اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت میلی آمپر متر 0-100میلی آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت میلی آمپر متر 0-100میلی آمپر

سلام دوستان عزیز
    من یک مدار میخوام بسازم که جریان 0-100 میلی آمّپر و برام اندازه بگیره و توسط adc بخونمش ولتاژی هم که تو خروجی دارم متغیره میتونه 5 ولت باشه میتونه 12ولت باشه میتونه 24 ولت باشه میخوام جریان خروجی رو در حد میلی آمپر با میکرو بگیرم خیلی گشتم پیدا نکردم اگه ممکنه کمکم کنید.

پاسخ : ساخت میلی آمپر متر 0-100میلی آمپر

سلام
    ببینید.....باید ببینید که چی براتون مهمه....تلفات کم براتون مهمه یا دقت.............چون معمولا برای تعیین جریان میان یه مقاومت با بار سری میکنن و ولتاژ دوسر اونو با میکرو میخونن و چون مقدار مقاومت مشخصه،جریان رو میفهمن
    خب هر چی مقدار مقاومت کمتر باشه میتونید جریان های بزرگتری رو بخونید و دقتتون کمتره و هرچقدر مقاومت بیشتر باشه دقت بیشتره و دردسرهای دیگه دارین.....اینو باید تعیین کنید
    روش دیگه هم استفاده از ایسی های سنسور اثر هاله که نمیدونم دقتیکه میخاین رو داره یا نه
    یه روش دیگه هم اینه که بیاین با استفاده از یه سیم پیچ و میدان حاصل از عبور جریان بفهمید........که ولش کنید؛بعید میدونم به دردتون بخوره
    یه روش دیگه هم اینه که از adc خارجی با دقت بالا استفاده کنید
    حالا انتخاب باشماست

در ضمن تاپیک مشابه این موضوع خیلی زیاده.........هیچ سرچ کردین؟
    موفق باشید
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
      سلام
      ببینید.....باید ببینید که چی براتون مهمه....تلفات کم براتون مهمه یا دقت.............چون معمولا برای تعیین جریان میان یه مقاومت با بار سری میکنن و ولتاژ دوسر اونو با میکرو میخونن و چون مقدار مقاومت مشخصه،جریان رو میفهمن
      خب هر چی مقدار مقاومت کمتر باشه میتونید جریان های بزرگتری رو بخونید و دقتتون کمتره و هرچقدر مقاومت بیشتر باشه دقت بیشتره و دردسرهای دیگه دارین.....اینو باید تعیین کنید
      روش دیگه هم استفاده از ایسی های سنسور اثر هاله که نمیدونم دقتیکه میخاین رو داره یا نه
      یه روش دیگه هم اینه که بیاین با استفاده از یه سیم پیچ و میدان حاصل از عبور جریان بفهمید........که ولش کنید؛بعید میدونم به دردتون بخوره
      یه روش دیگه هم اینه که از adc خارجی با دقت بالا استفاده کنید
      حالا انتخاب باشماست

