ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 32 از 34 نخست ... 22232425262728293031323334 آخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 333
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    516
    100

پاسخ : شوکر بسیار قوی و بسیار ساده با آرک سه سانتی

از ترانس تلویزیون های پلاسما که دست دومشون تا دلت بخواد تو بازار هست میتونید استفاده کنید
    میتونید از ترانس های ولتاژ مهتابی اسکنر استفاده کنید اونم هم کوچیکه هم بدرد این کارا میخوره
    اگرم که فقط دوست دارین که جرقه بازی کنید که بهترین چیز ترانس های ولتاژ تلویزیون هست و کویل ماشین
    2016/05/29
    2
    4

[quote=sahar&amir;658432]سوال: میشه از 5 تا پایه استفاده کنم یا نه؟[/quote]
    سلام دوست عزیز.
    در مورد این ترانس حتما باید از 5 پایش استفاده کنید تا به حداکثر مقدار خروجی برسید.[IMG]http://s8.picofile.com/file/8303979034/IMG_1241.JPG[/IMG]
    این مداری که عکسشو گذاشتم و بعضی از دوستان کپی برداری کردن بدون ذکر منبع 2 سال پیش ساختم برای ترانس 5 پایه مخصوص اسکنر.من اون زمان از TIP42 استفاده کردم بدونه 1درجه گرم شدن .
    توی عکس همه چیز مشخصه اگه بازم سوالی بود در خدمتم.
    ویرایش توسط saied77 : 2017/08/19 در ساعت 15:04
    2014/03/02
    53
    124

با تشکر از آقا سعید با اینکه مدار بالا کم حجمه و نیازی به ترانس پیچی نداره ولی مطلقا توانایی راه اندازی مدار این تایپیک با قدرت ذکر شده رو نداره و در حداکثر قدرت ایجاد 1 جرقه بر ثانیه نموده و در 60 ثانیه ترازیستورهاش با حرارت بسیار شدیدی سوخته و ترانسش هم دود کرد( برای مداری که فیلمش رو گذاشتم)
    ویرایش توسط kimiya40 : 2017/08/22 در ساعت 17:09
    2016/06/29
    33
    227

با سلام به دوستان عزیزموقت همگی بخیرامیدوارم حالتون خوب باشهراستش دیگه از نوشتن آموزش جدید کاملا دلسرد شدم...و دیگه قطعا حاضر نیستم نتایج زحماتم رو در اختیار کسانی بزارم که حتی قدرش رو نمیدونن...تا جایی که یادمه فقط دو نفر از دوستان عزیز این مدار رو کامل ساختن یکی آقای کیمیا 40 عزیز و دیگری نیز آقای ولوی...به هر حال تا جایی که میدونم تا الان آموزش ساخت شوکر دو ترانسه که به این خوبی جواب بده رو کسی ننوشته و اکثر دوستان تو ساخت ترانس پالس به مشکل برخوردن...حالا یکی اومده میگه از مدار من کپی شده بدون ذکر منبع!!!!!!!!!!!!!!خود بنده و همه دوستان این مدار رو از نت گرفتیم و هیچ کس جز آقای رویر (طراح اسیلاتور مدار) طراح این اسیلاتور نیستدر ضمن بنده در مقادیر ترانسهای مدار تغییرات ایجاد کردم و ترانسها رو خودم محاسبه و طراحی کردم...یه مدار طراحی کردم که 14 سانت آرک میزنه اما دیگه میلی ندارم که آموزشش رو بذارم...به هر حال به یه سری از دوستان عرض میکنم :هنر بیار و زبان آوری مکن سعدی چه حاجتست بگوید شکر که شیرینم حلالم کنیدخدانگهدار...
    ویرایش توسط nikola_tesla : 2017/08/29 در ساعت 21:10
    2017/08/16
    4
    0

سلام دوستان کسی امادشو دار من میخوام
    2013/02/15
    0
    1

سلام دوستان
    ممنون از آقای تسلا بابت آموزششون. دوست عزیز ساخت این مدار بخصوص دو ترانسش خیلی حوصله و عشق به کار می خواد. شاید به همین دلیل تعداد کمی حاضر میشن که بسازنش.
    من هم این مدارو بستم و با منبع تغذیه 3 آمپری تستش کردم که جواب خوبی نداد بهم. چند تا سوال داشتم.
    1-حتما باید از باتری استفاده کنم و اینکه حتما باتری از نوع لیتیوم پلیمر باید باشه یا از نوع لیتیوم آیون هم میشه استفاده کرد؟
    2- چجوری محاسبه کنیم که متناسب با توان ، هسته با قطر مناسب انتخاب کنیم؟
    2016/06/29
    33
    227

