اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کتاب خانه ی nrf24l01

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کتاب خانه ی nrf24l01

سلام دوستان
    من یه کتابخونه nrf24l01 رو از همین بخش دانلود کردم که برنامه ای که با اون بود با کدویژن نوشته شده بود.
    میخاستم بدونم آیا میشه از این کتابخونه در اتمل استودیو هم استفاده کرد یا نه

پاسخ : کتاب خانه ی nrf24l01

با سلام و درود
    شما با مطالعه ی برگه راهنما قطعات و داشتن مقداری دانش برنامه نویسی می توانید برای قطعات مختلف کتابخانه بنویسید.
    قبلاً اعضای انجمن چنین کاری را انجام داده اند:
    1- http://www.eca.ir/forums/thread69705.html
    2- http://www.eca.ir/forums/thread70487.html

دیدگاه

سلام
      بفرما دوست عزیز
      همین الان تکمیل شد!
      خروجی گیرنده هم در پورت سریال نمایش داده میشه
      فقط یه خازن تقریبا 1000UF رو با پایه ولتاژ NRF موازی قرار بده
      در ضمن فراموش نکن که ولتاژ NRF بین 1.9 ولت تا 3.6 ولت هست ولی نیاز به تقسیم مقاومتی واسه پایه های ارتباطی میکرو و NRF نیست
      پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب

فرستنده و گیرنده مگا 32 هست
      sck>>>>sck
      miso>>>>miso
      mosi>>>>mosi
      ce>>>>PB4
      csn>>>>PB3
      موفق باشی

دیدگاه

خیلی خیلی ممنونم
        فقط دو تا سوال دیگه:
        1:چجوری میشه از این کتابخونه ها برا mega8 هم استفاده کرد؟؟
        2:آیا هر 5 تا کتابخونه(فایل هایی که با پسوند h. ذخیره شدن)رو باید به برنامه خودم اضافه کنم؟؟

دیدگاه

ج1:
          پروژه رو که باز کردی کلید ترکیبی alt+f7 رو بزن تا وارد properties پروژه بشی بعد از سمت چپ گزینه device و سپس change device رو انتخاب کن و میکرو رو تغییر بده (در فرکانس کاری 8 مگ هست و یادت نره که فیوزبیت رو تنظیم کنی و همچنین پایه ce و csn در هدر nRF24L01+.h و پایه های spi در spi.c )
          ج2:
          کتابخونه هایی که لازم بوده تو پروژه add شدن و نیازی نیست شما دوباره اضافه کنید
          در گیرنده چون میخواستم خروجی رو نمایش بدم هدر uart هم add کردم اما در فرستنده لازم نداشتم (میتونی اگه خواستی استفادده کنی)
          تست کن خبرش رو بده
          موفق باشی

دیدگاه

سلام
            یه مشکل کوچیک تو کتابخونه هست که امروز متوجه شدم و واسه استفاده باید تغییرش بدید!!
            به جای هدر قبلی از این استفاده کنید
            پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب

و همچنین اگه پایه اینتراپتی که استفاده کردید غیر از پایه int0 هست تو تابع nrf_config پیکربندی اینتراپت مورد استفادتون رو به جای int0 قرار بدید و تابع isr(int0_vect) رو هم به اسم وقفه مورد نظرتون تغییر بدید!
            پ ن : امروز با مگا 8 هم تست کردم و به راحتی جواب گرفتم

دیدگاه

سلام
              من یه پروژه جدید ساختم و همه فایل ها رو به برنامم اضافه کردم ولی این error رو میده:
              Error 3 undefined reference to `spi_send' C:\Users\Administrator\Desktop\atm\GccApplication1 \GccApplication1\Debug/.././nRF24L01+.h 75 1 GccApplication1
              Error8undefined reference to `spi_init'C:\Users\Administrator\Desktop\atm\GccApplication1 \GccApplication1\Debug/.././nRF24L01+.h259GccApplication1

(error اولی رو 5 بار تکرار کرده)
              این هم برنامه:
              #include <avr/io.h>
              #include "nRF24L01+.h"
              #include "nrf24l01.h"
              #include "nrf24l01registers.h"
              #include "spi.h"
              int main(void)
              {
              while(1)
              {
              //TODO:: Please write your application code
              }
              }

دیدگاه

سلام
                فایل c. و h. مربوط به spi و همچنین فایل nrf24l01+.h باید در یک فولدر در کنار هم قرار داشته باشن!
                در ضمن اون هدر سوم و چهارم هم نیاز نیست! احتمالا از یک پروژه دیگه اینجا اضافه کردید!!
                فراخوانی spi.h هم نیازی نیست!
                شما اون پروژه ای رو که من قرار دادم یه نگاهی بنداز همه چیز دستگیرت میشه
                موفق باشی

دیدگاه

سلام این کتابخونه هایی که نوشته میشه واسه یه میکرو خاص هستش یا اینکه روی تمام میکرو ها جواب میده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamid_sa77 نمایش پست ها
                    سلام این کتابخونه هایی که نوشته میشه واسه یه میکرو خاص هستش یا اینکه روی تمام میکرو ها جواب میده؟
                    کتابخانه ها روی تمام میکرو ها جواب میده اما بایستی بر اساس نوع میکرو بعضی دستورات رو به شکل و فرم دیگه نوشت و تغیرات مختصری اعمال کرد . . .
                    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

سلام
                      من هدر فایلی که داده بودید استفاده کردم ممنون.اما وقتی اجرا میکنم کلی خطا میده مشکل از کجاست .لطفا راهنماییم کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X