اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خرابی قسمت تست دیودومقاومت مولتی مترvictor vc97

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خرابی قسمت تست دیودومقاومت مولتی مترvictor vc97

باسلام خدمت دوستان عزیز
    من یه دونه مولتی مترویکتورvc97خریدم که همش یک هفته نمیشه!بعدازچندروزاستفاده متوجه شدم که قسمت تست دیودومقاومت مشکل پیداکردن به این صورت که هنگامی که سلکتورروی تست دیودقرارمیگیردبجای عدد0Lمقدار1.360رونشون میده وروی تست مقاومت عدد5.56مگااهم رونشون میده.درضمن باتری هم عوض شده وهمچنین بامنبع تغذیه تست شده ودوباره به همین صورت بوده.البته اینم بگم که این دوقسمت هنوزکارمی کنن ومثلا میشه ترانزیستورروچک کردیامقاومت های زیرمگااهم.
    لطفا راهنمایی کنید.باتشکر

کسی نبود؟!
    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۲۳:۱۶ ۱۳۹۵/۰۶/۰۷.

پاسخ : خرابی قسمت تست دیودومقاومت مولتی مترvictor vc97

عکسهایی که گذاشتید قابل دیدن نیست
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

یکی هم من خریدم امروز خاستم باهاش کار کنم دیدم قسمت مقاومت سنجش اعداد تصادفی میده، اشتباه میکنم یکی برا همیشه نمیخرم. یه سوئیچ انالوگ داره احتمال زیاد مشکل از اونه.
      جدیدترین ویرایش توسط محمد پورخلیلی; ۰۲:۳۰ ۱۳۹۵/۰۶/۰۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadne نمایش پست ها
        یکی هم من خریدم امروز خاستم باهاش کار کنم دیدم قسمت مقاومت سنجش اعداد تصادفی میده، اشتباه میکنم یکی برا همیشه نمیخرم. یه سوئیچ انالوگ داره احتمال زیاد مشکل از اونه.
        ازچه مدلی خریدید؟سوییچ انالوگ منظورتون کدوم قطعه اس؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط shahpoori نمایش پست ها
        عکسهایی که گذاشتید قابل دیدن نیست
        چطوره که پس خودم میبینم؟!

up.vbiran.ir/uploads/661514716355553422_DSC_0037.JPG

up.vbiran.ir/uploads/6183147163571343714_DSC_0038.JPG
        جدیدترین ویرایش توسط discoveryy; ۰۳:۵۵ ۱۳۹۵/۰۶/۰۸.

دیدگاه

احیانا رطوبتی چیزی بهش نرسیده؟ یا تو هوای شرجی نبوده؟
          با احتیاط بازش کن و بردشو با اسپری خشک یا با بنزین بشورش ببین درست نمیشه؟البته مواظب باش به السیدیش بنزین ویا اسپری نرسه.
          مواظب سلکتورش هم باش چون ممکنه پلاتینهاش در بیاد و به دردسر بیفتی.

دیدگاه

احیانا رطوبتی چیزی بهش نرسیده؟ یا تو هوای شرجی نبوده؟
            با احتیاط بازش کن و بردشو با اسپری خشک یا با بنزین بشورش ببین درست نمیشه؟البته مواظب باش به السیدیش بنزین ویا اسپری نرسه.
            مواظب سلکتورش هم باش چون ممکنه پلاتینهاش در بیاد و به دردسر بیفتی.
            انجامش دادم بااین حال که به این کاراعتقادی نداشتم چون توکمترازسه روزبعدازخریدش اینجوری شد!رطوبت خاصی هم نبوده فقط چندروزی تویه اتاق نسبتاگرم(بدون کولر،نهایتش45درجه)بوده.باتینرسرتاپاش روشستم.هیچ تغیری نکرد.متاسفانه مولتی متردیگه ایی درکنارم نبودکه قطعاتش روتست کنم.روزاول روحالت تست دیودمیتونست ال ای دی ابی رنگ روروشن کنه ولی الان قرمزهم نمیتونه!یعنی ولتاژتست دیودش اومده پایین.درکل میخواستم ببینم اگه یه وقت مشکل ازای سی قیریه،بیخیالش بشم.حالامیرم یه مولتی متردیگه پیدامیکنم تاقطعاتش روتست کنم
            جدیدترین ویرایش توسط discoveryy; ۱۷:۰۰ ۱۳۹۵/۰۶/۰۹.

دیدگاه

خب .منم به ای سی قیریه شک دارم.این روش هم که گفتم امید چندانی بهش نبود.یه تیری در تاریکی بود شاید رفع میشد.ولی کلا این مارک ویکتور چیز خوبی نیست.اگه ولتمتر چینی ارزون میخرید حد اقل سلکتوری بگیرید .یعنی اتورنج نباشه چون سابقه قاطی کردن هم دارند اینها.

