اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدارمحدود کننده جریان برای lm2577

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدارمحدود کننده جریان برای lm2577

سلام
    میخواستم از رگولاتور lm2577 برای افزایش ولتاژ استفاده کنم
    از طرفی باید جریان هم محدود کنم مثلا نباید بیش از 1 آمپر خروجی بده
    در واقع هم رگولاتور ولتاژ باید باشه هم رگولاتور جریان
    تو دیتاشیت از مدار محدود کننده جریان اسم برده اما فقط در حد اسم بردن
    یه ماژول هم هست که افزاینده کاهنده با lm2577 و lm2596 که کنترل جریان خروجی هم داره که هر چی گشتم مدارش رو پیدا نکردم
    ماژول تغذیه LM2596  و LM2577 با امکان کنترل جریان خروجیبا استفاده از دو رگولاتور افزاینده و کاهنده بر روی یک ماژول امکان کاهش یا افزایش ولتاژ ورودی را به همراه امکان محدود کردن جریان فراهم می کندویژگی ها: امکان کنترل ولتاژ و جریان با پتانسیومتر ولتاژ ورودی: 4 تا 45 ولت  ولتاژ خروجی: 1.5 تا

امیدوارم این لینک فیلتر نشه توسط مدیریت
    حالا اگر کسی میتونه کمک کنه و تجربه داره ممنون میشم

پاسخ : مدارمحدود کننده جریان برای lm2577

دوست عزیز قسمت محدود کننده مدار این ماژولی ک گذاشتید به این صورت هست ک اورده با یک مقایسه کننده جریانو محدود کرده ک مدارشم خیلی ساده هست مقایسه کننده جریان عبوری رو با مقداری ک با پتاسیومتر تنظیم کردین مقایه میکنه و اگه بیشتر بود جریان رو قطع میکنه ب محض اینکه جریان ب مقدار مورد نظر رسید باز جریان رو وصل میکنه و بدین صورت جریان رو رو مقدار مورد نظر فیکس میکنه شما از lm358 استفاده کن و باهاش جریانتو محدود کن
    جدیدترین ویرایش توسط armin_gera; ۱۲:۳۷ ۱۳۹۵/۰۵/۱۷.
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

فرمایشتون متینه
      ولی اینجور ولتاژ خروجی قطع و وصل میشه درسته؟
      بعد یه آپ امپ چجور یه جریان یک آمپری رو سورس کنه؟
      خروجیش باید ترانزیستور بذارم؟
      یه شماتیک برای روشن تر شدنم میذارین لطفا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid_k68 نمایش پست ها
        فرمایشتون متینه
        ولی اینجور ولتاژ خروجی قطع و وصل میشه درسته؟
        بعد یه آپ امپ چجور یه جریان یک آمپری رو سورس کنه؟
        خروجیش باید ترانزیستور بذارم؟
        یه شماتیک برای روشن تر شدنم میذارین لطفا؟
        بله دقیقا جریان هی قطع و وصل میشه و ب صورت سویچینگ جریان رو محدود میکنه
        نه ترانزیستور نمیخواد خروجی اپمپ رو بدین ب پایه فیدبک ایسی حل میشه
        همین الان یه تاپیک زدم با عنوان 2576 همراه با محدود کننده جریان داخل فایل زیپ میتونید شماتیک رو ببینید و نیاز ب پسوردم نداره
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

...از طرفی باید جریان هم محدود کنم مثلا نباید بیش از 1 آمپر خروجی بده...
          چرا اونوقت نباید بیشتر از این جریان بده؟ کنجکاوم بدونم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
            چرا اونوقت نباید بیشتر از این جریان بده؟ کنجکاوم بدونم.
            قطعا هر وسیله ای که به جریان الکتریکی متصل میشه به قدر نیازش جریان میکشه اما اینکه چرا من جریان محدود میخوام رو الان عرض میکنم خدمتتون با یک مثال
            یه آدم گرسنه وقتی یهو کلی غذا میذاری جلوش انقد تند تند میخوره برای سیر شدن که رو دل میکنه (خیییییلی گرسنه) اما اگر آرام بخوره هم سیر میشه هم معده بیچارش داغون نمیشه مث من
            حالا به جا اون آدم فرض کنید یه باتری رو میخوایم شارژ کنیم

آقا آرمین
            شما که فرمودین فایل رمز نداره!!!!!!
            حالا یک سری سوال
            مگر با ولتاژی که میوفته روی پایه فیدبک، ولتاژ خروجی تعیین نمیشه؟
            پس حالا چجور من پایه آپ امپ رو هم بهش متصل کنم؟
            آیا باید مقاومت های فیدبک رو برای تنظیم ولتاژ روی یک ورودی آپ امپ بذارم و ورودی دیگه آپ امپ رو برای کنترل جریان؟
            در آخر حالا پست های مفید و غیر مفیدم رو هم 11 تا شدن من چجور رمز فایل رو از شما بگیرم؟
            جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۴:۳۰ ۱۳۹۵/۰۵/۱۸.

