اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حد اکثر ولتاژ معکوس دو دیود سری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حد اکثر ولتاژ معکوس دو دیود سری

سلام دوستان امیدوارم خوب باشید

یک اپتو کوپلر PC817 رو در نظر بگیریم که با یه مقاومت 110 کیلو اهم 1 وات و دیود 1n4007 سری شده ,و با 220 ولت ای سی وصل شده .

سوال من این جاست

حداکثر ولتاژ معکوس اپتو کوپلر ما 6 ولت و در نیم موج معکوس ورودی احتمالا بسوزه اما با یک دیود 1n4007 سری شده که ولتاژ معکوس آر ام اس 700 ولت داره

حالا بنظر شما در این شرایط باز اپتوکوبلر ما میسوزه ؟

با سپاس فراوان
    جدیدترین ویرایش توسط Azadfalah; ۱۴:۴۲ ۱۳۹۵/۰۵/۲۰.
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : حد اکثر ولتاژ معکوس دو دیود سری

اگه از دیود شاتکی یا دیود های سریع استفاده کنی که نزارن هیچ جریان معکوسی رد شه اونوقت مشکلی نداره
    البته بحث یه دیود ایده ال نیست همه دیود ها جریان معکوس رو تا مدت زمانی رد میکنن اما باید سعی بشه که این مدت زمان کاهش پیدا کنه . . .
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

دوست گرامی
      قاعتا دیود و اپتوکوپلر مشکل پیدا نمیکنند ولی ...
      در بایاس مخاف جریان بسیار کمی از مدار عبور میکند که در نظر گرفته نمیشود
      در بایاس موافق 1.7 ولت افت بر روی دیود و اپتو کوپلر داریم و جریان مدار میشود 218.6 تقسیم بر 10000 که مقدار مقاومت میباشد ... در این حالت تقریبا 21 میلی آمپر جریان مدار است ... صرفنظر از جریان مجاز اپتوکوپلر ( که باید از دیتا شت پیدا کنید ) توان تلف شده بر روی مقاومت 0.021 ضربدر 218.6 میباشد که مقدار 4.77 وات به دست میاید و از این نظر توان یک وات بسیار کم میباشد ( حداقل 5 وات و یا بیشتر )
      حال اگر با سوختن مقاومت مدار قطع شود که دیود و اپتو آسیبی نیبینند و اگر شورت شود که هر دو عنصر سوخته و احتمالا فیوز مدار اصلی قطع میگردد
      پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
        دوست گرامی
        قاعتا دیود و اپتوکوپلر مشکل پیدا نمیکنند ولی ...
        در بایاس مخاف جریان بسیار کمی از مدار عبور میکند که در نظر گرفته نمیشود
        در بایاس موافق 1.7 ولت افت بر روی دیود و اپتو کوپلر داریم و جریان مدار میشود 218.6 تقسیم بر 10000 که مقدار مقاومت میباشد ... در این حالت تقریبا 21 میلی آمپر جریان مدار است ... صرفنظر از جریان مجاز اپتوکوپلر ( که باید از دیتا شت پیدا کنید ) توان تلف شده بر روی مقاومت 0.021 ضربدر 218.6 میباشد که مقدار 4.77 وات به دست میاید و از این نظر توان یک وات بسیار کم میباشد ( حداقل 5 وات و یا بیشتر )
        حال اگر با سوختن مقاومت مدار قطع شود که دیود و اپتو آسیبی نیبینند و اگر شورت شود که هر دو عنصر سوخته و احتمالا فیوز مدار اصلی قطع میگردد
        دوست عزیز من یک چیز رو متوجه نمیشم مقاومت 110 کیلو من تو ولتاژ 220 ولت چطور 21 میلی آمپر عبور میده ؟ حتی اگر پیک رو دز نظر بگیریم که میشه 320 ولت باز هم جریان عبوری از مقاومت من 2.8 میلی آمپر . و 2.8 میلی آمپر ضرب در 220 ولت یا اصلا 320 ولت میشه 0.896 وات پس چطور شما 5 وات بدست میارید ؟ ممکنه منو راهنمایی کنید کجا دارم اشتباه میکنم ؟

------------------------------------------------

بحث سر این بود که ولتاژ معکوس اپتو 6 ولت ولی ولتاژ معکوس دیود من 700 ولت آیا این کمک میکنه که جریان معکوس خیلی کم عبور کنه ؟ و اصلا عبور نکنه ؟
        I'm going to
        RWTH Aachen
        University

دیدگاه

دوست عزیز اول فکر کردم یک صفر اشتباه شده باشه ....
          فرمول که معرف حضور همه دوستان هست
          V=I.R
          میشه 220 تقسیم بر 10000 که درمیاد 0.022
          یعنی 22 هزارم آمپر یا 22 میلی آمپر
          و برای محاسبه توان
          W=V.I
          ;که میشه 220 ضربدر 0.022 که در میاد 4.84
          ...
          حالا هر جان من اشتباه کردم دوستان لطف کنند من را روشن کنند
          جدیدترین ویرایش توسط emitor; ۱۸:۵۴ ۱۳۹۵/۰۵/۲۰.
          پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
            دوست عزیز اول فکر کردم یک صفر اشتباه شده باشه ....
            فرمول که معرف حضور همه دوستان هست
            V=I.R
            میشه 220 تقسیم بر 10000 که درمیاد 0.022
            یعنی 22 هزارم آمپر یا 22 میلی آمپر
            و برای محاسبه توان
            W=V.I
            ;که میشه 220 ضربدر 0.022 که در میاد 4.84
            ...
            حالا هر جان من اشتباه کردم دوستان لطف کنند من را روشن کنند
            مشکل شما اینجاست که 110 کیلو اهم رو 10 کیلو اهم در نظر میگیرید 110 کیلو اهم رو به اهم تبدیل کنیم باید 3 تا صفر جلوش بزاریم میشه 110000 اهم و جریان عبوری در ولتاژ 220 میشه 2 میلی آمپر . توجه کنید من در اول تایپک نوشتم مقاومت من 110 کیلو اهم میباشد.

من چون دقیقا میدونستم الان دوستان عزیز میان میگن مقاومت 1 وات نزار دو وات بزار برداشتم محاسبه کردم بعد قرار دادم که از بحث اصلی دور نشیم اما دقیقا از اون چیزی که میترسیدم سرم اومد . امیدوارم یکی بیاد منو روشن کنه که اپتو میسوزه یا نه.

با سپاس
            جدیدترین ویرایش توسط Azadfalah; ۲۱:۲۲ ۱۳۹۵/۰۵/۲۰.
            I'm going to
            RWTH Aachen
            University

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X