[QUOTE=piterston6;660152]سلام دوستان
    ممنون از آقای تسلا بابت آموزششون. دوست عزیز ساخت این مدار بخصوص دو ترانسش خیلی حوصله و عشق به کار می خواد. شاید به همین دلیل تعداد کمی حاضر میشن که بسازنش.
    من هم این مدارو بستم و با منبع تغذیه 3 آمپری تستش کردم که جواب خوبی نداد بهم. چند تا سوال داشتم.
    1-حتما باید از باتری استفاده کنم و اینکه حتما باتری از نوع لیتیوم پلیمر باید باشه یا از نوع لیتیوم آیون هم میشه استفاده کرد؟
    2- چجوری محاسبه کنیم که متناسب با توان ، هسته با قطر مناسب انتخاب کنیم؟[/QUOTE]

سلام به شما دوست عزیز
    خواهش میکنم قابل شما رو نداره...
    نتیجه منبع تغذیه به هیچ وجه با باتری قابل قیاس نیست در عمل باتری بسیار بهتر جواب میده
    بهترین گزینه برای باتری این مدار باتری هایی هست که در وسایلی مثل مولتی روتورها یا کواد کوپترها استفاده میشه که میتونید از نوع دو سل استفاده کنید که مجموع ولتاژش میشه 8.4 ولت از اوع 1 امپر کار شما رو راه میندازه و جریان دشارژ لحظه ای باتری هم 15 الی 20 c میتونه مناسب باشه نتیجه عملکرد مدار خیلی به باتری مرغوب وابسته هست...
    برای محاسبات ترانس هم میتونید محاسبات ترانسها رو بخونید که توی نت و کتابهای مرتبط پیدا میشه
    موفق باشید...
    2017/08/30
    0
    0

سلام به تما مهندسین

[COLOR="silver"]دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم[/COLOR]

اگه مشکلی نداره یه سوالی دارم

اینکه اون علامت ارت در مدارات به کجا وصل میشه

ممنون میشم اگه پاسخ بدین
    2016/09/08
    1
    1

با سلام خدمت دوستان عزیزان و اساتید محترم
    پیرامون ساخت دستگاه های ولتاژ قابل حمل یا همون شوکر باید بگم چندتا تاپیک در همین سایت و جاهای دیگه ای توی نت وجود اما اکثر تعدادی اون ها رو میسازن و خب نتیجه قابل قبول هم نمیگیرن خب این عادیه چون پیدا کردن قطعات برای ساخت شوکر توی پایتخت هم سخته چه برسه به شهرستان ها این جایی من زندگی میکنم حتی ماسفت irf3205 به سختی گیر میاد تازه اگر هم گیر بیا با قیمت زیاد و چند برابر میشه خریدش چه برسه به اسپارک گپ و خازن و دیود هایولتاژ و رزین مناسب که اصلا پیدا نمیشه اما واقعا چکار میشه کرد یکی اینه که با کمبود قطعات و قطعات دیگر مدار رو ببندیم که نتیجه مطلوب رو نمیده مثلا من برای ساخت ترانس از هسته لامپ کم مصرف استفاده میکنم و با دوتا یکی کردن ترانس ها هسته بدون گپ میسازم اماساخت قطعاتی مثل اسپارک گپ و خازن کیفیت مطلوب رو دارن نه ندارن کار دیگه ای که میشه کرد اینکه یکی از دوستان که دسترسی دارن قعات رو تهیه کنن و برای دیگر دوستان ارسال کنن و یا در قسمت فروشگاه همین سایت قطعات موجود بشه این اخری فکر کنم خیلی بهتر باشه چون هم نویسنده میدونه زحمتی رو که میکشه برای بقیه هم ثمر داره و هم کسانی که میخوان مدار رو ببندن نگران پیدا کردن قطعات نیستن
    2017/10/02
    0
    0

سلام خسته نباشید دوستان ببخشید من یکم تازه واردم و زیاد سر در نمیارم از مدار و اینجور چیزا سر مثبت باطری به همون فلش که زدی 7.4v وصل میشه؟ و سر منفیش هم به gnd؟ ممنون
صفحه 32 از 34 نخست ... 22232425262728293031323334 آخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 333