اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید برق با سیب زمینی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید برق با سیب زمینی

سلام
    میخواستم بدونم آیا میشه با سیب زمینی یک LED را روشن کرد؟

این فیلم را ببینید. با چهار تا سیب زمینی امده یک LED را روشن کرده. به نظرتون این واقعی هست یا ساختگی؟
    من فکر میکنم میشه در حد چند دهم ولت تولید کرد ولی اینقدر که یک LED رو روشن بکنه نه. نظر شما چیه؟
    یه جا خوندم نوشته بود اگه سیب زمینی پخته بشه برق بیشتری تولید میکنه. تا حد 20 برابر یک سیب زمینی نپخته.
    طراحی و برنامه نویسی وبسایت : http://ravand-design.ir/

پاسخ : تولید برق با سیب زمینی

الان ینی اگه بشه اختلاف پتانسیل تولید کرد شما از این به بعد توی مدارت از سیب زمینی استفاده میکنی؟

بابا این کارا چیه ...والا قیمت باتری قلمی ساده که هر سوپر مارکتی داره هزارتومن بیشتر نیست!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed under line نمایش پست ها
      الان ینی اگه بشه اختلاف پتانسیل تولید کرد شما از این به بعد توی مدارت از سیب زمینی استفاده میکنی؟

بابا این کارا چیه ...والا قیمت باتری قلمی ساده که هر سوپر مارکتی داره هزارتومن بیشتر نیست!!!!!
      شما اگه جواب سوال رو بلد نیستی مجبور نیستی پاسخ بدی!!!
      منم نگفتم میخوام حتما از این روش استفاده کنم. بالاخره یه سوالی هست که توی ذهن آدم بوجود میاد.
      یعنی هیچ کس نباید سوالی توی ذهنش بوجود بیاد؟؟!!!
      عجب!!!

دیدگاه

با سلام و درود
        بله، امکان تولید برق با استفاده از سیب زمینی و لیمو وجود دارد.

دیدگاه

کلا هر چیز اسیدی میتونه باعث جاری شدن جریان تو یک قطعه مسی و آلمینیومی و یا سربی بشه
          ولی فقط جنبه تفریحی دارد
          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
          --------------------------------------------------------
          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
          --------------------------------------------------------
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

دوست عزیز اگه شما امپر سنج با دقت در حد میکرو امپر داری میتونی اینکارو انجام بدی
            دو رشته مفتول از جنس مختلف (من خودم مس و اهن) با انبر دست میپیچی به هم ولی انتهاشونو باز میزاری
            بعد این انتها ها رو به دو سر امپر سنج وصل میکنی و میگیری روی شعله
            اون وقته که میبینی یه جریانی توی این دورشته ی به هم بافته به وجود میاد!!!

بعدشم اعصاب نداری به من چه_خب برو تست کن نتیجشم به ما خبر بده

دیدگاه

خب سوال من رو درست و کامل نخوندید. من گفتم میدونم که ولتاژ کمی تولید میکنه. ولی آیا این چهار تا سیب زمینی اونقدر ولتاژ تولید میکنه که یه LED را روشن کنه؟

دیدگاه

خب عذر میخام پس...

من یادمه برا سال سوم راهنمایی برای درس علوممون تست کردم هر سیب زمینی ولتاژی حدود 0.3~0.2 ولت داشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X