ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2006/12/06
    14
    0

نحوه ساخت شارژر باتری لیتیم

سلام دوستان
    من می خواهم برای یک مدار از باتری موبایل استفاده کنم و برای شارژش هم از شارژر موبایل اما 100% تمام مدار شارژر هم درون شارژر نیست و قسمتیش هم توی خود موبایل
    آیا کسی از دوستان با این مدار آشنایی داره ؟ کارش ،شماتیک مداری و ...
    اما در صورت منفی بودن ! آیا کسی منحنی شارژ باتری لیتیم را داره و نحوه اپتیمایز کردن شارژ ، که باتری بیشترین طول عمر را داشته باشه و با سرعت هم شارژ بشه و بقیه موارد لازم که باید رعایت شه
    پیشاپیش از راهنمایی همه دوستان ممنونم
    2007/09/30
    27
    0

پاسخ : نحوه ساخت شارژر باتری لیتیم

2 راه حل برای این کار هست و قبل از توضیح هم میگم که ا ین مدار برای 1 باطری تک سلولی با ولتاژ نامی 3.6 ولت کار میکنه ....
    خیلی ساده رگلاتور lm317 که با همین اسم میتونید دیتا شیتشو از اینتر نت بگیرین میشه مدارشو ساخت این رگلاتور رو روی 4.2 ولت ست کنید
    اساسش خیلی سادست اگه نشد بگین شماتیک بزارم ....
    پلاریته + باطری رو با خروجی مدار به صورت سری با یه مقاومت 30 اهم 2 وات ببندین .
    بعد از 4 ساعت باطری خالی به ظرفیت 80% شارژ خودش میرسه زمان اتمام شارژ هم مساوی با گرم نشدن مقاومت تو وقت شارژ این مقاومت خیلی داغ میشه که عادی هست .
    بالا رفتن ولتاژ از 4.2 ولت مساوی با ترکیدن باطری .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته بلا فاصله نه زمان میبره ..!!!!
    پائین تر از 4.2 ولت مساوی با کاهش عمر مفید باطری .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    هیچ وقت هنگام شارژ نباید ولتاژ رو تغییر داد .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
    تمام این پارامتر ها برای دمای 0 تا +45 درجه خوب هست برای درجه های بالا تر باید دیتا شیت باطری رو دقیقا دید....!!!!
    راه 2 میشه یه شارژر اتوماتیک که کات افه جریانی داره اگه خیلی مهم نیست اتوماتیک بودنش مداره بالا کفایت میکنه و کار میکنه 100%
    فقط برای بار اول هیچ وقت وقت شارژ مدارو ترک نکن ........! باطری لیتوم ایون خیلی خترناکه.......!!!!!!!!
    اصلا علاقه ندارم ترکیدنش رو کسی تجربه کنه...!
    اگه وقت شارژ باطری از 50 درجه دماش با لاتر رفت شارژو متوقف کن دوباره مدارو چک کن این باطری ها وقت شارژ نباید خیلی داق شن
    برای رگولاتور هم هیت سینک ببند حتما....!
    موضوع شارژ سریع رو هم برای این باطری های عصبانی کلا بیخیال شو ..............! این بهتره.....!
    تو فست شارژ 4.7 ولت رو به صورت قطره ای به باطری میدن ولی اصلا کاره اشتباهیه جواب نمیده باطری خراب میشه....!
    موفق باشید....!

2006/12/06
    14
    0

سلام !
    خیلی ممنون بابت جوابتون ! اما من می خواهم یک مدار تقریبا صنعتی تولید کنم و احتیاج که این باتری خیلی سریع شارژ شه و مدت زیادی هم عمر مفید داشته باشد و در ضمن من می دونم که این مدار باید یک جریان ثابت در طول شارژ به باتری بده و این کار رو معمولا با میکرو یا یک نوسان ساز یک PWM به مدار میدن ومدام با ADC ولتاژ رو چک می کنن اما می خوام یک نفر که قبلا این کارو کرده من رو بیشتر راهنمایی کنه و ریزه کاری هارو با هام در میون بذار¬ه !
    خیلی ممنون

2007/09/30
    27
    0

سلام
    pwm و ميكرو ساخت پالس و.............!
    اين مدارا خيلي خوبن اما صنعتي نيستن ميكرو هاي كه الان تو بازار هست واسه اين كارا خوب نيست چون 1000 تا دليل دارن كه وقت كار ريست شن هنگ كنن و در آخر درست كار نكنن ......! (نميدونم چرا يا برند اصلي نيستن يا كيفيتشون اوني نيست كه بايد باشه تو fpga ها كه اين موضوع هست تجربه كردم يه fpga از كارخونه Altra به شماره epm7256aeqc208 كلي فيلم داره از 110 هزار بود تا 180 هزار همشم با يه پارت و شماره چراش اين بود كه رو ارزونه كلي از كورا لود ميشد ولي كار نميكرد)سر اين موضوع كلا به همه چي شك كردم نميدونم ولي حس ميكنم ميكرو واسه مانيتورينگ كنترل خوبه تو اين يه موضوع البته(نظر شخصي)
    يه سري از كارخانه atmel هستش كه واسه اين كارا ساخته شده باطري كنترل هستن واسه ساخت درايور هاي صنعتي پيكره شدن.
    خيلي كارشون تو ديتا شيت درست مياد من تو تهران پيدا نكردم شماره atmega32hvb ........
    كار صنعتي با اين 2 خانواده ميشه انجام داد ........MAXIM SER در سايت كامل MAXIM-IC.COM و ساده ترين يونيت صنعتي از كارخانه NATIONAL تو سايتwww.national.com كه LM3647 تو اين كارخونه خيلي خوبه ......... :rolleyes: اينجا هم تو بازار پيدا ميشه......(تهران)
    در مورد فست شارإ¾ژ من فقط اينو ميدونم كه هيچ فست شارژي وجود نداره كه بتونه بدون آسيب زدن به باطري باطري شارژ كنه.......(نظر شخصي)
    نقل قول از (SONY (If you run in fast Mode At 4.79v in battery model 1088 your cell 0.7% d.c اون d.c به معني مرگ باطري اين چيزي كه در مورد اين مارك ديدم و خوندم حالا شايد باطري هايي باشه كه تو فست شارژ طاقت بيارن ......شنيدم پليمري اين باطري ها خيلي باحالن طاقت در حد تركوندن دارن ولي شاخصا نديدم :rolleyes:
    سواد من اين همس اگه كم زياد به بزرگي خودتون ببخشين هميشه سربلند باشينو موفق....! :job:
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4