اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شاخص اندازه گیری شارژ باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شاخص اندازه گیری شارژ باتری

سلام
    میخوام مقدار شارژ باتری لیتیومی رو با میکروکنترلر یا آردوینو تشخیص بدم ولی نمیدونم چه معیار هایی داره و چطوری باید دقیق تشخیص داد
    باتری 3.7 ولت مدل 18650 دارم با دیتاشیت http://s2.picofile.com/file/8262364392/Data_sheet_18650_2200mAh_2.pdf.html
    و یک نمودار هم هست
    فقط موندم دقیقا چطوری برنامه نویسی کنم و معیار چیست ؟

پاسخ : شاخص اندازه گیری شارژ باتری

سلام.
    حداکثر ولتاژ مجاز برای هر سل باتریهای لیتیومی حدود4.25 ولت و حد اقل 3.25 ولت هستش. ولتاژ باتری نباید از این مقادیر تجاوز کنه چون آسیب میبینه. برای فهمیدن ولتاژ باتری کافیه ولتاژ اون رو با مبدل آنالوگ به دیجیتال اندازه بگیری و ببینی توی کدوم قسمت این نموداره.
    اگه اطلاعات بیشتر میخوای حتما یه سری هم به تاپیک زیر بزن:
    سلام به همگی دیدم عزیزای زیادی هستن که دنبال اطلاعاتی در باره شارژ کردن باتری میپرسن گفتم یه تاپیک بزنم و یه مقدار براتون نوشته بزارم امیدوارم مفید واقع شه این لینک سایته هر چیزی که در باره باتری و شارژ و... بخواین توش هست جامعترین رفرنس باتری هست www.batteryuniversity.com (http://www.batteryuniversity.com) و اینم توضیحات
    جدیدترین ویرایش توسط Mostafa.y; ۱۷:۱۶ ۱۳۹۵/۰۵/۱۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Tiny AVR نمایش پست ها
      سلام.
      حداکثر ولتاژ مجاز برای هر سل باتریهای لیتیومی حدود4.25 ولت و حد اقل 3.25 ولت هستش. ولتاژ باتری نباید از این مقادیر تجاوز کنه چون آسیب میبینه. طبق نموداری که آوردین توی این بازه نمودار خطی هستش. تقریبا میشه از 76درصد تا 100درصد. برای فهمیدن ولتاژ باتری کافیه ولتاژ اون رو با مبدل آنالوگ به دیجیتال اندازه بگیری و ببینی توی کدوم قسمت این بازه ذکر شده هست.
      اگه اطلاعات بیشتر میخوای حتما یه سری هم به تاپیک زیر بزن:
      http://www.eca.ir/forums/thread51202.html
      تو نمودار باید کدوم خط رو در نظر بگیرم 7 تا خط داره
      و این که تو تاپیک توضیح داده که نیم c جریان شارژ بشه باتری من 4200 میلی آمپر در ساعته یعنی با 2 آمپر شارژش کنم!!؟؟
      تو دیتاشیت هم استاندارد شارژ رو نیم c گفته الان با دو آمپر شارژش کنم خراب نمیشه؟
      و چطوری با رگولاتور ولتاژ و جریان رو کنترل کنم؟

دیدگاه

تو نمودار باید کدوم خط رو در نظر بگیرم 7 تا خط داره
        این نمودار تو دیتاشیت نبود. از کجا آوردی؟ این زمان هایی که زیرش نوشته چیه؟ تو پست قبلی یه چیزایی گفتم که اشتباه بود. پاکش کردم.
        و این که تو تاپیک توضیح داده که نیم c جریان شارژ بشه باتری من 4200 میلی آمپر در ساعته یعنی با 2 آمپر شارژش کنم!!؟؟
        تو دیتاشیت هم استاندارد شارژ رو نیم c گفته الان با دو آمپر شارژش کنم خراب نمیشه؟
        نه مشکلی پیش نمیاد. جریان شارژ حد اکثر نیم C یا بهتره کمتر از اون باشه. هرچی با جریان کمتر و در زمان بیشتر شارژ انجام بشه عمر باتری بیشتره.
        و چطوری با رگولاتور ولتاژ و جریان رو کنترل کنم؟
        یه چیزی تو این مایه ها:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Tiny AVR نمایش پست ها
          این نمودار تو دیتاشیت نبود. از کجا آوردی؟ این زمان هایی که زیرش نوشته چیه؟ تو پست قبلی یه چیزایی گفتم که اشتباه بود. پاکش کردم.

نه مشکلی پیش نمیاد. جریان شارژ حد اکثر نیم C یا بهتره کمتر از اون باشه. هرچی با جریان کمتر و در زمان بیشتر شارژ انجام بشه عمر باتری بیشتره.

یه چیزی تو این مایه ها:
          از یه سایتی که الان آدرسشو ندارم
          چیه این؟؟؟!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X