ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2014/03/19
    راوند
    54
    9

تشخیص پایه های ترانزیستور

من یک ترانزیستور به شماره ی mpsw45 خریدم. نمیدونم که پایه های بیس و کلکتور و امیترش کدومه؟ توی دیتاشیتش هم نگاه کردم دیدم کلاً قیافه اش با اونی که من خریدم فرق داره.
    اون چیزی که من خریدم ظاهرش این شکلیه:

میخواستم بدونم همه ی ترانزیستور های این شکلی ترتیب پایه هاشون مثل تصویر بالا هست؟ یا نه هر کدوم فرق داره؟
    متشکرم.
    2015/08/27
    1,753
    1,004

پاسخ : تشخیص پایه های ترانزیستور

سلام به شما دوست گرامی

هر ترانزیستوری اعم از bjt_fet_jfet_mosfet ممکنه ترتیب پایه هاشون با ترانزیستور دیگه یکی نباشه .
    یعنی ممکنه تو یه ترانزیستور پایه بیس وسط باشه و تو یه ترانزیستور دیگه پایه بیس پایه وسط نباشه
    اما تو همه ترانزیستور هایی که اسم و پکیجشون یکی هست ترتیب پایه ها نیز یکی میباشد .

برای اطلاع از بیس _ امیتر _ کلکتور پایه های ترانزیستور کافیست تا دوتا از پایه ها مشخص شود
    برای این کار میتوان با استفاده از مولتی متر ( عقربه ای یا دیجیتالی ) پایه های ترانزیستور رو مشخص کرد
    آموزش این کار ساده میباشد و اگه در سایت ها کمی جستجو بفرمایید حتما آموزشش رو پیدا میکنید .

با آرزوی موفقیت برای شما
    یا حق
    2008/05/26
    1,045
    534

سلام
    شما هر ترانزیستوری که بخوای رو میتونی در قسمت image گوگل به صورت اسم ترانزیستور و بعدش pinout رو سرچ کنی تا به نتیجه برسی!
    البته اگه اینترنت در دسترس نباشه که باید از مولتی متر استفاده کنید و در کل هم پیشنهاد میکنم که کار با مولتی متر رو یاد بگیرید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

موفق باشید
    2014/03/19
    راوند
    54
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamajdi

سلام به شما دوست گرامی

هر ترانزیستوری اعم از bjt_fet_jfet_mosfet ممکنه ترتیب پایه هاشون با ترانزیستور دیگه یکی نباشه .
    یعنی ممکنه تو یه ترانزیستور پایه بیس وسط باشه و تو یه ترانزیستور دیگه پایه بیس پایه وسط نباشه
    اما تو همه ترانزیستور هایی که اسم و پکیجشون یکی هست ترتیب پایه ها نیز یکی میباشد .

برای اطلاع از بیس _ امیتر _ کلکتور پایه های ترانزیستور کافیست تا دوتا از پایه ها مشخص شود
    برای این کار میتوان با استفاده از مولتی متر ( عقربه ای یا دیجیتالی ) پایه های ترانزیستور رو مشخص کرد
    آموزش این کار ساده میباشد و اگه در سایت ها کمی جستجو بفرمایید حتما آموزشش رو پیدا میکنید .

با آرزوی موفقیت برای شما
    یا حق
    من
    مولتی متر ندارم. برای همین سوال کردم. اگه شما اطلاعاتی از پایه های این ترانزیستور دارید بگید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط M3R-E

سلام
    شما هر ترانزیستوری که بخوای رو میتونی در قسمت image گوگل به صورت اسم ترانزیستور و بعدش pinout رو سرچ کنی تا به نتیجه برسی!
    البته اگه اینترنت در دسترس نباشه که باید از مولتی متر استفاده کنید و در کل هم پیشنهاد میکنم که کار با مولتی متر رو یاد بگیرید

موفق باشید
    اینو میدونم. دلیل اینکه این کار رو نکردم. در اولین پست این تاپیک گفتم. گفتم که دلیلش اینه که وقتی اون دیتاشیت رو باز کردم دیدم ظاهر اون ترانزیستور با همین شماره با اون ترانزیستوری که من دارم با همین شماره فرق دارن. برای همین من به شک افتادم.
    2012/12/30
    بوشهر
    3,208
    1,120

ظاهر هر طوری که می خواد باشه اکثر شرکت ها استاندارد رو رعایت میکنند و پایه یه قطعه از هر شرکتی که باشه مثل هم هستند.
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5