اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش ولتاژ 74 ولت DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش ولتاژ 74 ولت DC

سلام خدمت اساتید و دوستان محترم.
    روشی برا کاهش ولتاژ 74 ولت DC به حدودا 30 یا 40 ولت سراغ دارید؟
    با LM317 تست کردم خییلی متزلزل نتیجه داد. قطعه یا مدار ماژولار مطمعنی سراغ دارید؟
    ممنون

پاسخ : کاهش ولتاژ 74 ولت DC

جریان مد نظرتون چقدره؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
      جریان مد نظرتون چقدره؟؟؟
      نهایتا 2 آمپر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yamahdi1 نمایش پست ها
        نهایتا 2 آمپر
        باید یا tl494 یا sg3525 ی رگلاتور باک بسازید ماژول یا ایسی ک این ولتاژ رو بتونه تحمل کنه من ندیدم
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
        مخترع برتر شمال غرب سال 96
        مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

تو این ولتاژ قطعه ای پیدا نمیکنید ولی سوییچ هست. رگولاتور باک ولی ماژولار و اونطوری که مد نظر باشه که با یک قطعه کار راه بیفته نه. شدنی نیست
          حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
          به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

من چند وقت پیش یه آداپتور DC/DC دیدم که 72 ولت رو به 24 ولت تبدیل می کرد. فقط رسیدم چند تا عکس از داخلش بگیرم
            این مبدل فقط دو تا ic با شماره های UC3843َA و lm358 داشت.

اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

دیدگاه

داداش این اداپتوره هم از همون روش استفاده از سوییچ و ایسی کنترلر که اقای وزیری و بقیه گفتن استفاده میکنه دیگه
              ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
                داداش این اداپتوره هم از همون روش استفاده از سوییچ و ایسی کنترلر که اقای وزیری و بقیه گفتن استفاده میکنه دیگه
                بله باک هست
                البته یه ترانس هم توش بود. یادمه حداکثر ولتاژ آی سی سوییچینگ رو که توی دیتاشیت خوندم 40 ولت بود. درحالی که ورودی خود آداپتور داشت با 54 ولت کار می کرد.
                نمی دونم شاید قبلش یه مبدل خطی گذاشته بوده
                اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirkhan_0o0 نمایش پست ها
                  بله باک هست
                  البته یه ترانس هم توش بود. یادمه حداکثر ولتاژ آی سی سوییچینگ رو که توی دیتاشیت خوندم 40 ولت بود. درحالی که ورودی خود آداپتور داشت با 54 ولت کار می کرد.
                  نمی دونم شاید قبلش یه مبدل خطی گذاشته بوده
                  نه جانم......اون ایسی وظیفه کنترل یک سوییچ رو داشته که میرفته به ترانس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
                    نه جانم......اون ایسی وظیفه کنترل یک سوییچ رو داشته که میرفته به ترانس
                    آهان
                    یعنی احتمالا 3843 فقط کنترلر هست و توان به وسیله irf کشیده می شه.
                    من یادمه چند وقت پیش می خواستم یه مبدل 54 ولت به 12 و جریان 0.5 آمپر با 2576hv بسازم
                    هرکاری که کردم بعد از یکی دو روز یا بعد ازچند بار قطع و وصل بار یا ورود، رگولاتور می سوخت.
                    از مدار استاندارد دیتا شیت استفاده می کردم و سلف هام توروئیدی 100 میکرو و 330 میکرو هانری بود.
                    یکی از دوستان می گفت چون دیوتی سایکلت پایینه می سوزه. رفتم سراغ 3843 که دیدم مدارش خیلی دنگ و فنگ داره و به سادگی 2576 نیست.
                    فعلا بیخیال ماجرا شدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirkhan_0o0 نمایش پست ها
                      آهان
                      یعنی احتمالا 3843 فقط کنترلر هست و توان به وسیله irf کشیده می شه.
                      من یادمه چند وقت پیش می خواستم یه مبدل 54 ولت به 12 و جریان 0.5 آمپر با 2576hv بسازم
                      هرکاری که کردم بعد از یکی دو روز یا بعد ازچند بار قطع و وصل بار یا ورود، رگولاتور می سوخت.
                      از مدار استاندارد دیتا شیت استفاده می کردم و سلف هام توروئیدی 100 میکرو و 330 میکرو هانری بود.
                      یکی از دوستان می گفت چون دیوتی سایکلت پایینه می سوزه. رفتم سراغ 3843 که دیدم مدارش خیلی دنگ و فنگ داره و به سادگی 2576 نیست.
                      فعلا بیخیال ماجرا شدم
                      بله..بالاخره دوریالی افتاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X