دیدگاه

قطعا هر وسیله ای که به جریان الکتریکی متصل میشه به قدر نیازش جریان میکشه اما اینکه چرا من جریان محدود میخوام رو الان عرض میکنم خدمتتون با یک مثال
              یه آدم گرسنه وقتی یهو کلی غذا میذاری جلوش انقد تند تند میخوره برای سیر شدن که رو دل میکنه (خیییییلی گرسنه) اما اگر آرام بخوره هم سیر میشه هم معده بیچارش داغون نمیشه مث من
              نیازی به توضیح نبود. گاهی وقتا بعضی دوستان به بعضی مسائل وارد نیستن و اعتماد به نفس بالایی دارند و ما سعی میکنیم به این شیوه از مطمئن بشیم خسارتی به خودشون نمیزنن و بهترین مشاوره رو بهشون بدیم. فقط می خواستم مطمئن بشم که کار داره درست انجام میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
                نیازی به توضیح نبود. گاهی وقتا بعضی دوستان به بعضی مسائل وارد نیستن و اعتماد به نفس بالایی دارند و ما سعی میکنیم به این شیوه از مطمئن بشیم خسارتی به خودشون نمیزنن و بهترین مشاوره رو بهشون بدیم. فقط می خواستم مطمئن بشم که کار داره درست انجام میشه.
                الان به قول دوستم تخریب کاااامل شدم
                الان کا رم رسته یا نه؟

دیدگاه

الان به قول دوستم تخریب کاااامل شدم
                  الان کا رم رسته یا نه؟
                  چرا تخریب. اتفاقا بنظرم درست کار میکنید. ما بخاطر اینکه مخاطبهامون رو نمیشناسیم اینجوری کار میکنیم.
                  من که چیزی در مورد کار شما نمی دونم ولی فکر میکنم درست کار میکنید. البته واسه شارژ کردن فکر میکنم خیلی بیشتر باید کار کنید. فکر کنم حتی IC مخصوص هم هست.

دیدگاه

آقا آرمین
                    شما که فرمودین فایل رمز نداره!!!!!!
                    حالا یک سری سوال
                    مگر با ولتاژی که میوفته روی پایه فیدبک، ولتاژ خروجی تعیین نمیشه؟
                    پس حالا چجور من پایه آپ امپ رو هم بهش متصل کنم؟
                    آیا باید مقاومت های فیدبک رو برای تنظیم ولتاژ روی یک ورودی آپ امپ بذارم و ورودی دیگه آپ امپ رو برای کنترل جریان؟
                    در آخر حالا پست های مفید و غیر مفیدم رو هم 11 تا شدن من چجور رمز فایل رو از شما بگیرم؟
                    ن هیچ مقاومتی رو نیاز نیست تغییر بدی , فقط فابل پی دی اف و پروتعوس قفله بقیهش پسورد نمیخواد شماتیکو میتونی راحت ببینی
                    برای شارژ باطری بله نیاز ب محدود کننده هست و همچنین قطع کننده
                    بچه خوبی هستی رمزو میدم بهت نگران نباش ولی فعلا تو مدار ی اشتباهی پیش اومده دارم اونو رفع میکنم فعلا مدارمو نساز مشکلشو رفع کردم کمکت میکنم محدود کننده رو ب این مدار اضافه کنی برای شروع میتونی شماتیکی ک تو فایل گذاشتمو مطالعه کنی و ببینی چطوری جریانو محدود کردم

دیدگاه

سلام
                      این عکس رو ببینید
                      اینجوری چیزی که میخوام درس میشه؟
                      البته از رو یه سایت خارجی که برای 2576 بود پیاده کردم

دیدگاه

من یه مدار برا محدود کننده مثل همین ساختم ولی مشکلی ک این ایسی داره ولتاژش از 1 ولت پایینتر نمیاد یعنی اگه بارت 1 اهم باشه 1حد اکثر امپر میکشه 10 اهم باشه 100 میلی امپر میکشه این محدود کننده ها این مشکلو دارن
                        این مدار خوبیه رو برد برد ببندش تست بگیر ببین چطوری جواب میده

