اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل کار با DS3231 توسط LPC1768 (قلق خاصی داره؟)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل کار با DS3231 توسط LPC1768 (قلق خاصی داره؟)

سلام دوستان
    من یه ماژول DS3231 از اینا که فروشگاه ها دارن تهیه کردم و به بردم که LPC1768 داره متصل کردم. باس I2C0 رو هم راه اندازی کرده بودم قبلا توسط اینتراپت. البته کد این قسمت ش آماده بود و همینه که معمولا خیلی جاها تو بردهای آموزشی استفاده شده و من توسط این کد تو یه برد دیگه که LPC1778 داشت تونستم با Accelerometer کار کنم و ازش جواب بگیرم.
    منتها الان هر کاری میکنم نمیتونم ساعت و تاریخ رو از DS3231 بخونم و هر چی Set میکنم وقتی میخونم فقط 0 میخونم همه رجیسترها رو. به نظر همه چی OK هستش. این DS3231 قلق خاصی داره؟ نکته ای چیزی؟
    من دیتاشیت رو خوندم فقط گفته رجیسترهای 0 تا 7 رو بخون و بنویس توش که همون رجیسترهای محتوی ساعت و تاریخ هستن. آیا کار دیگه ای نیازه انجام بدم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید. یا نمون کد اگه دارید هم که تست شده ممنون میشم.

پاسخ : مشکل کار با DS3231 توسط LPC1768 (قلق خاصی داره؟)

باید برای اولین بار ساعت و تاریخ را تنظیم کنید وگرنه شروع به کار نمیکنه

دیدگاه

ممنون بابت توجهتون.
      خب من این کار رو انجام دادم. همونطور که گفتم اول یه مقداری رو Set میکنم. حالا ممکنه این کار به درستی انجام نشه ولی نمیدونم چطوری تشخیص بدم این موضوع رو. مگه نباید فقط تو همون آدرس های رجیستر 0 تا 7 مقادیر رو بنویسیم؟
      خب من این کار رو کردم قبل از خوندن این رجیسترها ولی همچنان موقع خوندن 0 میخونم.

دیدگاه

اگر درست بارگزاری میشد موقع خوندن همون رو میخوندید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
          اگر درست بارگزاری میشد موقع خوندن همون رو میخوندید
          بله ظاهرا مشکل از ست نشدن اولیه هستش. یعنی ارتباط کلا مشکل داره.
          الان چک کردم ظاهرا همون اول که شروع میکنم به ارسال داده یعنی ست کردن بیت START و فرستادن حالت استارت و در واقع موقع فرستادن اولین بایت که آدرس Slave هستش تو اینتراپت I2C حالت NACK دریافت میشه. ظاهرا SLAVE روی آدرس NACK میکنه. نمیدونم عجیبه. ادرس درسته. نظری ندارید ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X