اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ریپل اپتوکوبلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ریپل اپتوکوبلر

سلام دوستان عزیز

من یک ولتاژ 220 ولت رو با تقسیم مقاومتی به اپتو وصل میکنم و یک مشکلی وجود داره که میکروکنترلر بعضی موقع پایه رو صفر میبینه بخاطر فرکانس .

خازن بزرگ نمیتونم قرار بدم چون به محظ قطع جریان باید میکرو پایه رو صفر کنه .

لطفا کمک کنید با تشکر فراوان .
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : مشکل ریپل اپتوکوبلر

سلام
    والا من که منظورتونو نفهمیدم ولی حدس میزنم کارتون با تریاک بهتر راه بیفته تا میکرو
    لطفا بیشتر توضیح بدین
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

سلام مرسی از جوابتون

من با اپتوکوبلر یک کنتاکت 220 ولت رو میخونم و اپتو پایه میکرو رو زمین میکنه مشکل من این بود که ریپل ایجاد میشد و میکرو لحظه نقظه صفر و یا نیم موج حذف شده پایه رو میخوند و صفر برمیگردوند

الان با یه خازن 1 میکرو فاراد کلا مشکل من حل میشه یه مشکل جدیدی که پیدا کردم این که خازن 200 ولت 1 میکرو فاراد از کجا تهیه کنم .
      I'm going to
      RWTH Aachen
      University

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
        سلام مرسی از جوابتون

من با اپتوکوبلر یک کنتاکت 220 ولت رو میخونم و اپتو پایه میکرو رو زمین میکنه مشکل من این بود که ریپل ایجاد میشد و میکرو لحظه نقظه صفر و یا نیم موج حذف شده پایه رو میخوند و صفر برمیگردوند

الان با یه خازن 1 میکرو فاراد کلا مشکل من حل میشه یه مشکل جدیدی که پیدا کردم این که خازن 200 ولت 1 میکرو فاراد از کجا تهیه کنم .
        خازنی که شما میخاین تو بازار هست
        البته خازن الکترولیتی با این مشخصات تا حالا ندیدم ولی خازن های خشک با ولتاژ بالا و ظرفیت یک میکرو هست که توی یک سری پاور های کامپیوتر ها هم پیدا میشن
        ................Fx7SAM................

دیدگاه

فک نمیکنم نیازی به خازن 200 ولت داشته باشید. شما که 200 ولت به اپتو نمیدید! مسلما یه تقسیم مقاومتی میزنید دیگه. یه خازن 25 ولت بذارید. مدارتون رو بذارید بهتر میشه نظر داد
          www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi نمایش پست ها
            فک نمیکنم نیازی به خازن 200 ولت داشته باشید. شما که 200 ولت به اپتو نمیدید! مسلما یه تقسیم مقاومتی میزنید دیگه. یه خازن 25 ولت بذارید. مدارتون رو بذارید بهتر میشه نظر داد
            منم همین فکر رو میکردم اما نمیشه مگر در حالتی که ولتاژ رو مثل یک پتانسیومتر تقسیم کنی .
            I'm going to
            RWTH Aachen
            University

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X