اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد مفناطیس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد مفناطیس

سلام دوستان.
    ببخشید من رشته ام برق و الکترونیک نیست و اصلا نمیدونم که سوالم رو در جای مناسب ارسال کردم یا نه.
    در مورد نیروی مغناطیس سوال دارم .
    1.ضریب نفوذ مغناطیس مواد یعنی چی؟؟ آیا معنیش این میشه که مثلا اگه دو تا قطعه چوب و پلاستیک داشته باشیم و یه آهن ربا پشت هر کدوم بذاریم آیا در سمت دیگر این قطعات ( برحسب دانسیتی و جنس ماده) نیروی مغناطیس تضعیف میشه؟؟؟
    2.در ادامه ی سوال بالا... من یه جا خوندم که مقاومت مواد در برابر نیروی مغناطیس باعث تضعیف انرژِی نمیشه... و نیروی مغناطیس سعی میکنه تا خودش رو از مسیری که کمترین مقاومت وجود داره عبور بده...ولی خب این با واقعیت یه کم جور نیست... وقتی که اهن ربا رو پشت چوب یا دست قرار میدیم.. و یه شی مغناطیس رو میذاریم کف دست... خب مسلما نیرویی که به اون شی وارد میشه... به اندازه‎ی نیرویی نیست که اصلا مانع و دست وجود نداره. پس میشه یه کم این جمله رو که" مقاومت باعث کاهش انرژی مغناطیس نمیشه و این نیرو سعی میکنه خودش رو از مسیری که کمتریم مقاومت رو داره عبور بده" توضیح بدین
    ممنون

پاسخ : سوال در مورد مفناطیس

نوشته اصلی توسط alirezaa82 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    ببخشید من رشته ام برق و الکترونیک نیست و اصلا نمیدونم که سوالم رو در جای مناسب ارسال کردم یا نه.
    در مورد نیروی مغناطیس سوال دارم .
    1.ضریب نفوذ مغناطیس مواد یعنی چی؟؟ آیا معنیش این میشه که مثلا اگه دو تا قطعه چوب و پلاستیک داشته باشیم و یه آهن ربا پشت هر کدوم بذاریم آیا در سمت دیگر این قطعات ( برحسب دانسیتی و جنس ماده) نیروی مغناطیس تضعیف میشه؟؟؟
    2.در ادامه ی سوال بالا... من یه جا خوندم که مقاومت مواد در برابر نیروی مغناطیس باعث تضعیف انرژِی نمیشه... و نیروی مغناطیس سعی میکنه تا خودش رو از مسیری که کمترین مقاومت وجود داره عبور بده...ولی خب این با واقعیت یه کم جور نیست... وقتی که اهن ربا رو پشت چوب یا دست قرار میدیم.. و یه شی مغناطیس رو میذاریم کف دست... خب مسلما نیرویی که به اون شی وارد میشه... به اندازه‎ی نیرویی نیست که اصلا مانع و دست وجود نداره. پس میشه یه کم این جمله رو که" مقاومت باعث کاهش انرژی مغناطیس نمیشه و این نیرو سعی میکنه خودش رو از مسیری که کمتریم مقاومت رو داره عبور بده" توضیح بدین
    ممنون
    سلام..
    تعریف شما تقریبا درسته اما نه کاملا..
    یعنی دسته ای از مواد که اصطلاحا دیامغناطیس هستند باعث تضعیف میدان میشن..اما برخی دیگر که فرو مغناطیس و پارامغناطیس هستند باعث افزایش میدان میشن
    این مواد دیامغناطیس در واقع با قرار گرفتن در میدان مغناطیسی درون خود دوقطبیهای مغناطیسی تشکیل میدهند که پراکنده هستند و همسو نیستند..بنابراین با میدان مغناطیسی خارجی مخالفت میکنند و از این رو برایند میدان در پشتاین اجسام کم میشه..البته نه خیلی
    مورد بعدی اینه که اثر مغناطیسی نیرو هستش و انرژی نیست..مثل نیروی جذبه...این تغییر نیرو هست که میتونه انرژی رو بوجود بیاره..یعنی تغییر میدان مغناطیسی یا تغییر شار مغناطیسی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X