اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت تایمر در بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ساخت تایمر در بسکام

سلام خدمت اساتید محترم
    ساعت با rtc میکرو و کریستال خارجی که هم ساعت ثانیه شمار داره هم تاریخ که با سه کلید ساعت و تاریخ رو تنظیم میشه درست کردم. هدف از درست کردن این ساعت پروژه تایمر هست.به این صورت که باتایمر هشتا یا بیشتر پایه های میکرو رو صفر و یک کنیم یعنی برای هر پایه یه زمان خاموش یا روشن تعین کنیم(مثلا بگیم 2034 زمان روشن و 2300 زمان خاموش برای پایه اول) و به هر پایه یه رله متصل بشه.خودم با دستور if و متعیر تعریف کردم و زمان های روشن و خاموش هر هشت تا پایه رو دادم داخل برنامه و میکرو پایه ها رو بر حسب زمان تعین شده برای هر پایه خاموش و روشن میکنه.
    حالا مشکلم اینجاست با و جود اینکه تاریخ و ساعت و با اون سه کلید تنظیم میکنم ولی هرکارمیکنم نمیدونم چطور اون زمان های متغیر ها رو تنظیم کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید
    در ضمن با زبان بسکام نوشتم.

کسی از دوستان نیست کمک کنه
    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۹:۳۶ ۱۳۹۵/۰۵/۰۲.

پاسخ : مشکل در ساخت تایمر در بسکام

سلام به اینا مقدار بده که دقیقه و ساعت تنظیم بشه.تو help بسکام هم همه چیز را توضیح داده.
    min_
    hour_
    اگه نشد متن برنامتو بگذار .
    جدیدترین ویرایش توسط shahpoori; ۱۸:۱۹ ۱۳۹۵/۰۵/۰۲.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام
      اگه سوالتون رو درست متوجه شده باشم مشکل شما اینه که نمیدونید با اون سه کلیدی که واسه تنظیم ساعت و تاریخ استفاده میکنید چطور متغییر های دیگه رو تغییر بدید درسته؟
      اگه مشکلتون این باشه به نظر من ساده ترین راه اینه که یکی از این سه کلید رو به عنوان کلید Set و اون دو تا کلید دیگه هم عمل اضافه کردن و کم کردن به متغیر رو انجام بدن.
      به اینصورت که شما یک بار کلید set رو فشار میدید و وارد تنظیم ساعت میشید بعد با اون دو تا کلید دیگه ساعت رو تنظیم میکنید و حالا یه بار دیگه که set رو فشار دادید وارد تنظیم دقیقه میشید و دقیقه رو تنظیم میکنید و همینجور به ترتیب میرید سراغ متغیر های بعدی و...
      البته این کار یه چیز سلیقه ای هست و من یه مثال ساده واستون زدم
      موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori نمایش پست ها
        سلام به اینا مقدار بده که دقیقه و ساعت تنظیم بشه.تو help بسکام هم همه چیز را توضیح داده.
        min_
        hour_
        اگه نشد متن برنامتو بگذار .
        داخل help بسکام رفتم کلی هم گشتم ولی چیزی ازش سر در نی اوردم.
        بله ساعت و تاریخ رو با همین min_ وhour_ و با سه کلید تنظیم میکنم ولی نمیدونم متغیر های ساعت تایمر ها رو چطوری تغیر بدم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط goldenmasoud نمایش پست ها
        سلام
        اگه سوالتون رو درست متوجه شده باشم مشکل شما اینه که نمیدونید با اون سه کلیدی که واسه تنظیم ساعت و تاریخ استفاده میکنید چطور متغییر های دیگه رو تغییر بدید درسته؟
        اگه مشکلتون این باشه به نظر من ساده ترین راه اینه که یکی از این سه کلید رو به عنوان کلید Set و اون دو تا کلید دیگه هم عمل اضافه کردن و کم کردن به متغیر رو انجام بدن.
        به اینصورت که شما یک بار کلید set رو فشار میدید و وارد تنظیم ساعت میشید بعد با اون دو تا کلید دیگه ساعت رو تنظیم میکنید و حالا یه بار دیگه که set رو فشار دادید وارد تنظیم دقیقه میشید و دقیقه رو تنظیم میکنید و همینجور به ترتیب میرید سراغ متغیر های بعدی و...
        البته این کار یه چیز سلیقه ای هست و من یه مثال ساده واستون زدم
        موفق باشید
        ممنونم بابت پاسختون ولی استاد اشتباه متوجه شدید.
        ببینید من با اون سه کلید ساعت و تاریخ مرجع و اصلی رو تنظیم ممیکنم همینطور که که شما فرمودید ولی مشکل من اینه برای ساعت تایمرها متغیر تعریف کردم و شرط گذاشتم که اگه فلان ساعت شد فلان پایه رو روشن کن و باز ساعت تعریف کردم که اگه فلان ساعت شد پایه ای رو که روشن کردی حالا خاموش کن و ههشتا ساعت خاموش و روشن برای هشتا پایه تعریف کردم حالا میخوام کلید اضافه کنم برای تنظیم ساعت متغیر ها (ساعت روشن و خاموش پایه ها) و با کلید های جدید زمان تایمرها رو تنظیم کنم حالا نمیدونم چطور این زمان تایمرها رو تنظیم یعنی نمیدونم زیر برنامه هاشون روچطور بنویسم هرکار میکنم نمیشه.بازم بابت توجهتون سپاس گذارم.

دیدگاه

این زیربرنامه را تعریف کن
          Config Clock = Soft , Gosub = Sectic
          سر هر ثانیه میره تو روتین Sectic و تو اینجا میتونی زمان تایمرها را جلو ببری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori نمایش پست ها

استاد عزیز سپاس گزارم بابت توجهتون
            اضافه میکنم و نتیجش رو خدمتتنون عرض میکنم
            نشد خود برنامه رو براتون قرار میدم

shahpoori

سلام
            اقا نشد روش خیلی کار کردم کلافه ام کرد
            میدوند اقا مشکلش چیه همه چیش خوب کار میکنه فقط وقتی دقیقه و ساعت تایمر ها رو میخوایم تنظیم کنیم متغیر تایمرها یعنی دقیقه و ساعت تایمرها تغیر نمیکنه و دقیقه و ساعت اصلی تغیر میکنه
            خلاصه کلافم کرد هر کار میکنم ساعت تایمر ها تنظیم نمیشه لطفا کمک کنید یه قسمت از پروژه امه.....
            اینم خود برنامه

سلام
            http://uplod.ir/viubdupbzqsg/4_10075...452420.bas.htm[/QUOTE]
            اقا این خود برنامه دوستان کسی راهی به ذهنش میرسه
            مشکل اینه که ساعت تایمرها رو وقتی میخوایم تنظیم کنم ساعت اصلی میکروتنظیم میشه
            تو رو خدا کمککنید سپاس گزارم ازتون
            جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۰۷:۰۲ ۱۳۹۵/۰۵/۱۶.

دیدگاه

سلام
              دوست عزیز فایلتو تو پیکوفایل آپلود کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X