دیدگاه

یه سوئیچ انالوگ 8 کاناله مثل 74HC4051 که در مولتی متر های اتورنج با استفاده از یه همچین سوئیچی ورودی رو با مقاومت ها (یا خازنهای) مختلف اتصال میده تا بفهمه کدوم کانال سطح سیگنال رو در محدوده صحیح مبدل انالوگ به دیجیتال مولتی متر قرار میده ، فرصت نشد بازش کنم ، از منم همون مدل VC97 هست، الکتریسیته ساکن میتونه باعث خرابی اکثر ابزارها چینی بشه ، چون دلشون نمیاد برای ورودی ها محافظ قرار بدن.

دیدگاه

خب .منم به ای سی قیریه شک دارم.این روش هم که گفتم امید چندانی بهش نبود.یه تیری در تاریکی بود شاید رفع میشد.ولی کلا این مارک ویکتور چیز خوبی نیست.اگه ولتمتر چینی ارزون میخرید حد اقل سلکتوری بگیرید .یعنی اتورنج نباشه چون سابقه قاطی کردن هم دارند اینها.
                  یعنی میگی سلکتوری بگیرم میشه که خیالم تاحدودی راحت باشه؟چقدرمطمینی که سلکتوری هابهترجواب میدن تااتورنج ها؟چنددرصد؟

نوشته اصلی توسط mohammadne نمایش پست ها
                  یه سوئیچ انالوگ 8 کاناله مثل 74HC4051 که در مولتی متر های اتورنج با استفاده از یه همچین سوئیچی ورودی رو با مقاومت ها (یا خازنهای) مختلف اتصال میده تا بفهمه کدوم کانال سطح سیگنال رو در محدوده صحیح مبدل انالوگ به دیجیتال مولتی متر قرار میده ، فرصت نشد بازش کنم ، از منم همون مدل VC97 هست، الکتریسیته ساکن میتونه باعث خرابی اکثر ابزارها چینی بشه ، چون دلشون نمیاد برای ورودی ها محافظ قرار بدن.
                  یه همچین سوییچی روبردش نیست.بجزای سی قیری فقط یه ای سی24c02هست ودیگرهیچ!خلاصه همه چی به خودای سی قیری ختم میشه حالابازخوبه بقیه قسمت هاش درست کارمی کنندالبته تاالان! حالاکه بازش کردم بنظرم حرف یکی ازدوستان درست بودکه میگفت کیفیتdec330بهترازویکتور97هست. البته من بردش رودارم بادک330دوسه سال قبل مقایسه میکنم،شایددک330هم الان گندزده باشه!خلاصه دک330بیچاره که مادومرتبه خریدیم وهردومرتبه چندسال کارکردوبراثراشتباه خودم خراب شدن.
                  جدیدترین ویرایش توسط discoveryy; ۱۳:۲۰ ۱۳۹۵/۰۶/۱۰.

دیدگاه

یه پروسکیت دارم مدل دقیق یادم نیس 220 خریدم، برا کار با ولتاژهای بالا خیلی مقاومه مثلا 2500 ولت باهاش اندازه گیری میکنم، با کلید فشاری مد کاری رو عوض میکنی اما داخلش با رله سوییچ میکنه.

دیدگاه

دوست عزیز
                      این ولتمتر چینیا مخصوصا اونهایی که ای سی قیری داره اگه خراب بشن معمولا قابل تعمیر نیستند.با این حال یه عکس از پشت و رو بردش بگذار ببینیم چی پیش میاد.

دیدگاه

دوست عزیز
                        این ولتمتر چینیا مخصوصا اونهایی که ای سی قیری داره اگه خراب بشن معمولا قابل تعمیر نیستند.با این حال یه عکس از پشت و رو بردش بگذار ببینیم چی پیش میاد.
                        من هم همین اعتقادرودارم اینم ازعکس
                        جدیدترین ویرایش توسط discoveryy; ۲۳:۴۴ ۱۳۹۵/۰۶/۱۲.

دیدگاه

سلام
                          اول چک کن ببین فیوزها سالمند؟ بعد مسیر پدها را با بیزر چک کن .

دیدگاه

دوستان سلام
                            مولتی متر وکتور دارم کلا روشن که می*شود انگار که هنگ باشه کلا روی تمامی اعداد می ماند امکان درست کردنش هست یا خیر از چی می تونه باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pishroo نمایش پست ها
                              دوستان سلام
                              مولتی متر وکتور دارم کلا روشن که می*شود انگار که هنگ باشه کلا روی تمامی اعداد می ماند امکان درست کردنش هست یا خیر از چی می تونه باشه.
                              با سلام
                              حالت HOLD فعال نیست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X