اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال کوتاه در باره uart با lpc1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال کوتاه در باره uart با lpc1768

سلام دوستان
    من میخوام یه موتور dynamixel که با ارتباط TTL کار میکنه رو با این میکرو راه بندازم
    موتور 12 ولته, آیا با UART میکرو LPC1768 که 3.3 ولت هست کار میکنه ؟
    اگه نه یه کم راهنماییم کنید
    پاسخ : یه سوال کوتاه در باره uart با lpc1768

سلام
    مشخصات این موتورارو نگاه انداختم، با پروتکل UART ارتباط برقرار میکنن؛ با میکرو 3.3 ولتی مشکل ندارن و نیازی به مدار واسط نیست.
    موفق باشین

دیدگاه

سلام ممنون از پاسختون .
      در چه موقع هایی نیاز به مدار واسط داریم؟
      میشه شماتیک این مدار رو بذارید؟
      و یه سوال دیگه این که*این موتور ها توسط پروتکل ارتباط سریال آسنکرون نیمه دوطرفه راه اندازی می شوند و برای اینکه به صورت تمام دو طرفه ش کنیم باید با یه مدار بافر این کار رو کرد . حالا من فقط میخوام دیتا بفرستم یعنی با rx کاری ندارم میشه مستقیم و بدون مدار بافر پایه ی tx رو به موتور وصل کرد ؟
      دیدگاه

خواهش میکنم
        زمانی از این مدار واسط استفاده میکنیم که سطوح منطقی با هم اختلاف داشته باشن؛ مثلا پورت rs232 توی PC، سطح صفر منطقیش برابره با 3 تا 25 ولت و سطح یک منطقیش برابره با -3 تا -25 ولت. برای اینکه این سطح رو برسونن به TTL، میان از آیسی max232 استفاده میکنن که مدار داخلیش رو اگه گوگل کنید پیدا میکنید.
        ارتباط مرسوم برای uart معمولا همون نیمه دوطرفه اس؛ شما هم که فرمودین اصلا با rx کار ندارید؛ پس نیازی به بافر نیست.
        نیمه دوطرفه: در یک زمان واحد فقط میتونید یا دیتا بفرستین و یا دیتا بخونین؛ برخلاف تمام دوطرفه که همزمان میشه دیتا فرستاد و خوند.
        موفق باشین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X