دیدگاه

نو پست قبلی هم عرض کردم که این مدار رو از جایی برداشتم و واقعا از سوییچینگ سر در نمیارم و فقط در این حد راه اندازی اولیه میتونم با سری رگولاتور های سویچینگ lm25xx کار کنم
                          دو آپ امپ موجود در مدار کارشون مقایسه گری ولتاژه پس بهتر نیست از آی سی های voltage comrator برای این کار استفاده کنیم؟ یا من اشتباه میکنم (که احتمالم میدم اشتباه میکنم به خاطر وجود مقاومت های فیدبک)؟
                          اگر میشه یه توضیحی در مورد مداری که پیدا کردم و این بالا گذاشتم بفرمایید تا من توجیه بشم البته اگر امکانش هست

دیدگاه

نو پست قبلی هم عرض کردم که این مدار رو از جایی برداشتم و واقعا از سوییچینگ سر در نمیارم و فقط در این حد راه اندازی اولیه میتونم با سری رگولاتور های سویچینگ lm25xx کار کنم
                            دو آپ امپ موجود در مدار کارشون مقایسه گری ولتاژه پس بهتر نیست از آی سی های voltage comrator برای این کار استفاده کنیم؟ یا من اشتباه میکنم (که احتمالم میدم اشتباه میکنم به خاطر وجود مقاومت های فیدبک)؟
                            اگر میشه یه توضیحی در مورد مداری که پیدا کردم و این بالا گذاشتم بفرمایید تا من توجیه بشم البته اگر امکانش هست
                            عرضم ب حضور اینجا ما ی مقاومت شنت داریم ک میتونیم اهاش جریان رو بخونیم فرمول جریان : ولتاژ دوسر شنت تقسیم بر مقدار شنت مساوی مقدار جریان
                            پس ما اول نیاز داریم ک ولتاژی ک رو دو سر شنت میوفته رو بخونیم برای اینکار از تقویت کننده تفاضلی استفاده میکنیم همونطور از اسمش پیداست این تقویت کننده تفاضل ورودی هاش رو تو خروجی ب ما تحویل میده مثلا اگه ب یکی از ووردی هاش 10 ولت بدیم ب اونیکی ورودی 12 ولت بدیم خروجی 2 ولت بهمون میده , با تغییر مقاومت های فیدبک اپمپ میتونیم برای این تقویت کننده ضریب تقویت هم تعریف کنیم مثلا تفاضل ورودی رو ضرب در 10 کنه و در خروجی بهمون تحویل بده اپمپ اولی ک تو شماتیکتون هست همین کارو میکنه و جریان دو سر شنت رو میخونه و تقویت میکنه میده ب خروجی
                            و اما حالا ما میدونیم جریانمون چقدره . هرگاه ب پایه فیدبک 2576 ولتاژی بیشتر از 1.23 ولت بدیم ایسی سطح ولتاژ خروجی رو ب حد اقل کاهش میده
                            پس ما میتونیم بیایم این مقدار جریانی ک خوندیم رو بدیم ب ی مقایسه کننده و ب اونیکی ورودی مقایسه کننده هم یه ولتاژ دلخواه بدیم ک با ولوم بتونیم کم و زیادش کنیم حالا این مقایسه کننده میاد ولتاژی ک حاصل از خوندن جریان هست رو با ولتاژی ک ما با ولوم تعیین کردیم مقایسه میکنه هروقت جریان از حدی ک با ولوم تعیین کردیم بیشتر شد خروجی مقایسهگر 1 میشه یعنی تغذیه ای ک بهش دادیم رو ب خروجی میده حالا ممکنه تغذیه اپمپ 5 باشه 10 باشه 20 باشه خروجی مقایسه گر رو میدیم ب پایه فیدبک 2576 پس هروقت جریان کشی از یه حدی بیشتر شد مقایسه گر مثلا 5 ولتو میده ب پایه فیدبک 2576 و 2576 هم سطح ولتاژ خروجی رو ب حد اقل میرسونه و بطیع جریان کشی کم میشه حالا ک جریان کشی کم شد مقایسه گر دیگه ب فیدبک 2576 ولتاژ نمیده و2576 دوباره میاد ولتاژو میبره بالا ب محض اینکه ولتاژ خروجی زیاد شد و جریان کشی داشت زیاد میشد دوباره مقایسه گر خروجیش 1 میشه و این روند اینقدر ادامه پیدا میکنه تا جریان خروجی رو مقداری ک با ولوم ست کردین ثابت بمونه
                            شما همین مدارو بساز نتیجه رو اعلام کن

دیدگاه

راستی این مدارو گ میگی از سایت خارجی کپی کردی ایا تو همون سایت دیدی ک کار کنه؟ یه نمه مشکوکه مدارش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X