اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

IGBT Driver

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

IGBT Driver

با سلام
    مداری که در زیر اومده،مدار یک ایجیبیتی درایور اماده است که قصد دارم ازش استفاده کنم؛ولی هرچی نگاه میکنم نمیفهمم وظیفه بعضی قطعات چیه!
    مثلا اون دو تا دیود سری شده یا اون ترانزیستور 1815 و همچنین برخی دیود های دیگه
    نقش تمام خازن ها که مشخصه،نقش مقاومتهاییکه فیلتر هستن هم خوب مشخصه.......اما بقیش دیگه مشخص نیست!!!
    در کل یه مدار پوش پوله؛اما...........این دیود ها و 1815 نمیفهمم این وسط چیکار میکنن
    در عمل وقتی به یکی از اپتو ها پالس میدم،مدار خروجی داره اما هر پالسی با هر دامنه و شکل موج و پلاریته ای به اونیکی اپتو دادم هیییییییییچی نشد،حالا هم از دوستان خواهش دارم کمکم کنند تا به نقش هریک از اپتو ها و کارکرد کلی مدار پی ببرم
    در ضمن چون شماره دیود ها مشخص نبود،بجای دیودهای مشکی توی نقشه 4004 گذاشتم و بجای دیودهای شیشه ای 4148،مسلما چنتا از 4148 ها در اصل زنر هستن که اگر کارکرد مدار مشخص شه معلوم میشه کدوما زنر هستن
    دلیل اینکه میبینین نقشه خیلی نامنظمه اینه که میخاستم موقعیت نسبی قطعات در نقشه مثل برد اصلی باشه
    در عکس زیر ورودی و خروجی ها مشخص شده و در فایل پی دی اف عکس واضحتر موجوده
    ممنووووووووووووووووون
    PDF
    ................Fx7SAM................

پاسخ : IGBT Driver

سلام ، یه کمی مدار رو مرتب کنید تا بشه نظر داد
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

سلام.
      هدف تحلیل عملکرد این مدار هست؟
      یا ساخت یه درایور؟
      در هر صورت...تو رو خدا این نقشه چیه آخه؟!! یه خورده خوشگل تر بکش بشه بهش نگاه کرد لااقل!

دیدگاه

سلام بنظرم این مدار رو کنار بذار از یه ترانس یا از درایورهایی مثل IR2110 استفاده کن. بنظرم این مدار خیلی قطعه اضافی داره، یه گیت رو میخاد شارژ و دیشارژ کنه اینقد پیچیدگی نداره.
        جدیدترین ویرایش توسط محمد پورخلیلی; ۰۰:۴۳ ۱۳۹۵/۰۵/۱۶.

دیدگاه

با تشکر فراوان از نظرات دوستان
          چشم بزودی نقشه رو خوشگل میکنم میزارم تا دوستان کمک کنن
          فعلا مشکل مهمتری پیش اومده
          خب همونطور که مشخصه با دادن پالس به ورودی مدار که همون اپتو کوپلر ها هستن،مدار خروجی خواهد داشت؛حدس هم میزنم دیودهاییکه با ورودی اپتو ها موازی شده زنر باشند برای محافظت اما مطمین نیستم؛چون با دادن هر ولتاژی با دامنه بیشتر از 4 ولت به ورودی مدار،دامنه سیگنال داده شده به همان حدود 4 ولت افت میکند
          برهر صورت من میخام پالس های ورودی رو با 494 تامین کنم؛494 رو هم در حالت پوش پول بستم،یعنی هر دو ترانزیستور خروجی فعال هستند و با یک اختلاف فازی کار میکنن
          اما موندم خروجی 494 رو چطوری بدم به ورودی های این ایجیبیتی درایور یا همون اپتو کوپلر ها
          یه طوری که هم خوب مدار ران بشه و هم اپتو ها سالم بمونن؛تا حالا دوتا اپتو سوزوندم
          واقعا خنده داره!!!به خاطر کار به این راحتی دو روزه علافم!!!
          انواع مدارات رو امتحان کردم،با هر کدوم یه بازی در میاره
          لطفا کمکم کنییییییید

