اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام کردن یک میکرو با میکروی دیگه از طریق بوت لودر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام کردن یک میکرو با میکروی دیگه از طریق بوت لودر

با درود و خسته نباشید
    من تا حالا با بوت لودر کار نکردم و چند تا سوال دارم.
    من یک فایل هگز پیدا کردم که فایل بوت لودر مگا 8 هست . یک فایل هگز هم دارم که روی مموری هست .
    حالا من با یک میکرو اطلاعات فایل هگز میخونم و به صورت سریال میفرستم برای میکرویی که فایل بوت لودر روی اون پروگرام شده.
    سوالم اینه باید میکرو ریست کنم و اطلاعات سریال بفرستم .
    سوال بعدیم اینه که آیا باید قبل از ارسال فایل هگز چیزی برای میکرو بفرستم یا اینکه نه همینجور گوتره ای اطلاعات بفرستم برای میکرو.
    آیا خود فایل بوت لودر قبل پروگرام شدن میکرو پاک میکنه یا نه
    و در آخر امکان خواندن امضا داخلی میکرو (همون شماره میکرو که پروگرامر تشخیص میده ) هم وجود داره ؟؟

پاسخ : پروگرام کردن یک میکرو با میکروی دیگه از طریق بوت لودر

تقریبا جواب تمام سوالات مربوط به بوت لودر میشه - یعنی اینکه این بوت لودر به چه صورتی کار میکنه باید از نویسنده برنامه پرسید !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
      با درود و خسته نباشید
      من تا حالا با بوت لودر کار نکردم و چند تا سوال دارم.
      من یک فایل هگز پیدا کردم که فایل بوت لودر مگا 8 هست . یک فایل هگز هم دارم که روی مموری هست .
      حالا من با یک میکرو اطلاعات فایل هگز میخونم و به صورت سریال میفرستم برای میکرویی که فایل بوت لودر روی اون پروگرام شده.
      سوالم اینه باید میکرو ریست کنم و اطلاعات سریال بفرستم .
      سوال بعدیم اینه که آیا باید قبل از ارسال فایل هگز چیزی برای میکرو بفرستم یا اینکه نه همینجور گوتره ای اطلاعات بفرستم برای میکرو.
      آیا خود فایل بوت لودر قبل پروگرام شدن میکرو پاک میکنه یا نه
      و در آخر امکان خواندن امضا داخلی میکرو (همون شماره میکرو که پروگرامر تشخیص میده ) هم وجود داره ؟؟
      با سلام

بوت لودر قسمتی از حافظه فلش هست که به صورت جدا برنامه مورد نظر برای اون نوشته شده. حالا برای اپدیت سیستم شما ابتدا اون رو ریست می کنید و برنامه بوت اغاز میشه. اگه تشخیص داده بشه که فایلی برای جایگزینی هست که عمل اپدیت انجام میشه و در صورت عدم وجود فایل روند عادی برنامه یعنی هگز موجود در حافه فلش اجرا خواهد شد.
      چرا ناراحتی پاتریک!
      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      محصولات

دیدگاه

تشکر ولی من چون تا حالا کار نکردم این سوال پرسیدم و میدونم که بوت لودر در قسمتهای آخر حافظه ریخته میشه و میشه با سریال پروگرام کرد
        من فایل هگز بوت لودر دارم و روی میکرو با یک پروگرامر مثلا stk پروگرام میکنم
        سوال اینجاست که آیا باید پایه میکرو در هنگاه ریختن برنامه ریست نگه دارم و دیتا به صورت سریال بریزم روی میکرو یانه
        حالا اگه ریست احتیاجی نداره به چه شکل حالی میکرو کنم که دیتاهایی که دارم به صورت سریال میفرستم برای پروگرام شدنه .

دیدگاه

100 مدل بوت لودر وجود داره - اینکه چطوری برنامه به میکرو انتقال پیدا کنه رو بوت لودر تعیین میکنه با پایه ریست یا بدون اون

دیدگاه

ممنون . شما بوت لودری سراغ دارین که در مورد پروگرامش اطلاعات کاملی داشته باشید .
            اکثر فایل هایی که پیدا کردم معمولا با یک نرم افزار توسط کامپیوتر پروگرام میکنه ولی من میخوام با یک میکرو دیگه یک میکرو دیگه پروگرام کنم
            جدیدترین ویرایش توسط sepehr63; ۱۲:۲۶ ۱۳۹۵/۰۵/۱۶.

دیدگاه

خانواده avr به صورت پیش فرظ در حالت موازی قابلیت پروگرام شدن رو دارن دستورالعملش تو دیتاشیت هست ولی خیلی سخته باید بشینی برنامه بنویسی - بوت لودر سریال دیدم ولی الان ندارم بگردی تو نت پیدا میکنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X