اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ترانس

سلام به همه دوستان

چند تا سوال دارم :
    1_در یک ترانس 12 ولت دوبل ولتاژ ac بین سروسط و سردیگه باید چقدر باشه ؟
    2_یه همچین ترانسی رو وقتی از پل دیود رد میکنیم و یه خازن برای صافی بعد از پل دیود میزاریم بدون جریان کشی حالا ولتاژ dc چقدر میشه ؟
    3_ماکزیمم جریانی که مجاز هستیم از یه همچین ترانسی بکشیم چقدر هستش ؟
    4_من یه ترانس 12 ولت دوبل از روبوایکیو گرفتم درحالت بی باری ولتاژ سروسط و سردیگر 14.5 ولت ac هست آیا این طبیعی هست یا نه ؟ چرا اینطوریه ؟
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

پاسخ : سوال در مورد ترانس

سلام
    1-در حالت ایده آل دوازده ولت
    2-دوازده ضربدر رادیکال دو
    3-بستگی به ترانس داره؛مثلا اگه بعنوان سه امپر خریده باشینش اگه جنس خوب باشه طولانی مدت میشه ازش سه امپر کشید ولی اگه جنس معمولیه پیشنهاد میکنم در طولانی مدت بیشتر از 2.5 امپر ازش نکشید...البته بستگی داره از کدوم سر ها استفاده کنید
    4-طبیعیه......توی ترانس تعداد ثانویه رو طوری در نظر میگیرن که در جریان نامی ولتاژ نامی رو داشته باشیم
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
      سلام
      1-در حالت ایده آل دوازده ولت
      2-دوازده ضربدر رادیکال دو
      3-بستگی به ترانس داره؛مثلا اگه بعنوان سه امپر خریده باشینش اگه جنس خوب باشه طولانی مدت میشه ازش سه امپر کشید ولی اگه جنس معمولیه پیشنهاد میکنم در طولانی مدت بیشتر از 2.5 امپر ازش نکشید...البته بستگی داره از کدوم سر ها استفاده کنید
      4-طبیعیه......توی ترانس تعداد ثانویه رو طوری در نظر میگیرن که در جریان نامی ولتاژ نامی رو داشته باشیم
      با عرض تشکر از شما استاد گرامی

بنده همچین ترانسی رو که عرض کردم خدمتتون بعد از یکسوکردن و صاف کردن ( باخازن 2200 میکروفاراد) وقتی 750 میلی آمپر ازش میکشم باورکنید ولتاژش(dc) میرسه به 12 ولت
      اگه بیشتر جریان بکشم از 12 میاد پایین تر درحالی که گفته 12 ولت 2 آمپر یعنی باید در 12 ولت 2 آمپر dc بده ( البته جنس خوب) اما این ترانسی که من دارم تو 750 میلی آمپر ولتاژ خروجیش 12 ولت میشه .

لطفا راهنمایی بفرمایید
      چرا اینطوریه ؟؟؟؟!!!!!
      جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۴:۴۸ ۱۳۹۵/۰۵/۲۲.
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
        با عرض تشکر از شما استاد گرامی

بنده همچین ترانسی رو که عرض کردم خدمتتون بعد از یکسوکردن و صاف کردن ( باخازن 2200 میکروفاراد) وقتی 750 میلی آمپر ازش میکشم باورکنید ولتاژش(dc) میرسه به 12 ولت
        اگه بیشتر جریان بکشم از 12 میاد پایین تر درحالی که گفته 12 ولت 2 آمپر یعنی باید در 12 ولت 2 آمپر dc بده ( البته جنس خوب) اما این ترانسی که من دارم تو 750 میلی آمپر ولتاژ خروجیش 12 ولت میشه .

لطفا راهنمایی بفرمایید
        چرا اینطوریه ؟؟؟؟!!!!!
        سلام
        موقع جریان کشی به ولتاژ نامی برمیگرده
        ولی اگه از 12ولت خیلی پایین تر میاد یعنی ترانستون نمی کشه وجریانش پایینه حدودای 11.7بیاد مشکلی نیست

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راستی تا یادم نرفته بگم جریان یکسو ساز چقدره؟؟؟اگه دیود هاش جریانشون کم باشه یا پل دیودی دارین که جریانش کمه این هم با عث افت ولتاژ میشه(جریان کم میاری)
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ببینید ترانس ها یک توان دارند که با ولت آمپر مشخص میشه. به عنوان مثال اگر شما یک ترانس با توان 30 ولت آمپر بخرید و ترانس هم بدون تلفات فرض کنیم حداکثر جریانی که میتونه تو خروجی به شما بده میشه 30 تقسیم بر 12 ولت میشه 2.5 آمپر اگه شما بیشتر از 2.5 آمپر بکشی ولتاژ از 12 ولت افت میکنه. حالا شما با توجه به توان ترانس خودت حساب کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X