته شده اتفاقا من می خوام نسبت به همون ایزوله باشه اصلا اون ترانس رو بعد از تقویت کننده گذاشتم برا همین
                خب پس اگه نمیتونین منبع رو ایزوله کنید؛که البته بهتره بکنید(میتونید یه منبع کوچیک سوییچینگ بزارین که ایزوله شه)
                باید برگردیم سر همون راه اول
                یهبار با تعداد دور ثانویه ده درصد بیشتر و هسته پودر اهن بپیچین ببینیم چی میشه
                در کل که اگه میخاین خروجی تغییرات کمی داشته باشه مدار پیچیده میشه و باید فیدبک داشته باشید

دیدگاه

در این فرکانس هسته فریت بهتر عمل میکنه..ترانستون اگه حلقوی باشه تلفات کمتری خواهید داشت..

دیدگاه

درود دوستان
                    میخوام کار اصولی بکنم
                    اصلا فرمول اصولی پیچیدن ترانس چیه ضخامت سیم ، تعداد دور ها جریان عبوری
                    میشه بهم کمک کنید چون من همین جوری یلخی پنجاه دور سیم نمره نیم بستم
                    ممنونتون میشم

دیدگاه

درود دوستان
                      میخوام کار اصولی بکنم
                      اصلا فرمول اصولی پیچیدن ترانس چیه ضخامت سیم ، تعداد دور ها جریان عبوری
                      میشه بهم کمک کنید چون من همین جوری یلخی پنجاه دور سیم نمره نیم بستم
                      ممنونتون میشم
                      اگه یه فرمول کامل پیدا کردین حتما به ما هم بگین

دیدگاه

سلام

فصل دوم این pdf بدردتون میخوره بشخصه خودم از همین استفاده میکنم واسه ترانس بستن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X