اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خازن 100 نانوفاراد کنار IC ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خازن 100 نانوفاراد کنار IC ها

سلام دوستان امیدوارم خوب باشید

تو دیتا شیت بعضی از آی سی ها در ورودی منبع تغذیه یک خازن 100 نانوفاراد پیشنهاد شده .

این خازن باید از چه نوع باشه و چرا ؟ اولین چیزی که به ذهن من میرسه خازن 100 نانو عدسی اما تو بیشتر برد های چینی من خازن 10 نانو MKT یا پلیستر دیدم که روش نوشته 10nj100 چرا عدسی استفاده نمیکنند ؟

باتشکر فراوان .
    جدیدترین ویرایش توسط Azadfalah; ۲۰:۱۷ ۱۳۹۵/۰۵/۲۸.
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : خازن 100 نانوفاراد کنار IC ها

نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم خوب باشید

تو دیتا شیت بعضی از آی سی ها در ورودی منبع تغذیه یک خازن 100 نانوفاراد پیشنهاد شده .

این خازن باید از چه نوع باشه و چرا ؟ اولین چیزی که به ذهن من میرسه خازن 100 نانو عدسی اما تو بیشتر برد های چینی من خازن 10 نانو MKT یا پلیستر دیدم که روش نوشته 10nj100 چرا عدسی استفاده نمیکنند ؟

باتشکر فراوان .
    سلام این خازن 100نانو برای حذف نویز های احتمالی هستش(دیکاپلینگ)
    من از مولتی لایر استاده می کنم تاحالا مشکلی نبوده
    موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

این خازن برای رفع نویزهای فرکانس بالا هست، حالا هر خازنی که عملکرد خوبی تو فرکانسای بالا داشته باشه میتونید استفاده کنید

دیدگاه

این خازن باید از چه نوع باشه و چرا ؟...
        دوستان درست میگن و همون طور که مهندس میگه خازن دیکاپلینگ هستند. اینجا توضیحاتی دادم:

دوستان من تازه بعد از تموم کردن بعضی از آموزش ها ساخت pcb ، برای یکی از پروژها pcb زدم با آلتیوم ، حال پرژمو اینجا میزارم ، دوستان یه لطف کنید یه نگاهی به پروژه من بندازین ، و اگه مشکلی از نظر خودتون دیدید ، راهنماییم کنید ، که بسیار خوشحال میشم و ممنونتون. میخام به یه جایی برا چاپ بدم ، همراه با سولدر ماسک. امیدوارم با

...اولین چیزی که به ذهن من میرسه خازن 100 نانو عدسی اما تو بیشتر برد های چینی من خازن 10 نانو MKT یا پلیستر دیدم که روش نوشته 10nj100 چرا عدسی استفاده نمیکنند ؟

توی چین بیشتر مواقع بحث قیمت مهمه. من دیدم مثلا به جای یه دیود زنر دو ترانزیستور BJT استفاده کردند. بخاطر اینکه قیمت اون دوتا BJT کمتر میشه. شرکت توزیع کننده ممکنه یهو MKTها رو دلش بمونه و مجبور بشه از عدسی ارزونتر بده. مشتری هم اونو میخره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X