اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص پایه های ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص پایه های ترانزیستور

من یک ترانزیستور به شماره ی mpsw45 خریدم. نمیدونم که پایه های بیس و کلکتور و امیترش کدومه؟ توی دیتاشیتش هم نگاه کردم دیدم کلاً قیافه اش با اونی که من خریدم فرق داره.
    اون چیزی که من خریدم ظاهرش این شکلیه:

میخواستم بدونم همه ی ترانزیستور های این شکلی ترتیب پایه هاشون مثل تصویر بالا هست؟ یا نه هر کدوم فرق داره؟
    متشکرم.
    طراحی و برنامه نویسی وبسایت : http://ravand-design.ir/

پاسخ : تشخیص پایه های ترانزیستور

سلام به شما دوست گرامی

هر ترانزیستوری اعم از bjt_fet_jfet_mosfet ممکنه ترتیب پایه هاشون با ترانزیستور دیگه یکی نباشه .
    یعنی ممکنه تو یه ترانزیستور پایه بیس وسط باشه و تو یه ترانزیستور دیگه پایه بیس پایه وسط نباشه
    اما تو همه ترانزیستور هایی که اسم و پکیجشون یکی هست ترتیب پایه ها نیز یکی میباشد .

برای اطلاع از بیس _ امیتر _ کلکتور پایه های ترانزیستور کافیست تا دوتا از پایه ها مشخص شود
    برای این کار میتوان با استفاده از مولتی متر ( عقربه ای یا دیجیتالی ) پایه های ترانزیستور رو مشخص کرد
    آموزش این کار ساده میباشد و اگه در سایت ها کمی جستجو بفرمایید حتما آموزشش رو پیدا میکنید .

با آرزوی موفقیت برای شما
    یا حق
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

سلام
      شما هر ترانزیستوری که بخوای رو میتونی در قسمت image گوگل به صورت اسم ترانزیستور و بعدش pinout رو سرچ کنی تا به نتیجه برسی!
      البته اگه اینترنت در دسترس نباشه که باید از مولتی متر استفاده کنید و در کل هم پیشنهاد میکنم که کار با مولتی متر رو یاد بگیرید

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
        سلام به شما دوست گرامی

هر ترانزیستوری اعم از bjt_fet_jfet_mosfet ممکنه ترتیب پایه هاشون با ترانزیستور دیگه یکی نباشه .
        یعنی ممکنه تو یه ترانزیستور پایه بیس وسط باشه و تو یه ترانزیستور دیگه پایه بیس پایه وسط نباشه
        اما تو همه ترانزیستور هایی که اسم و پکیجشون یکی هست ترتیب پایه ها نیز یکی میباشد .

برای اطلاع از بیس _ امیتر _ کلکتور پایه های ترانزیستور کافیست تا دوتا از پایه ها مشخص شود
        برای این کار میتوان با استفاده از مولتی متر ( عقربه ای یا دیجیتالی ) پایه های ترانزیستور رو مشخص کرد
        آموزش این کار ساده میباشد و اگه در سایت ها کمی جستجو بفرمایید حتما آموزشش رو پیدا میکنید .

با آرزوی موفقیت برای شما
        یا حق
        من
        مولتی متر ندارم. برای همین سوال کردم. اگه شما اطلاعاتی از پایه های این ترانزیستور دارید بگید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط M3R-E نمایش پست ها
        سلام
        شما هر ترانزیستوری که بخوای رو میتونی در قسمت image گوگل به صورت اسم ترانزیستور و بعدش pinout رو سرچ کنی تا به نتیجه برسی!
        البته اگه اینترنت در دسترس نباشه که باید از مولتی متر استفاده کنید و در کل هم پیشنهاد میکنم که کار با مولتی متر رو یاد بگیرید

موفق باشید
        اینو میدونم. دلیل اینکه این کار رو نکردم. در اولین پست این تاپیک گفتم. گفتم که دلیلش اینه که وقتی اون دیتاشیت رو باز کردم دیدم ظاهر اون ترانزیستور با همین شماره با اون ترانزیستوری که من دارم با همین شماره فرق دارن. برای همین من به شک افتادم.
        طراحی و برنامه نویسی وبسایت : http://ravand-design.ir/

دیدگاه

ظاهر هر طوری که می خواد باشه اکثر شرکت ها استاندارد رو رعایت میکنند و پایه یه قطعه از هر شرکتی که باشه مثل هم هستند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X