اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نسبت جریان فوروارد به جریان کلکتور امیتر اپتوکوپلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نسبت جریان فوروارد به جریان کلکتور امیتر اپتوکوپلر

سلام دوستان عزیز

من یک مشکلی دارم تو خوندن دیتاشیت اپتوکوپلر و نمیتونم دقیقا تشخیص بدم که اوپتوکوپلر انتخابی من به ازای جریان فوروارد چه جریانی رو از کلکتور امیتر خودش عبرو میده لطفا من رو راهنمایی کنید
    آی سی مد نظر من : PC817
    لطفا اگر آی سی بهتری سراغ دارید پیشنهاد بدین و بفرمایید به ازای هر میلی آمپر جریان فوروارد چه جریانی رو عبورمیده .

با تشکر فراوان .

up up up up up
    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۳:۴۹ ۱۳۹۵/۰۵/۱۱.
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : نسبت جریان فوروارد به جریان کلکتور امیتر اپتوکوپلر

سلام
    ببین اپتوکوپلر مثل یه ترنزیستور عادی نیست که بشه از روی بتا،جریان کلکتور رو فهمید.این بیشتر برای سوئیچ استفاده میشه و نه برای استفاده در ناحیه فعال.جریان ماکسیمم 50 میلی آمپری که این اپتوکوپلر توی کلکتور میده برای راه اندازی بعضی رله ها یا سویئچ کافیه.حالا اگه شما اصرار داری که یه جریان خاص رو توی کلکتور داشته باشی یه مولتی ترن بزار توی بیسش(دیود نوری) بعد یه آمپر متر هم سری کن با کلکتور، با چرخوندن مولتی ترن جریانتو پیدا کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MZN84 نمایش پست ها
      سلام
      ببین اپتوکوپلر مثل یه ترنزیستور عادی نیست که بشه از روی بتا،جریان کلکتور رو فهمید.این بیشتر برای سوئیچ استفاده میشه و نه برای استفاده در ناحیه فعال.جریان ماکسیمم 50 میلی آمپری که این اپتوکوپلر توی کلکتور میده برای راه اندازی بعضی رله ها یا سویئچ کافیه.حالا اگه شما اصرار داری که یه جریان خاص رو توی کلکتور داشته باشی یه مولتی ترن بزار توی بیسش(دیود نوری) بعد یه آمپر متر هم سری کن با کلکتور، با چرخوندن مولتی ترن جریانتو پیدا کن.
      سلام

ممنون دوست عزیز من میخوام به صورت سویچینگ استفاده کنم اما یه مشکلی هست

برای مثال من با تقسیم مقاومتی طراحی کردم که اگر ورودی 24 ولت بود 3 میلی آمپر رد شه و اپتو روشن شه . حالا اگر به هر دلیلی ورودی 12 ولت بود نمیخوام اپتو روشن شه این جوری ممکنه 1 میلی آمپر عبور پیدا کنه و باعث زمین شدن پایه میکرو من بشه اصلا نمیخوام ریسک کنم یه جورایی غیر مستقیم با جون آدم در ارتباط ممکنه بخاطر این که به هر دلیلی نویز محیط و ... 12 ولت القا شد روی سیم من اپتو من روشن شه . اگر روشن نمیشه که هیچی ولی اگر روشن میشه لطفا راه کاری پیشنهاد بدین تا اگر جریان 1 میلی آمپر بود اتفاقی نیوفته و فقط زمانی که 3 میلی آمپر بود روشن شه .

با سپاس
      I'm going to
      RWTH Aachen
      University

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        به نظرم شما پیش از اپتو کوپلر یک بلوک دیگه احتاج دارید تا حضور ولتاژ 24 ولت رو آشکار سازی کنید
        می تونید از یک مقایسه کننده استفاده کنید.
        به این صورت که خروجی مقایسه کننده اپتو کوپلر رو راه اندازی کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
          سلام

ممنون دوست عزیز من میخوام به صورت سویچینگ استفاده کنم اما یه مشکلی هست

برای مثال من با تقسیم مقاومتی طراحی کردم که اگر ورودی 24 ولت بود 3 میلی آمپر رد شه و اپتو روشن شه . حالا اگر به هر دلیلی ورودی 12 ولت بود نمیخوام اپتو روشن شه این جوری ممکنه 1 میلی آمپر عبور پیدا کنه و باعث زمین شدن پایه میکرو من بشه اصلا نمیخوام ریسک کنم یه جورایی غیر مستقیم با جون آدم در ارتباط ممکنه بخاطر این که به هر دلیلی نویز محیط و ... 12 ولت القا شد روی سیم من اپتو من روشن شه . اگر روشن نمیشه که هیچی ولی اگر روشن میشه لطفا راه کاری پیشنهاد بدین تا اگر جریان 1 میلی آمپر بود اتفاقی نیوفته و فقط زمانی که 3 میلی آمپر بود روشن شه .

با سپاس
          بقول دوستمون مقایسه کننده روش بهتریه.
          شما میخوای ورودی رو ایزوله کنی از نویز پس باید روی طراحی پی سی بی و قرار دادن فریت روی خطوط سیگنال هم بیشتر کار کنی.پی سی بی باید کاملا پلیگان بشه و فریت ها باید چسبیده به میکرو باشه.زمین آنالوگ از زمین دیجیتال باید جدا بشه و در انتها با فریت به هم وصل بشن.
          جدیدترین ویرایش توسط MZN84; ۱۶:۲۸ ۱۳۹۵/۰۵/۱۱.

دیدگاه

فکر عالیه اما نمونه چینی این کارو نکرده زمین ها جداست . اما وقتی تستش میکنم کاملا توهم میزنه و سر همون یه میلی آمپر کارشو میکنه .

راستی دوستان یه سوال مهم تر اگر اون طرف اوپتو 220 َAC باشه و فرکانس 50 هرتز این ریپل هایی که تو خروجی اوپتو بوجود میاد رو چیکارش کنم ؟

up up up up up
            جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۶:۱۲ ۱۳۹۵/۰۵/۱۲.
            I'm going to
            RWTH Aachen
            University

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X