اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ متغیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ متغیر

سلام. لامپ کم مصرفی هنگام خاموش بودن چشمک میزند، و ما می*خواهیم یک آداپتور را به سیم های لامپ وصل کنیم تا با زدن کلید لامپ، آداپتور را هم روشن کنیم و توسط آداپتور چند ال ای دی روشن شود،
    حال سیمی که از بین راه برای آداپتور کشیده ام در حالتی که کلید خاموش است و لامپ چشمک میزند، ولتاژی پیوسته متغیر بین ۸۰ تا ۱۰۲ ولت دارد اما جریان مصرفی آداپتور یک میلی آمپر است و خروجی آن هم صفر است. آیا این ولتاژ متغیر ورودی آداپتور با جریان ۱میلی آمپر بدون ولتاژ خروجی باعث سوختن آداپتور در عرض چند ساعت میشود؟

پاسخ : ولتاژ متغیر

سلام
    نه عزیزم
    این چیزا اداپتورو نمیسوزونه
    اون ولتاژ و چشمک زدن لامپ هم مال وجود اون لامپ کوچولوی داخل کلیده که وقتی لامپ رو خاموش میکنین روشن میشه تا توشب کلید پیدا باشه
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200 نمایش پست ها
      سلام
      نه عزیزم
      این چیزا اداپتورو نمیسوزونه
      اون ولتاژ و چشمک زدن لامپ هم مال وجود اون لامپ کوچولوی داخل کلیده که وقتی لامپ رو خاموش میکنین روشن میشه تا توشب کلید پیدا باشه
      یعنی این ولتاژ تقریبا زیاد تاثیری روی وسایل،( حالا هر وسیله ای جدا از آداپتور) نداره و مشکلی ایجاد نمیکنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdim5 نمایش پست ها
        یعنی این ولتاژ تقریبا زیاد تاثیری روی وسایل،( حالا هر وسیله ای جدا از آداپتور) نداره و مشکلی ایجاد نمیکنه؟
        فکر میکنم وقتی این ولتاژ رو اندازه گرفتید که اداپتور وصل نبوده
        اگه اداپتور رو وصل کنید و ولتاژ بگیرین فک نکنم از ده ولت بیشتر باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200 نمایش پست ها
          فکر میکنم وقتی این ولتاژ رو اندازه گرفتید که اداپتور وصل نبوده
          اگه اداپتور رو وصل کنید و ولتاژ بگیرین فک نکنم از ده ولت بیشتر باشه
          بله،وقتی آداپتور را وصل میکنم ولتاژ ۲۸ ولت میشود.
          اما آیا این ۲۸ ولت برای ترانزیستورها و دیگر قطعات قسمت سوییچینگ آداپتور مشکلی ایجاد نمیکند؟
          پیشاپیش از پاسخ شما متشکرم

دیدگاه

معمولا همسایه ها از سوختن لامپ کم مصرف گله دارن ، که وقتی میرم میبینم ، لامپ کوچیک داخل کلید وصله ، و میگیرم قطعش میکنم.
            به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdim5 نمایش پست ها
              بله،وقتی آداپتور را وصل میکنم ولتاژ ۲۸ ولت میشود.
              اما آیا این ۲۸ ولت برای ترانزیستورها و دیگر قطعات قسمت سوییچینگ آداپتور مشکلی ایجاد نمیکند؟
              پیشاپیش از پاسخ شما متشکرم
              من فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه چون ولتاژش به حدی پایینه که مدار شروع به کلید زنی نمیکنه
              البته تا حد زیادی به روش طراحی مدار داره؛ولی نه.......بعید میدونم مشکلی داشته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam نمایش پست ها
                معمولا همسایه ها از سوختن لامپ کم مصرف گله دارن ، که وقتی میرم میبینم ، لامپ کوچیک داخل کلید وصله ، و میگیرم قطعش میکنم.
                با سلام و درود
                به چه دلیلی چراغ های کوچک داخل کلید باعث سوختن چراغ های کم مصرف می گردد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
                  با سلام و درود
                  به چه دلیلی چراغ های کوچک داخل کلید باعث سوختن چراغ های کم مصرف می گردد؟
                  سلام.
                  از قطعات داخل لامپ که الکترونیکی هست خبر ندارم ، ولی چشمک زدن یهویی آن در هنگام خاموش بودن، چون پایدار و در زمان های معین و تقریبا غیر قابل تغییر عینی هست ، حدس میزنم که با جریان اندکی که از لامپ کوچک داخل کلید میگذره ، باعث شارژ شدن خازن ، و تخلیه در مقدار مشخص میشه ، و همین باعث آسیب زدن به نمیدومم کجای لامپ کم مصرف میشه ، که وقتی من این لامپ کوچک و قطع کردم ، مشکل سوختن لامپ برطرف شد ، البته اینجور همسایه ها گفتن .
                  به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                  (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X