اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص زمان ارسال پیامی که توسط ماژول سیم کارت دریافت شده ؟؟!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص زمان ارسال پیامی که توسط ماژول سیم کارت دریافت شده ؟؟!!

سلام
    سوالمو توی یه تاپیک پرسیدم کسی جواب نداد...
    ببخشید من میخواستم ببینم اس ام اسی که دریافت کردم رو فرستنده در چه زمانی فرستاده؟؟
    کسی میتونه کمکم کنه؟؟
    هدفم اینه که مثلا ببینم اگه دلیور شدن اس ام اس دریافتیم بیشتر از یه زمان خاص طول کشیده اون رو نادیده بگیرم
    واسه همین به زمان ارسال اس ام اس نیاز دارم.
    هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر عشق
    باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور

پاسخ : تشخیص زمان ارسال پیامی که توسط ماژول سیم کارت دریافت شده ؟؟!!

اس ام اسی که دیگران برای شما میفرستن یک پاسخ داره و گزارش تحویل اس ام اس ارسالی خودتون پاسخ دیگه ای داره .
    برای بررسی پاسخ دلیوری اس ام اس ارسالی خودتون اول باید گزارش تحویل رو با دستور زیر فعال کنید :
    AT+CNMI=2,2,0,1,0

بعد که اینکارو کردید از این به بعد با هر ارسال اس ام اس پاسخی از ماژول براتون میاد که زمان ارسال و زمان دریافت در اون هست . اون موقع شما میتونید با بررسی کاراکتر های رسیده ( که روش کلی درک پاسخهای ماژول هست) به منظورتون برسید
    با عکس زیر که تنظیمات رو به شکلی که گفتم انجام شده مثالی در این مورد میزنم

از دابل کوتیشن پنجمی به بعد زمان دلیور شدن پیام هست

جدیدترین ویرایش توسط sorena01; ۲۳:۵۷ ۱۳۹۵/۰۶/۰۵.

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون
      اگه درست متوجه شده باشم این برای زمانی هست که من ارسال کننده هستم و میخوام ببینم اس ام اس کی دلیورد شده
      اما اگه بخوام یه همچین اطلاعی راجبه اس ام اس ی که دریافت کرده ام بگیرم باید چیکار کنم؟؟
      دقیقا به همین دو تا زمان نیاز دارم اما در مورد اس ام اس ارسالی دیگران که من دریافتش کردم

دیدگاه

سلام
        شما اگه دستور AT+CNMI=1,2,0,0,0 رو وارد کنید هنگام دریافت SMS هم تاریخ رو به شما نمایش میده و هم زمان دریافت SMS رو!
        اول ماژول رو با یه مبدل وصل کنید به سیستم تا خروجی ماژول رو هنگام دریافت sms ببینید تا بعد بتونید تو میکرو تاریخ و زمان رو از رشته دریافتی بیارید بیرون!

دیدگاه

شما +CMGR: رو بررسی کنید تاریخ ارسال پیام توی این پاسخ دریافتی هست .
          یشناد میکنم هر پروژه ای که با GSM دارید اول از طریق ارتباط با کامپیوتر دستورات رو ارسال کنید و پاسخ ها رو بررسی کنید . اینطور دقیقا میدونید باید دنبال چی بگردید.
          برای پاسخ شما فکر کنم تاریخ ارسال پیام دریافتی در پاسخ رسیده از +CMGR ، از دابل کوتیشن هفتم به بعد نوشته شده . ولی شما حتما اول با روشی که گفتم با ماژول ارتباط برقرار کنید چون احتمالا با تنظیمات مختلف پاسخ ها فرق میکنند

جدیدترین ویرایش توسط sorena01; ۰۰:۰۰ ۱۳۹۵/۰۶/۰۶.

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون
            بله من خودمم اول با کامپیوتر دستورات رو چک میکنم و بعد رو میکرو پیاده میکنم
            اما فک میکنم چون تنظیماتش اونی که باید باشه نبوده زمان ارسال رو نشون نمیداد و من فک میکردم این قابلیت وجود نداره
            ممنون

دیدگاه

منظور شما اینه که +CMGR به اون شکلی که گفتم دریافت نمیکنید؟

دیدگاه

بله
                فقط تایم دریافت اس ام اس داخلش بود
                البته چون ماژول دم دست نداشتم نتونستم که تنظیمات رو عوض کنم ببینم نتیجه میده یا نه، فردا دسترسی پیدا میکنم و تلاش میکنم

دیدگاه

سلام
                  با تشکر از دوستان اشتباهم رو فهمیدم
                  اون زمانی که در جواب CMGR میاد همون تایمی هست که من دنبالش بودم ینی زمانی که اس ام اس توسط فرستنده ارسال شده.

این اس ام اس رو فرستادم زمانی که ماژول خاموش بود بعد توی 40 دقیقه روشن کردم ماژول رو و بعد از دریافت دیدم که تایمی که نشون میده همون تایمه ارسال بوده.
                  سوال اول این که حالا پس چطور بفهمم که اس ام اس کی دریافت شده؟؟(اگه قبلا دریافتش کرده باشم و الان دارم میخونمش)
                  سوال بعد این که خب من اومدم زمان اس ام اس دریافتیم رو بازمان چک کنم واسه زمان از دستور aT+CCLK? استفاده کردم اما دو تا مشکل داره یکی این که نیاز به تنظیم اولیه داره دو اینکه نیاز به باتری بک آپ داره تا با قطع شدن منبع زمانش نپره راهه دیگگه ای نیس که مثلا از زمان رو از شبکه بگیره؟؟
                  البته تلاش کردم از این دستورم زمان رو بگیرم که خطا میداد :

پیشاپیش متشکرم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X