در ضمن تاپیک مشابه این موضوع خیلی زیاده.........هیچ سرچ کردین؟
      موفق باشید

سلام دوست عزیز من میخوام ولتاژ دو نقطه رو بگیرم همزمان با اون جریان همون لاین و با دوتا adc میکرو avr اندازه گیری بگیرم . نمیخوام اندازه گیری جریانم خللی در ولتاژ نمونه برداری شدم داشته باشه حالا من یه مدرای میخوام که بتونم جریان و در حد میلی آمپراندازه بگیرم چون 1 میلی آمپر بالاتر باید یه led روشن کنه و 1میلی آمپر پایین تر یه led دیگه .خیلی ممنون میشم یه مداری چیزی برام بزارین چون پیدا نکردم یه تایپیک جدید زدم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rector نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز من میخوام ولتاژ دو نقطه رو بگیرم همزمان با اون جریان همون لاین و با دوتا adc میکرو avr اندازه گیری بگیرم . نمیخوام اندازه گیری جریانم خللی در ولتاژ نمونه برداری شدم داشته باشه حالا من یه مدرای میخوام که بتونم جریان و در حد میلی آمپراندازه بگیرم چون 1 میلی آمپر بالاتر باید یه led روشن کنه و 1میلی آمپر پایین تر یه led دیگه .خیلی ممنون میشم یه مداری چیزی برام بزارین چون پیدا نکردم یه تایپیک جدید زدم ممنون
        سلام. گفتید که ولتاژتون متغیره.براساس پیشنهاد بنده نیازه که ماکزیمم . مینیمم ولتاژ ورودی رو تعیین و فیکس کنید. بعد با مدارات Zero-Span ولتاژ رو بیارید در رنج 0 تا 5 ولت یا 0 تا 2.54 ولت. بعد هم همونطوری که بالا دوستان دیگه گفتن با سری کردن یه مقاومت دقیق با مدار ولتاژ مقاومت رو بخونید که میشه جریان مدارتون و ولتاژ دو سر مدار رو هم بگیرید که میشه ولتاژ خط (البته منهای افت ولتاژ دو سر مقاومت سری). برای بدست آوردن ولتاژ اصلی باید مقادیر بدست اومده از هر دو adc رو با هم جمع کنید. اینطوری میتونید به دقت بهتری برسید. اما در هر صورت این روش دقت چندانی نداره. البته این روش جهت اندازه گیری ولتاز و جریان DC بکار میره. داستان جریان ac کاملا متفاوته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soleimani_m نمایش پست ها
          سلام. گفتید که ولتاژتون متغیره.براساس پیشنهاد بنده نیازه که ماکزیمم . مینیمم ولتاژ ورودی رو تعیین و فیکس کنید. بعد با مدارات Zero-Span ولتاژ رو بیارید در رنج 0 تا 5 ولت یا 0 تا 2.54 ولت. بعد هم همونطوری که بالا دوستان دیگه گفتن با سری کردن یه مقاومت دقیق با مدار ولتاژ مقاومت رو بخونید که میشه جریان مدارتون و ولتاژ دو سر مدار رو هم بگیرید که میشه ولتاژ خط (البته منهای افت ولتاژ دو سر مقاومت سری). برای بدست آوردن ولتاژ اصلی باید مقادیر بدست اومده از هر دو adc رو با هم جمع کنید. اینطوری میتونید به دقت بهتری برسید. اما در هر صورت این روش دقت چندانی نداره. البته این روش جهت اندازه گیری ولتاز و جریان DC بکار میره. داستان جریان ac کاملا متفاوته.
          سلام ببخشید خیلی اذیتتون کردم میشه یه مداری شکلی چیزی بهم بدین چون متوجه نمیشم دقیقا مدار dc فقط من میخوام بدونم اینکاری که میگین ١٢ میلی آمپر و نشون میده به عنوان مثال.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام ببخشید خیلی اذیتتون کردم میشه یه مداری شکلی چیزی بهم بدین چون متوجه نمیشم دقیقا مدار dc فقط من میخوام بدونم اینکاری که میگین ١٢ میلی آمپر و نشون میده به عنوان مثال.

دوستان کسی نمیتونن کمک کنن؟
          جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۲۳:۵۵ ۱۳۹۵/۰۶/۰۴.

دیدگاه

این جریان برایه چی هست ؟
            بزار دقیق هست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri نمایش پست ها
              این جریان برایه چی هست ؟
              بزار دقیق هست ؟
              نه ابزار دقیق نیست میخوام ٥ تا ولتاژو اندازه بگیرم که تو ٥ ولتش باید خیلی دقیق باشه مثلا اگه یه ولتاژی باشه که یه مقاومت ١٢ اهم باش سری کنم اینوری که به منبع وصلرو ٥ نشون بده خروجی مقاومتو یه چیزی مثل سیگنال

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri نمایش پست ها
              این جریان برایه چی هست ؟
              بزار دقیق هست ؟
              نه ابزار دقیق نیست میخوام ٥ تا ولتاژو اندازه بگیرم که تو ٥ ولتش باید خیلی دقیق باشه مثلا اگه یه ولتاژی باشه که یه مقاومت ١٢ اهم باش سری کنم اینوری که به منبع وصلرو ٥ نشون بده خروجی مقاومتو یه چیزی مثل سیگنال

کسی فکری به ذهنش نمیرسه؟؟؟؟؟
              جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۰۲:۵۳ ۱۳۹۵/۰۶/۱۰.

دیدگاه

مهندس برای کمک به شما لطفا به این چندتا سوال واضح جواب بدید:
                1. ولتاژ ورودی که جریان آن باید اندازه گیری شود چند ولته؟
                2. تلرانس مجاز برای اندازه* گیری این جریان چقدره؟
                3. محدودیت طراحی یا اقتصادی وجود داره یا خیر؟

دیدگاه

سلام دادا.
                  بهترین و مطمئین ترین راه استفاده از ترانس جریانه.
                  اینجا یه نمونه هست که کمکت می کنه:
                  سلام بنده قصد دارم با استفاده از تراشه ADE7758 (قیمت در بازار ایران 15000 تومان ) جریان و ولتاژ، توان های اکتیو و راکتیو و اختلاف فاز را در 3 فاز خوانده و در mmc ذخیره نمایم ، جریان حداکثر 400 آمپر AC می باشد و اصولاً باید از طریق ترانس جریان به تراشه ade7758 اعمال شود . اگر علاقمند به این موضوع هستید با بنده همراه باشید ...

از سنسور های اثر هال هم میشه استفاده کرد. مطالب زیادی توی نت میشه پیدا کرد
                  تشکر لازم نیست!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X