ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: high power led drive

2009/10/13
    1,434
    80
    B2

Question high power led drive

سلام.دوستان برای درایو یه LED با جریان حدود 30 آمپر(ولتاژ فوروارد 5 ولت) آیسی یا مدار مطمئن ک پروتکشن اضافه جریان هم داشته باشه تو بازار ایران چیزی هست؟
    2013/07/04
    667
    164

پاسخ : high power led drive

سلام..
    ای یه منبع ولتاژ هست در سایت فروشگاه که تقریبا مثل اینو برای تغذیه الیدی دارم ...میتونید از این استفاده کنید .البته به همراه مقاومت..

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اما منبع جریان ثابت رو جایی پیدا نکردم..به هر حال میتونید ازمغازه های نورپردازی که پرژکتور الیدی میسازند سوال کنید.
    تو ذهنم هست که با ترانزیستور بتوان از منابعی که ذکر کردم برای الیدی بتوان جریان رو ثابت کرد..البته شاید هم ساخته شده باشه
    برای مدار پروتکشن هم اگه چیز خاصی پیدا نکردید همیشه جریان رو کمتر بگیرید و از فیوز استفاده کنید..با دیود زنر هم میشه یجورایی رگولاتور طراحی کرد..
    ویرایش توسط amin tal : 2016/08/28 در ساعت 00:36
    2014/10/16
    1,378
    1,420

چه الیدی ایه که 5 ولت سی امپره!!!!!!!!
    دقت کنین حتما باید برای الیدی از منابع جریان استفاده کنید....درایورهای الیدی اماده در بازار هست؛از اونا ببندین
    اگر از منابع ولتاژ استفاده کردید حتما باید حواستون به خیلی چیزا باشه
    میتونید هم یه درایور بسازین که البته کار اسونی نیست
    ................Fx7SAM................
    2009/10/13
    1,434
    80
    B2

ممنون از پاسخها
    ای یه منبع ولتاژ هست در سایت فروشگاه که تقریبا مثل اینو برای تغذیه الیدی دارم ...میتونید از این استفاده کنید .البته به همراه مقاومت..
    بله این منبع رو دارم اما بدون پروتکشن نمیشه ازش استفاده کرد و همچنین مقاومت تلفات زیادی داره تو این توان.
    چه الیدی ایه که 5 ولت سی امپره!!!!!!!!
    یه الیدی خاص ک تو پروجکشنها استفاده میشه
    دقت کنین حتما باید برای الیدی از منابع جریان استفاده کنید
    بله کاملا درسته و در واقع امروز یه مدار درست کردم ک فردا تستش میکنم.گفتم شاید همچین درایوری تو بازار موجود باشه ک زحمت ساخت نکشم ک ظاهرا اماده نیست تو بازار.
    2012/12/30
    بوشهر
    3,204
    1,105

نقل قول نوشته اصلی توسط B2

بله این منبع رو دارم اما بدون پروتکشن نمیشه ازش استفاده کرد و همچنین مقاومت تلفات زیادی داره تو این توان.
    البته اون تغذیه هایی که امین پیشنهاد داده رو من یه 24ولت 5آمپرش رو دارم. محافظ اتصال کوتاه هم داره. من واقعا ازش راضی هستم. واقعا هم خوب و هم ارزون هستند.
    2009/10/13
    1,434
    80
    B2

دوستان منبع جریان رو درست کردم و LED رو راه اندازی کردم و نور بسیار قوی هم داشت.حالا من میخوام در بازه های زمانی کوتاه مثلا 5 میکرو ثانیه نوردهی با ماکزیمم شدت نور رو داشت باشم اما وقتی در این مدت زمان ب الیدی جریان میدم نور قابل توجهی نداره در قیاس با نوری که در حالت دائم کار داره.حالا راهی به نظر شما میرسه که در این زمان کوتاه بشه ماکزیمم نور رو بدست آورد؟؟
    2013/09/03
    1,984
    630

خروجی نور LED ها فورا به ماکزیمم نمیرسه و از یک تابع نمایی پیروی میکنه...در مخابرات نوری برای افزایش پهنای باند باید کاری کنند که حامل های اقلیت خیلی سریع وارد باند هدایت بشن و خیلی سریع هم از اونجا برداشته بشن...حالا واسه حل این مشکل باید درایورتون رو طوری طراحی کنید که در لحظه اول روشن شدن LED یه شوک بهش وارد بشه...تصویر زیر رو ببینید:

این یه روش ساده س...شما میتونید از این طرح ایده بگیرید و تغییراتی در درایور ایجاد کنید تا به خروجی دلخواهتون برسید
    قانون سوم نیوتون میگه برای اینکه بخوای به چیزی برسی باید از یه چیزی دل بکنی...

2009/10/13
    1,434
    80
    B2

تشکر از پاسختون.منظورتون رو دقیقا از شوک دادن متوجه نشدم اگه منظور شما افزایش ولتاژ باشه تا چه مقدار افزایش ولتاژ مجازه؟ لطفا بیشتر توضیح دهید یا لینک مقاله یا کتابی اگه در اینباره دارید بزارید لطفا.
    ویرایش توسط B2 : 2016/09/03 در ساعت 22:46
    2009/10/13
    1,434
    80
    B2

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani

خروجی نور LED ها فورا به ماکزیمم نمیرسه و از یک تابع نمایی پیروی میکنه...در مخابرات نوری برای افزایش پهنای باند باید کاری کنند که حامل های اقلیت خیلی سریع وارد باند هدایت بشن و خیلی سریع هم از اونجا برداشته بشن...حالا واسه حل این مشکل باید درایورتون رو طوری طراحی کنید که در لحظه اول روشن شدن LED یه شوک بهش وارد بشه...تصویر زیر رو ببینید:

این یه روش ساده س...شما میتونید از این طرح ایده بگیرید و تغییراتی در درایور ایجاد کنید تا به خروجی دلخواهتون برسید
    حداقل منبع این عکس رو بفرمایید جهت مطالعه بیشتر
    2015/08/27
    1,741
    993

نقل قول نوشته اصلی توسط روح الامین

البته اون تغذیه هایی که امین پیشنهاد داده رو من یه 24ولت 5آمپرش رو دارم. محافظ اتصال کوتاه هم داره. من واقعا ازش راضی هستم. واقعا هم خوب و هم ارزون هستند.
    سلام به شما

حالا که شما یه نمونه از اینا رو گرفتید میشه به این سه سوال بنده پاسخ بدید
    1_اینایی که میفرمایید ریپل خروجیشون در جریان 1 و 2 و3 و4 و5 آمپر چقدره ؟؟
    2_معمولا جریانی که برای منابع تغذیه ذکر میشه تبلیغاتی هستش و جریان واقعیشون به اندازه قابل توجهی از جریان نامی کمتره
    آیا در مورد این منابع تغذیه که شما 24 ولت 5 آمپرش رو دارید همچین مسئله ای وجود داره ؟
    3_ در 24 ولت چقدر جریان میده ؟؟

با تشکر از شما
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11