دیدگاه

این درایور تست شده ماژول IGBT هست، خروجی TL494 رو میتونین مستقیم به ورودیش وصل کنین:

دیدگاه

باتشکر از پاسختون
              اگر خواستم درایور جدید بزنم حتما از این مدار استفاده میکنم
              اما الان باااااااید از همون درایوری که دارم استفاده کنم و مشکلم اینه که نمیدونم چجور خروجی 494 رو با اپتو کوپلر بدم که هم ولتاژ کافی به اپتو برسه و هم ولتاژ زیاد نباشه که بسوزه
              تغذیه 494 هم 18 ولته
              ممنون

دیدگاه

خروجی 494 دوتا ترانزیستور هست، شما امیتر ترانزیستورها رو زمین کنین و با قرار دادن یه مقاومت سری 470 اهم ، کلکتور رو به کاتد اپتو بدین ، اندشم به +5 وصل کنین.
                جدیدترین ویرایش توسط محمد پورخلیلی; ۰۳:۱۲ ۱۳۹۵/۰۵/۲۰.

دیدگاه

سلام .اگر امکانش هست چندتا مداردرایور صنعتی هم قرار بدید .متاسفانه ای سی ir2110 جنس جالبی نداره و شکل موج بهم میریزه .مدار درایور ی که Igbo 600امپر رو بتونه راه اندازی که

دیدگاه

دوستان کسی مدار درایور درست حسابی نداره؟ ترانس پالس هم نباشه بهتره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajad220 نمایش پست ها
                      سلام .اگر امکانش هست چندتا مداردرایور صنعتی هم قرار بدید .متاسفانه ای سی ir2110 جنس جالبی نداره و شکل موج بهم میریزه .مدار درایور ی که Igbo 600امپر رو بتونه راه اندازی که
                      2110 کلا اصلش گیر نمیاد بیخیالش شو از 494 یا 3525 + درایوراش استفاده کن
                      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                      مخترع برتر شمال غرب سال 96
                      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

[QUOTE=armin_gera;629087]2110 کلا اصلش گیر نمیاد بیخیالش شو از 494 یا 3525 + درایوراش استفاده کن[/QUOTE ارمین جان اون درایورش مهمه که از چه مداری برای این کار استفاده کنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

[QUOTE=armin_gera;629087]2110 کلا اصلش گیر نمیاد بیخیالش شو از 494 یا 3525 + درایوراش استفاده کن[/QUOTE ارمین جان اون درایورش مهمه که از چه مداری برای این کار استفاده کنم

دوستان کسی ایده ای مداری طرحی چیزی نداره کار ما راه بیوفته؟
                        جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۸:۳۸ ۱۳۹۵/۰۵/۲۲.

دیدگاه

سلام
                          دوستان کسی ای جی بی تی درایور هشت پایه ای سراغ داره که پایه پنج و هشتش vcc 'پایه شش خروجی و هفت gnd
                          مربوط به یه دستگاه اینورتر جوش ایران میلرهست که شمارش رو پاک کردن اگه از HCPL3120 استفاده کنم میتونه دوتا ایجی بی تی 60n60 درایو کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad-10 نمایش پست ها
                            سلام
                            دوستان کسی ای جی بی تی درایور هشت پایه ای سراغ داره که پایه پنج و هشتش vcc 'پایه شش خروجی و هفت gnd
                            مربوط به یه دستگاه اینورتر جوش ایران میلرهست که شمارش رو پاک کردن اگه از HCPL3120 استفاده کنم میتونه دوتا ایجی بی تی 60n60 درایو کنه؟
                            با درود
                            HCPL3120 براحتی اینکارو میکنه من با این درایور 4 تا IGBT رو سوئیچ کردم مطمئن باش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X