اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

can bus با Atmega32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

can bus با Atmega32

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

من برای Canbus میخوام از آی سی PCA82C250 استفاده کنم

یک سوال این آی سی برای کن باس کافیه یعنی این آی سی رو به صورت سریال وصل کنم به میکروکنترولر کار تمامه ؟ یا از لحاظ سخت افزاری تدابیر دیگه ای هم میخواد ؟

بیشتر سخت افزار مد نظرم هست چون الان تو طراحی سخت افزار هستم بعد ها روی نرم افزار کار میکنم .

با سپاس
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : can bus با Atmega32

نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
    من برای Canbus میخوام از آی سی PCA82C250 استفاده کنم

یک سوال این آی سی برای کن باس کافیه یعنی این آی سی رو به صورت سریال وصل کنم به میکروکنترولر کار تمامه ؟ یا از لحاظ سخت افزاری تدابیر دیگه ای هم میخواد ؟

بیشتر سخت افزار مد نظرم هست چون الان تو طراحی سخت افزار هستم بعد ها روی نرم افزار کار میکنم .
    نه، فقط این قطعه کافی نیست. این قطعه فقط لایه سخت افزاری اینترفیس رو تهیه میکنه. شما باید یه IC که CAN controller باشه تهیه کنید مثل MCP2510

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها

نه، فقط این قطعه کافی نیست. این قطعه فقط لایه سخت افزاری اینترفیس رو تهیه میکنه. شما باید یه IC که CAN controller باشه تهیه کنید مثل MCP2510

مرسی دوست عزیز حالا بنظر شما برای 200 300 متر که کلا قرار سه چهار تا دیوایس باهم شبکه شند نیازی آدم از کن استفاده کنه اونم تازه قطعاتش به راحتی پیدا نمیشه . بنظر شما rs485 جوابگو کار من میتونه باشه ؟ سرعت بالایی احتیاج دارم اما تعداد پیام هام کمه کلا شاید 150 200 تا پیام 8 بیتی کار منو راه بندازه

با سپاس
      I'm going to
      RWTH Aachen
      University

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
        مرسی دوست عزیز حالا بنظر شما برای 200 300 متر که کلا قرار سه چهار تا دیوایس باهم شبکه شند نیازی آدم از کن استفاده کنه اونم تازه قطعاتش به راحتی پیدا نمیشه . بنظر شما rs485 جوابگو کار من میتونه باشه ؟ سرعت بالایی احتیاج دارم اما تعداد پیام هام کمه کلا شاید 150 200 تا پیام 8 بیتی کار منو راه بندازه
        واسه CAN می تونید از میکروکنترلرهای دیگه که این اینترفیس رو دارند استفاده کنید.
        نمی دونم. اونش دیگه بستگی به شما داره ولی فکر میکنم rs485 بهتر باشه.

دیدگاه

سلام من الان دارم این کارو تنجام میدم البته با مگا 8 !!
          یه ایسی SJA1000 که کنترلر کن هست میگیرید میزنید به مگا تون برای ترنسیور هم میایید از MCP2551 استفاده کنید
          ایسی SJA1000 مبدل کن به موازی هست
          PCA.XX خیلی قدیمیه شاید راحتم گیر نیاد اما SJA گیر میاد راه اندازیشم فوق العاده سریع تره برای ترنسیور هم یا از mcp یا از TJA1050 استفاده کنید
          قیمتش 4 تومنه ارزونه . از RS485 استفاده نکنید . این پروتکل عملا هک can هست
          جدیدترین ویرایش توسط s699fx_bpr; ۱۴:۰۹ ۱۳۹۵/۰۵/۲۹.
          اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
          هيتلر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X