ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 28 از 28
    2012/12/30
    بوشهر
    3,216
    1,168

پاسخ : چرا محصولات ST؟ خصوصا STM32؟

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام.
    بارها در همین انجمن در این مورد بحث شده که نویز پذیری ارتباط زیادی به میکروکنترلر نداره. اگر طراحی به درستی انجام بشه و قطعه ارجینال باشه، AVR، PIC، STM32 یا LPC همه به شکل مطمئن و بدون حساسیت به EMI کار میکنن. متاسفانه افرادی که تبلیغ نویز پذیر بودن یک میکروکنترلر رو میکنن معمولا تجربه طراحی به منظور تولید انبوه و صنعتی رو ندارن و اطلاعاتشون در زمینه EMC بسیار ناچیز و نزدیک به صفر هست! بهتره سعی کنیم به جای اینکه اشکالات طراحی مون رو به گردن قطعه بندازیم در زمینه EMC و اصول طراحی درست، مطالعه داشته باشیم. در مورد اینکه چرا STM32؟ دلایل زیادی وجود داره که به نظر من نویز پذیر بودن میکروهای دیگه جز اون دلایل نیست...
    سلام
    مهندس با حرفت موافقم، فقط نمی دونم چرا من تو سایت Mbed و جاهای دیگه زیاد دیدم که محصولات NXP خصوصا توی واحد ADC مشکل دارن. مثلا یه نمونه این تاپیک بود که خیلی وقت پیش دیدمش:

حتی از یکی از کاربرا خواستم تا به برند محصول کاری نداشته باشه و دنبال حل مشکلش باشه. اینجا نوشتم:

ولی بازم...
    کاربرای دیگه هم هستن. توی سایت های دیگه هم این موارد هست. الان واسه STM32 من هر جا مشکل دیدم با راهنمایی کمکشون کردم و مساله شون حل شده. مثلا این دو نمونه:

و

از غیر ایرانی ها هم که پرسیدم اونا هم تا حدودی موافق هستن. جالب اینجاست که NXP میکروهایی مثل:

به بازار عرضه کرده که ADC با نرخ نمونه برداری 80 Msps داره.
    2012/11/16
    105
    10

خیلی وقت هست که کسی توی این موضوع مشارکت نکرده. من فقط 1 ویژگی منحصر به فرد میکرو های STM32F4 در رابطه با مبدل آنالوگ به دیجیتال را عرض می کنم:

3مبدل روی هر میکرو تعبیه شده است که 2 مبدل قابلیت همزمان شدن را دارند که در برخی کاربرد ها الزامی است.

اما یک نکته دیگر: ST کار را برای توسعه دهندگان و دانشجویان آسان کرده است: نرم افزار STM32Cube Mx + راهنمای en.DM00105879

موفق باشید
    رسول
    ویرایش توسط RasSharif : 2017/07/26 در ساعت 23:14
    2009/02/14
    فعلا مهمون اصفهانياي عزيز هستم
    642
    271

سلام به همه
    دوستانی که دنبال انتخاب میکرو مناسب برای کاراشون میگردن بهتره زیاد خودشون رو روی شرکت های مختلف که معروف هستن درگیر نکنن، چون همه این شرکت ها تولیدات خوب و قابل قبولی برای صنعت تولید میکنن و نگران کیفییت نباشید
    اما جنگ جدیدی که بین شرکت های معروف شروع شده دیگه بحث کیفیت یا قابلیت های موجود روی یک میکرو نیست، چرا که همه با هم تقریبا برابر هستن تنها توی قیمت اختلاف دارن
    اما این جنگ جدید بین شرکت ها در زمینه ارائه کتابخونه های مناسب برای راه اندازی میکرو های خودشون هست، من به دلایلی از st استفاده میکنم البته قبلا از pic ، avr و از lpc های شرکت nxp استفاده میکردم و هنوزم اگر مناسب تر از stm ها بشان برای پروژه ای میرم سراغ اونا
    بریم سراغ این کتابخونه ها (بهتره بگیم نرم افزار هایی که یک بخش را راه اندازی میکنن و کتابخونش رو به ما تحویل میدن) :
    چون با stm کار میکنم این فایل pdf رو میزارم که خود شرکت st ارائه داده و توی این فایل گفته که برای راه اندازی هر بخش مثل
    RTOS
    Crypto یا همون رمزنگاری
    SSL/TLS
    Bootloader/Secure Boot
    File system (جهت کار کردن مثل مموری کارت ها)
    USB
    TCP/IP
    Bluetooth
    Thread
    Wi-Fi
    LoRa
    Sigfox
    NFC
    Safety
    Display
    Touch sensing
    و خیلی چیزای دیگه چه ابزارهایی وجود داره، رایگان یا پولیه، سورس کامل در اختیار هست یا به زبان باینری یا کلا رمزنگاری شده، لایسنس کجا رو داره که در این بین...
    که در این بین در بیشتر بخش ها خود شرکت st ورود کرده و نرم افزار رایگتنی رو برای راه اندازی هر بخش ارائه داده اما تنها روی میکرو های محصول خود شرکت st کار میکنه وقت نماز شده فعلا خداحافظ
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children
    2009/02/14
    فعلا مهمون اصفهانياي عزيز هستم
    642
    271

خوب اینم نحوه بدست اوردن این فایل pdf:
    1: سرچ کردن عبارت زیر توی گوگل
    en.stm32-stm8_embedded_software_solutions
    2: آدرس مستقیم سایت

اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children
    2018/05/26
    18
    0

سلام
    ببخشید
    stm32 f1 , f4 تفاوتی با هم در برنامه نویسی دارند؟یعنی در کار باکیل و cube
    ویرایش توسط zahra93 : 2019/04/23 در ساعت 15:15
    2017/06/13
    1,392
    865

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra93

سلام
    ببخشید
    stm32 f1 , f4 تفاوتی با هم در برنامه نویسی دارند؟یعنی در کار باکیل و cube
    سلام
    توابع hal و cmsis و بقیه اصلا بخاطر همین ساخته شدن که تفاوت ها کم باشه. اگر هم تفاوتی باشه خیلی جزئیه
    2018/05/26
    18
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein.m98

سلام
    توابع hal و cmsis و بقیه اصلا بخاطر همین ساخته شدن که تفاوت ها کم باشه. اگر هم تفاوتی باشه خیلی جزئیه
    آهان خیلی ممنون
    2016/03/05
    15
    1

سلام دوستان.چجوری میشه با stm32 پالس به تعداد محدود تولید کرد؟ مثلا 20 پالس تولید کنه بعد به اندازه2 پالس صفر بشه و همین روند تکرار شه.یجور که فرکانس پالس هم قابل تنظیم باشه
صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 28 از 28