اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه(رفع اشکال)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه(رفع اشکال)

با سلام خدمت دوستان گرامی
    این مدار منبع تغذیه یا ب قول بعضی از دوستان یکسو ساز با رگولاتور رو بستم رو برد برد از نظر ولتاژی مشکلی نداره یه ولتاژی بم میده اما هر کاری میکنم نمیتونم جریانشو اندازه گیری کنم. . کاری که من کردم اینه یه مقاومت رو به خروجی وصل کردم و با مولتی متر دیجیتالی سری کردم سیم مشکی رو هم دادم قسمت منفی خروجی پل دیودیم . تو کارم اشتباهی هست ؟؟؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید
    در ضمن ارزش داره برا بستن رو برد ؟
    من اماتورم شدییید!
    [IMG][/IMG]

پاسخ : منبع تغذیه(رفع اشکال)

سلام
    واسه اندازه گیری جریان راه های زیادی هست یکیش هم همین روش شماست...ولی مقاومت باید توان بالا با مقاومت کم باشه
    یا یه مصرف کننده که خیلی جریان می کشه مثلا یه امپلی فایر وصل کنی صداشو زیاد کنی تاجایی که افت ولتاژ نداشته باشی حالا جریان رو اندازه بگیری....
    خروجی این ای سیlm317حد اکثر 1.5امپره....شما با ترانزیستور می تونی جریانشو زیاد کنی....
    من خودم از این ای سی به عنوان منبع تغذیه استفاده کردم و داره بدون مشکل کار می کنه حدوا یک ساله...
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط oracle_73 نمایش پست ها
      با سلام خدمت دوستان گرامی
      این مدار منبع تغذیه یا ب قول بعضی از دوستان یکسو ساز با رگولاتور رو بستم رو برد برد از نظر ولتاژی مشکلی نداره یه ولتاژی بم میده اما هر کاری میکنم نمیتونم جریانشو اندازه گیری کنم. . کاری که من کردم اینه یه مقاومت رو به خروجی وصل کردم و با مولتی متر دیجیتالی سری کردم سیم مشکی رو هم دادم قسمت منفی خروجی پل دیودیم . تو کارم اشتباهی هست ؟؟؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید
      در ضمن ارزش داره برا بستن رو برد ؟
      من اماتورم شدییید!
      [IMG][/IMG]
      اون گراندی ک قبل از ترانس طرف برق 220 گذاشتی اشتباهه
      اره قطعا ارزش داره چر ارزش نداشته باشه من خودم اولین منبع تغذیهمو وقتی اماتور بودم با همین 317 ساختم و کلی هم کیف کردم! ولی مشکلی ک داره اینه ک ب محض اتضال کوتاه شدن خروجی ایسی میسوزه
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
        اون گراندی ک قبل از ترانس طرف برق 220 گذاشتی اشتباهه
        اره قطعا ارزش داره چر ارزش نداشته باشه من خودم اولین منبع تغذیهمو وقتی اماتور بودم با همین 317 ساختم و کلی هم کیف کردم! ولی مشکلی ک داره اینه ک ب محض اتضال کوتاه شدن خروجی ایسی میسوزه
        من خروجیش رو چند بار اتصال کوتاه کردم مشکلی پیش نیومده....همونطور که توی تایپیک قبلیم گفتم حدود یک ساله داره واسم کار می کنه....الان یکی درست کردم که با ترانزیستور جریانش رو زیاد کردم 2امپر تا2.5امپر جریان میده
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
          من خروجیش رو چند بار اتصال کوتاه کردم مشکلی پیش نیومده....همونطور که توی تایپیک قبلیم گفتم حدود یک ساله داره واسم کار می کنه....الان یکی درست کردم که با ترانزیستور جریانش رو زیاد کردم 2امپر تا2.5امپر جریان میده
          اگه جریانم دهی با ترانزیستور خارجی باشه تو اتصال کوتاه یه مقداری دووم میاره ولی اگه ایسی ب تنهایی استفاده شه خیلی زود پر پر میشه من حتی از lm338 هم استفاده میکردم ک 5 امپر بود اونم همین مشکلو داشت
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
          مخترع برتر شمال غرب سال 96
          مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

اون قسمت که مشکل داره رو چکارش کنم تا درست شه؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

میشه یه نموداری از تقویت کننده جریان ترانزیستوری بذارین.چون نمی دونم چه مداری باید گذاشت؟

دیدگاه

مهندس احمدی عزیز این مدار تقویت جریان جطوریه ؟ و اینکه رو ولتاژ خروجی اثر نمیذاره؟

دیدگاه

مهندس احمدی عزیز این مدار تقویت جریان جطوریه ؟ و اینکه رو ولتاژ خروجی اثر نمیذاره؟
                خیر هیچ تاثیری روی ولتاژ خروجی نمی زاره
                اینم مدارش:

هرترانزیستور 2امپر زیاد می کنه
                ترانزیستور خواستی اضافه کنی باید با MJE2955موازی کنی
                سوالی بود من در خدمتم
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

دستتون درد نکنه .
                  اما مشکل اول من هنوز حل نشده .چطور جریان رو اندازه بگیرم؟ روش خودم هر کاری کردم جواب نداد

دیدگاه

دستتون درد نکنه .
                    اما مشکل اول من هنوز حل نشده .چطور جریان رو اندازه بگیرم؟ روش خودم هر کاری کردم جواب نداد
                    اخه جریان رو که همینطوری نمیشه اندازه گرفت...شما یه مصرف کننده بزار مولتی متر رو باهاش سری کن تاجایی جریان بکش که حد اکثر 0.4ولت افت کنه حالا جریان هرچی باشه جریان همون هست.
                    راه های دیگه ای هم هست...حالا جریان رو واسه چی می خوای اندازه بگیری؟
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

راستش یکی به من گفت که برا شروع کارت یه منبع تغذیه ساده با فلان ولتاژ و جریان 2 آمپر بساز.حالا میخوام بدونم این رو که درست کردم اصلا چه جریانی میده

دیدگاه

راستش یکی به من گفت که برا شروع کارت یه منبع تغذیه ساده با فلان ولتاژ و جریان 2 آمپر بساز.حالا میخوام بدونم این رو که درست کردم اصلا چه جریانی میده
                        اهان
                        بدون تقویت کننده ترانزیستوری حداکثر 1.5امپر می تونی از رگولاتور بکشی(که حالا قضیه اصل بودن و خنک کندگی و ...بماند)در کل اینه....جریان بیشتر میخوای باید ترانزیستور بزاری..جریان رگولاتور رو حساب نکن(جریامش به خاطر مقاومت 5وات که قبلش هست کمه)
                        اینجوری بگو هرترانزیستور 2 امپر
                        به همین راحتی
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X