اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرستادن َAT به sim900a

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرستادن َAT به sim900a

سلام دوستان
    من ماژول راه انداز Sim900a رو از همین جا خریداری کردم و وقتی سیم کارت توش میذارم و بهش زنگ میزنم بوق ازاد هم میزنه ولی وقتی دستور AT رو با میکرو میفرستم کاراکتر بی معنی برمیگردونه گاهی هم اصلا چیزی برنمیگردونه...تنظیمات میکروم ظاهرا درسته چون وقتی به صورت نرم افزاری TX میکرو رو به RX اش میفرستم درسته
    تاپیک رو هم تا حدودی خوندم و سعی کردم نکاتی که گفتن رعایت کنم ولی درست نشد. باود ریت میکرو رو هم (با یه خطایی احتمالا) روی 9600 تنظیم کردم.
    کسی میتونه کمکم کنه؟ ممنون میشم
    این کدیه نوشتم کامپایلرم IAR هستش و زبانم هم C
    کد PHP:
    while(1)
      {
        if(
    UCA1TXIFG!=0) {

UCA1TXBUF printf("AT%c",enter);

int l=0,j=0;
               for(
    j=0;j<1000;j++)
                for(
    l=0;l<500;l++)
                {};
        }
      } 
    enter هم همون 13 به اسکی هستش
    اون for هایی هم که گذاشتم برای یه تاخیر نیم ثانیه ای هست

پاسخ : فرستادن َAT به sim900a

سلام
    در ماژول سیم 900 باود ریت به صورت خودکار و با ارسال یک کاراکتر A به ماژول شناسایی و ذخیره میشه. یعنی شما باید قبل از هرگونه ارسالی باودریت میکرو و ماژول رو هماهنگ کنید. این مورد رو تست کنید ببینید نتیجه چی میشه.
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

ممنون بابت توجهتون
      من کاراکتر A رو به همین روش که AT رو میفرستادم فرستادم و بعدش AT رو فرستادم ولی بازم به هر دوشون جواب بی ربط میده ( دوتا سوال در این باره 1 بعد از A باید اینتر رو هم بفرستیم دیگه؟ 2پاسخ ماژول به کاراکتر A چی باید باشه؟)
      میشه مشکل از چیزی که دارم رو LCD نمایش میدم باشه؟
      برای نوشتن روی LCD از سیستم وقفه استفاده میکنم که وقفه شو از RX میکرو میگیره ...یعنی هر وقت که کاراکتری برای میکروم میرسه میره رو LCD نمایشش میده...LCD ام رو به میکرو وصل کردم و از پایه های مربوط به LCD سیم 900 استفاده نکردم
      اینم وقفه ام هست اگه خواستید ببینید
      کد PHP:
      #pragma vector=USCIAB1RX_VECTOR
      __interrupt void USCI1RX_ISR(void){
        if(
      UCA1RXIFG!=0)
        {

unsigned char q;

UCA1RXBUF;

lcdData(q);
        } 

asm(" EINT");

دیدگاه

خب در مورد سوال اول باید بگم خیر فقط فرستان A کفایت می کنه و اینتر هم بزنید چیزی نمیشه.
        اینکه روی نمایشگر چیزهای غیرمرتبط شاید ببینید بخاطر دریافت کدهای اینتر و n\ شاید باشه.
        ابتدا ماژول رو با پورت سریال کامپیوتر تست کنید بهتره تا هم از سالم بودنش مطمئن بشین هم از دریافت صحیح کاراکترها.
        موفق باشید
        چرا ناراحتی پاتریک!
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        محصولات

دیدگاه

ممنون من فعلا برام مقدور نیس نیست با کامپیوتر وصل شم...یکی از دلایلش اینه که اونم پیچیدگی های خاص خودش رو داره و من ناواردم و پورت RS232 هم ندارم.... هیچ جوره راه نداره با میکرو بتونم راهش بندازم؟
          یه سوال دیگه ...اینکه باید OK بفرسته ینی وقتی با اسکپ ببینیم بایدمعادل باینری کاراکتر O و K رو اسکپ دیده بشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط brilliantgirl نمایش پست ها
            ممنون من فعلا برام مقدور نیس نیست با کامپیوتر وصل شم...یکی از دلایلش اینه که اونم پیچیدگی های خاص خودش رو داره و من ناواردم و پورت RS232 هم ندارم.... هیچ جوره راه نداره با میکرو بتونم راهش بندازم؟
            یه سوال دیگه ...اینکه باید OK بفرسته ینی وقتی با اسکپ ببینیم بایدمعادل باینری کاراکتر O و K رو اسکپ دیده بشه؟
            لاجیک آنالیزر داشته باشین بهتر و راحتره.
            چرا ناراحتی پاتریک!
            - از دیدنش ناراحت شدی؟
            + نه
            پس چی ناراحتت کرده
            محصولات

دیدگاه

از کریستال 8 مگاهرتز برای میکرو استفاده کن مشکلت حل میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
                از کریستال 8 مگاهرتز برای میکرو استفاده کن مشکلت حل میشه
                من الان یه پیشرفت داشتم و وقتی A میفرستم A بهم برمیگردونه ( کلا هر حرفی بفرستم برش میگردونه) ولی وقتی از دستور printf استفاده میکنم و AT میفرستم کاراکتر بی معنی میده...هنوزم مشکلم از کلاکیه که دارم استفاده میکنم؟
                و در کل شما و بقیه دوستان کسی میدونه چرا این اتفاق میوفته؟
                ممنون از وقتی که میذارید

نوشته اصلی توسط سوران آراسته نمایش پست ها
                لاجیک آنالیزر داشته باشین بهتر و راحتره.
                لاجیک انالیزر وصل کردنش سخت نیس؟ چون من تا حالا باهاش کار نکردم میپرسم...وصل کردنش راحته یا اونم فن و فوت داره؟ برا منی که خیلی تجربه سخت افزاری ندارم چقد وقت میبره تا راهش بندازم و ازش استفاده کنم؟
                ممنون

دیدگاه

حالت اکوی ماژول رو خاموش کنید

دیدگاه

سلام دوستان
                    من تونستم دستور بفرستم و مشکل ظاهرا این بود که با دستور Printf دستورات فرستاده نمیشدن و مجبور شدم هر دستوری که میخوام بفرستم کاراکتر به کاراکتر بریزمش تو پورت TX میکروم
                    کسی از دوستان راه حلی داره برا این موضوع؟ چون کار تقریبا سختیه (هم برا من هم برا کسی که بخواد بعدا بفهمه این چه برنامه ایه که نوشته شده ) که بخوام برا هر دستور چندین خط برنامه بنویسم....به جزprintf راه دیگه ای هست؟ یا چرا از این دستوراتی که با printf هستن پشتیبانی نمیکنه؟

دیدگاه

این لینک دانلود برنامه گلخانه هست . کسی که این برنامه رو تهیه کرده برای دانلود گذاشته بود منم با اجازه ایشان لینک جدیدشو میذارم برای دوستانی که نیاز دارن
                      برنامه به زبان c و برای کامپایلر کدویژن نوشته شده (مهم) اوایل که c یادگرفته بودم نمیدونستم که بعضی از قسمتهای این برنامه توسط خود کدویژن آماده میشه به همین دلیل حسابی گیج شده بودم .
                      سوالی بود در خدمت دوستان هستم

لینک دانلود

جدیدترین ویرایش توسط sorena01; ۰۵:۰۶ ۱۳۹۵/۰۶/۱۰.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X