اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش برنامه نویسی تحت ویندوز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش برنامه نویسی تحت ویندوز

سلام به همه دوستان

میخوام یاد بگیرم چطوری برای ویندوز یه برنامه بنویسیم
    مثلا برنامه نرم افزار های پروگرامر

مثلا iprog یا . . .

چی باید بخونم یا چه کتابی بخونم که بتونم همچین نرم افزار هایی رو بنویسم ؟؟؟

با تشکر
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

پاسخ : آموزش برنامه نویسی تحت ویندوز

توصیه میکنم یا پایتون یاد بگیرید یا C++
    IDE هم QT خیلی عالیه. واسه یادگیری زبان C++ بسیار تاکید میکنم فیلم های آموزشی مهندس بازرگان رو ببینید. جستجو کنید پیدا میکنید. فکر کنم سایت مکتب خونه گذاشتنش.

دیدگاه

سلام به شما

از پاسختون ممنون
      میشه چند تا کتاب معرفی کنید در این زمینه
      هر چی تو نت گشتم کتاب درست و حسابی پیدا نکردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
        ... مهندس بازرگان رو ببینید. ...
        دکتر بازرگان روح الامین جان ایشون استاد دانشگاه مینی سوتا هستن. رشته شون هم تا جایی که میدونم علوم کامپیوتر بوده.
        ولی جدا از این ها خیلی قشنگ درس میدن و به شخصه استفاده کردم. البته برای یادگیری c نه c++
        چون جلسات c++ اون به نظرم جالب ضبط نشده و همچنین اموزش ها مربوط به استاندارد قدیمی c++ هست در حالی که الان استانداردc++14 که خیلی تفاوت کرده اومده و استاندارد c++17 هم که تو راهه برای یادگیری اون هم به نظر من تنها باید به کتاب خوب و معتبری مثهC++ Primer, مراجعه کنید نباید دنبال منبع فارسی و ... باشید.
        توصیه شخصی: احتمالا این توصیه رو روح الامین نپسنده ولی از من میشنوی اگه کاری به لینوکس نداری برو سراغ c# . احتمالا تا حد خیلی زیادی کارت سریع تر راه خواهد افتاد و نیازت رو پوشش خواهد داد. بعدها اگر نیاز داشتی به c++ اگه خوب تو c# کار کرده باشی و مفاهیم و روش برنامه نویسی شی گرایی رو درک کرده باشی سریع میتونی یادش بگیری. البته بازم تاکید میکنم که این به نیازت بستگی داره. ممکن است شما هدفت کار روی سیستم های لینوکس باشه و زبانت هم خیلی قوی. به طوری که نیازی به منبع فارسی نداشته باشی. اونوقت مطمئنا سی پلاس پلاس و فریم ورک کیوت گزینه مناسبی برات خواهد بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط phoenix2000 نمایش پست ها
          دکتر بازرگان روح الامین جان ایشون استاد دانشگاه مینی سوتا هستن. رشته شون هم تا جایی که میدونم علوم کامپیوتر بوده.
          ولی جدا از این ها خیلی قشنگ درس میدن و به شخصه استفاده کردم. البته برای یادگیری c نه c++
          چون جلسات c++ اون به نظرم جالب ضبط نشده و همچنین اموزش ها مربوط به استاندارد قدیمی c++ هست در حالی که الان استانداردc++14 که خیلی تفاوت کرده اومده و استاندارد c++17 هم که تو راهه برای یادگیری اون هم به نظر من تنها باید به کتاب خوب و معتبری مثهC++ Primer, مراجعه کنید نباید دنبال منبع فارسی و ... باشید.
          توصیه شخصی: احتمالا این توصیه رو روح الامین نپسنده ولی از من میشنوی اگه کاری به لینوکس نداری برو سراغ c# . احتمالا تا حد خیلی زیادی کارت سریع تر راه خواهد افتاد و نیازت رو پوشش خواهد داد. بعدها اگر نیاز داشتی به c++ اگه خوب تو c# کار کرده باشی و مفاهیم و روش برنامه نویسی شی گرایی رو درک کرده باشی سریع میتونی یادش بگیری. البته بازم تاکید میکنم که این به نیازت بستگی داره. ممکن است شما هدفت کار روی سیستم های لینوکس باشه و زبانت هم خیلی قوی. به طوری که نیازی به منبع فارسی نداشته باشی. اونوقت مطمئنا سی پلاس پلاس و فریم ورک کیوت گزینه مناسبی برات خواهد بود.
          نظر دوستان در مورد نوشته ی بالا چیه ؟ ؟

دیدگاه

سلام
            به نظر من هم اگه میخای واسه ویندوز برنامه بنویسی برو سراغ #C ...چون که تقریبا هرکاری بخای انجام بدی از قبل ران تایم واسش نوشته شده...و البته نحوه کد نویسی هم تغییر کرده و خیلی راحت تر میتونی هدفتو پیاده سازی کنی...
            در آینده اگه نیازی به ++C داشتی میتونی خیلی راحت باهاش کار کنی(در صورت آشنایی با #C)
            تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
              نظر دوستان در مورد نوشته ی بالا چیه ؟ ؟
              دوباره میگم پایتون یا C/C++ بهتره. هرچند من خودم روی C/C++ تاکید دارم. پایتون ساده هستش. یادگیری و استفاده ازش عین گلوله هستش ولی به کار میکرو و این چیزا نمیاد.
              C/C++ هم کامپیوتر و هم میکرو! با علاوه بر این باعث میشه باهاش زیاد کار کنی و واسه هردو مهارتت افزایش پیدا کنه ولی یه مقدار پیچیده هستش چون سطح پایین هستش. اون پیچیدگیش هم یه مدت که باهاش کار کنی از بین میره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X