اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مورد دیتا شیت ای سی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مورد دیتا شیت ای سی

با سلام
    دوستان محترم من چند سری ای سی در مدارات انالوگ دارم که نمیدونم چیه.یه سری کد هم روش نوشته ولی هر چی میگردم چیزی پیدا نمیکنم.میخواستم بدونم شما دوستان میتونید کمکم کنید اخه خیلی واسم مهم هستش
    1- اول اینکه این ای سی ها واسه شرکت معروف ST هستش .چون لوگو اون روی ای سی حک شده (جالب هستش که کد ای سی تو سایت اصلی ST نیز پیدا نکردم.البته شاید مشکل از من بوده)
    2-روی دو تا کد ای سی که در زیر امده یه چیزی شبیه نمیدونم 9 انگلیسی است یا g یا علامت دیگری و همین باعث سردرگمی من شده.اون دوتا ای سی در زیر امده و اون علامتی که میگم با خط قرمز مشخص کردم.ممنون میشم دوستان اگر تجربه ای دارند در اختیارم بذارند.

با تشکر

پاسخ : مشکل در مورد دیتا شیت ای سی

عکس از مدار و قطعاتی که مدنظرتون هست رو اینجا بذارید تا ببینیم. این مواردی که شما ارائه دادید جزئیات قطعه ظاهرا هستش احتمالا یه قطعه SMD هستش.

دیدگاه

من هم این مشکلو دارم
      این هم یک نمونش
      روش نوشته
      M71XX
      LF
      411CN
      ................Fx7SAM................

دیدگاه

اره ای سی smd هستش.و 14 پایه داره
        شماتیک مدارشو ندارم.اما برد مربوطه وظیفه اش تبدیل تغییرات یه پتانسومتر 5 کیلو اهم به سیگنال استاندارد 4 تا 20 میلی امپر هستش

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
        اره ای سی smd هستش.و 14 پایه داره
        شماتیک مدارشو ندارم.اما برد مربوطه وظیفه اش تبدیل تغییرات یه پتانسومتر 5 کیلو اهم به سیگنال استاندارد 4 تا 20 میلی امپر هستش
        البته روی خط بالای کد قبلی عدد 224 هم امده
        جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۷:۳۸ ۱۳۹۵/۰۵/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
          عکس از مدار و قطعاتی که مدنظرتون هست رو اینجا بذارید تا ببینیم. این مواردی که شما ارائه دادید جزئیات قطعه ظاهرا هستش احتمالا یه قطعه SMD هستش.
          اقای روح الامین .این هم یکی دیگر از ای سی های شرکت ST که باهاش مشکل دارم.یعنی نه میدونم این ای سی چی هست .نه دیتا شیتی تو اینترنت واسش پیدا کردم.ممنون میشم بتونید کمکم کنید

دیدگاه

اقای روح الامین .این هم یکی دیگر از ای سی های شرکت ST که باهاش مشکل دارم.یعنی نه میدونم این ای سی چی هست .نه دیتا شیتی تو اینترنت واسش پیدا کردم.ممنون میشم بتونید کمکم کنید
            http://s2.picofile.com/file/8264412426/123.png
            آها! حالا شد.با توجه به شکلی که داره و شبیه این هستش:

و من عکس رو از اینجا پیدا کردم:

پس این IC مشهورLM224 هستش.

دیدگاه

بسیار متشکرم از کمکتون.فقط میخواستم بدونم مطمین هستین ؟یا قبلا بهش برخورده بودین .ثانیا پس اون نوشته های خط پایینی چیه؟؟

دیدگاه

بسیار متشکرم از کمکتون.فقط میخواستم بدونم مطمین هستین ؟یا قبلا بهش برخورده بودین .ثانیا پس اون نوشته های خط پایینی چیه؟؟
                بله، مطمئنم. شما اگه شک دارید خطوط تغذیه IC رو با دیتاشیتش مطابقت بدید تا مطمئن بشید. همچنین می تونید ورودی op-amp ها و پیکربندی هاشون رو هم بررسی کنید.
                اون نوشته ها قسمت بی مربوط بوده که شما گذاشته بودین. اطلاعاتی مثل تاریخ تولید و نوع تولید و... که بعضی شرکت ها به صورت کد روی قطعه میزنن و شما توی دیتاشیت می تونید بخونیدش(البته همه شرکت ها ارائه نمیدن نحوه خوندن تاریخ ها و...).

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
                  من هم این مشکلو دارم
                  این هم یک نمونش
                  روش نوشته
                  M71XX
                  LF
                  411CN
                  روح الامین جان مدل ایسی رو چطور پیدا کردی؟
                  میشه به منم توضیح بدی؟
                  من علاوه بر ایسی بالا کلی ایسی دیگه هم دارم که نمیتونم مدلشو پیدا کنم
                  ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
                    روح الامین جان مدل ایسی رو چطور پیدا کردی؟
                    میشه به منم توضیح بدی؟
                    من علاوه بر ایسی بالا کلی ایسی دیگه هم دارم که نمیتونم مدلشو پیدا کنم
                    چرا که نه.
                    با نگاه کردن به قطعه متوجه شدم که محصول ST هستش. استم قطعه هم 224 هستش. البته این نوع اسم گذاری عادی نبود پس شروع کردم با جستجو دو کلمه کلیدی "
                    STmicroelectronics 224" و با نگاه کردن به نتایج ظاهرا متوجه شدم که پیداش کردم. ولی چون گوگل شکل قطعه رو هم توی قسمت تصاویرش اگه توی فروشگاه های مشهور باشه برات میاره پس من جستجوی تصاویر رو هم نگاه کردم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد. ولی اسم LM224 مشهور و کامل هستش ظاهرا پس نتایج عکس LM224 رو نگاه میکنم تا این IC رو ببینم ولی بازم میبینم که این قطعه رو هم مثل بعضی قطعه های دیگه شرکت های مشهور دیگه هم تولید میکنن(و هرچی میگردم نمی تونم پیداش کنم). پس نتایج LM224 رو محدود به شرکت ST میکنم و برای این کار "ST LM224" رو جستجو تصاویر میکنم(فقط با اضافه کردن اسم ST) و این رو توی نتایج میبینم:

دیدگاه

باسلام
                      جناب اقای روح الامین،اونسری کمک بزرگی در زمینه ای سی کردین الان هم یه مشکلی واسم پیش اومده.چند عدد ای سی دارم که هر چی گشتم چیزی دستگیرم نشد.میشه شما لطفا کمکم کنید.این ای سی ها تو بردی هستش که وظیفه اش تبدیل سیگنالها به جریان یا ولتاژ استاندارد هستش.٥عدد از کد ای سی ها به شرح زیر هستن

1.12200Ar
                      2.Tl082c
                      3.1200ARZ
                      4.20223AC
                      5.17220A
                      این هم شکل یکی از ای سی های فوق که گفتم
                      جدیدترین ویرایش توسط mostafa6369; ۰۸:۵۹ ۱۳۹۵/۰۸/۰۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X