ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    2015/10/05
    55
    8

سوختن IGBT دستگاه جوش

با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی
    دستگاه جوش با مدل mma-250 که IGBT های آن سوخته و هنگامی که آن را باز کردم دیدم که قسمتی از هسته ترانس سوئیچینگ آن شکسته ویک مقاومت 4.7 اهم آن هم سیاه شده و مقاومتی برابر 20اهم نشان میدهد .
    آیا سوختگی IGBT ها ناشی از خرابی ترانس سوئیچینگ است؟
    2014/10/16
    1,384
    1,493

پاسخ : سوختن IGBT دستگاه جوش

سلام
    ببینید اگر ترانس قبل از سوختن ایجیبیتی ها خراب شده مسللللما خرابی سوییچ ها از ترانسه که به احتمال 99 در صد هم همینه
    الان که ارم فکر میکنم حتما همینه
    چون با خرابی هسته اندوکتانس هسته کم میشه و از دید سوییچ ها اولیه میشه یه چیزی شبیه اتصال کوتاه و میسوزن
    ................Fx7SAM................
    2015/10/05
    55
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدعلی.م

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    ببینید اگر ترانس قبل از سوختن ایجیبیتی ها خراب شده مسللللما خرابی سوییچ ها از ترانسه که به احتمال 99 در صد هم همینه
    الان که ارم فکر میکنم حتما همینه
    چون با خرابی هسته اندوکتانس هسته کم میشه و از دید سوییچ ها اولیه میشه یه چیزی شبیه اتصال کوتاه و میسوزن
    باتشکر
    اگه قسمت شکسته هسته را بچسبونم مشکل حل میشه؟
    یا اینکه باید ترانس را کاملا تعویض کنم.در ضمن مقاومت های 4.7 اهم که در هر دو طرف ترانس قرار دارند به خاطر جریان زیاد سیاه شدند و اگر اینطور که شما گفتید اولیه تقریبا اتصال کوتاه شده چرا مقاومت های ثانویه نیز جریان بالایی می کشند؟
    ویرایش توسط saraghaz : 2016/08/30 در ساعت 23:19
    2014/01/25
    شهرکرد
    248
    272

سلام اون چیزی که داخل تصویر شکسته ترانس پالس هست، بنظر من از اینورتر خیلی استفاده کردی IGBT ها سوختن و در اثر سوختن IGBT ها گیت و امیترشون اتصال کوتاه شده، در نتیجه به ثانویه ترانس پالس فشار زیادی اومده و هستش داغ شده ترکیده، همچنین مقاومت های بین ثانویه ترانس و گیت سوئیچ ها هم سوختن ، بنظرم احتمال این که ابتدا ترانس پالس شکسته باش و بعد از اون سوئیچ ها بسوزن وجود نداره چون با شکسته شدن ترانس پالس ولتاژ تریگر سوئیچ ها هم کاهش پیدا میکرد و احتمال سوختنشونم وجود نداشت.
    ترانس ، مقاومت و IGBT ها رو تعویض کنی راه میوفته فقط حواست باش مقاومت ها و IGBT ها هر 4 قسمت یکسان باشن.
    2015/10/05
    55
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadne

سلام اون چیزی که داخل تصویر شکسته ترانس پالس هست، بنظر من از اینورتر خیلی استفاده کردی IGBT ها سوختن و در اثر سوختن IGBT ها گیت و امیترشون اتصال کوتاه شده، در نتیجه به ثانویه ترانس پالس فشار زیادی اومده و هستش داغ شده ترکیده، همچنین مقاومت های بین ثانویه ترانس و گیت سوئیچ ها هم سوختن ، بنظرم احتمال این که ابتدا ترانس پالس شکسته باش و بعد از اون سوئیچ ها بسوزن وجود نداره چون با شکسته شدن ترانس پالس ولتاژ تریگر سوئیچ ها هم کاهش پیدا میکرد و احتمال سوختنشونم وجود نداشت.
    ترانس ، مقاومت و IGBT ها رو تعویض کنی راه میوفته فقط حواست باش مقاومت ها و IGBT ها هر 4 قسمت یکسان باشن.

سلام وتشکر
    دستگاه به تازگی باز شده و هنگام بستن دستگاه هسته ترانس به وسیله پیچ روی دسته دستگاه شکسته و سوختگی IGBT هم بعداز شکستن دستگاه اتفاق افتاده.من از نحوه عملکرد این ترانس در مدار اطلاعی ندارم در صورت امکان در مورد کارکرد این ترانس در این دستگاه راهنمایی کنید
    2014/10/16
    1,384
    1,493

با چسبوندن ممکنه درست بشه و ممکن هم هست نشه
    اگر همه قطعات هسته هستن بچسبونین و با سری کردن یه لامپ با موتور جوش یه تست بزنین.....شاید کار کرد
    اگر هم میتونین از همون اول هسته رو عوض کنید
    2014/01/25
    شهرکرد
    248
    272

ترانس رو هستشو یا خودشو عوض کن اما بعید میدونم با سوختن ترانس سوییچ ها هم سوخته باشن
    2015/10/05
    55
    8

نکته ای را فراموش کردم واون هم کار نکردن فن بود در حالی که نمایشگر روشن میشد و مقدارآن با ولوم قابل تغییر بود.الان قسمت برد ترانس پالس را از مدار جدا کردم .اگر الان برای تست قسمت 24 ولت دستگاه به تنهایی برد را به منبع تغذیه وصل کنم برای قسمت 24 ولت و آی سی pwm مشکلی ایجاد نمیشه؟
    2014/10/16
    1,384
    1,493

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadne

ترانس رو هستشو یا خودشو عوض کن اما بعید میدونم با سوختن ترانس سوییچ ها هم سوخته باشن
    چرا فکر نمیکنین؟
    خب وقتی هسته بشکنه اندوکتانس اولیه کم میشه و این یعنی طلب جریان بیشتر.....درسته؟...خب این باعث سوزش سوییچ ها میشه
    البته من خودمم یه چیزو نمیفهمم....از طرفی این هسته اونقدر کوچیک نیست که به ترانس پالس بخوره،همچنین سیم های ضخیمی هم واردش شدن...اون خازن قرمز هم به احتمال زیاد خازن بلوکینگ باشه....اما از طرف دیگه قطعات دوروبرش و اندازش به ترانس قدرت نمیخوره!!!

در کل من تجربه دستگاه جوش ندارم و فقط از تجربیاتم از سایر دستگاه ها حدس میزنم
    2008/03/23
    ساری
    390
    170

سلام
    ممکنه این نقشه ها کمی به شما برای تحلیل عملکرد دستگاه جوش کمک بکنه اما 100 در صد مربوط به دستگاه شما نیست
    عکس 1

عکس 2
    عکس شماره 3

ویرایش توسط protelworker : 2016/08/31 در ساعت 14:54
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21