اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی میکروکنترلر at91sam9260

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی میکروکنترلر at91sam9260

سلام، دوستان من میخواهم بوردی طراحی کنم که فقط میکروکنترلر arm رو روش بزارم و یه eeprom بهش وصل کنم و برنامه هم از تو این eeprom اجرا بشه و هدف دیگه اینه که فقط یه چند تا پین هدر در لبه های بورد بزارم تا به عنوان پایه مورد نظر عمل کنند. لطفا برای راه اندازی این پروژه کمکم کنید. فقط میخواهم تمام اتصالات مورد نیاز به این آی سی با کلاک و مدار ریست و تغذیه های مورد نیاز روی این بورد باشه. فقط همین.

و این بورد فقط برنامه بگیره و من با اتصال این پورتها نتیجه برنامه را ببینم. بعنوان مثال یک برنامه رقص نور ساده.

من فقط مدار کامل راه اندازی AT91SAM9260 را میخواهم تا این پروژه را اجرا کنم. البته این که پروژه نیست فقط یک مثال از منظورم بود..
    ممنون از همگی.
    {امضاء خلاف قوانین}

پاسخ : راه اندازی میکروکنترلر at91sam9260

سلام
    این سری توی ایران هست؟؟؟؟ :eek:

قیمتش چنده؟؟؟؟

پکیجش bga نیست؟؟؟

اگه هست چه جوری لحیم میشه؟؟؟
    به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

این سری توی ایران هست
      متاسفانه AT91SAM9261 و AT91SAM9263 فقط BGA داره و PCB اون حد اقل باید 6 لایه باشه

دیدگاه

سلام
        قیمتش چنده؟؟؟

بعد خودش هست بقیه لوازم مورد نیازش چی

کلا یه بورد که بشه باهاش کار کرد چند تموم میشه

اصلا یه سوال دیگه: اگه توانایی سیستم عامل رو نادیده بگیریم از dsp های texas توی سرعت و performance بالاتره؟؟؟
        بردش چی کجا تولید میشه کجا لحیم میشه؟؟؟

ببخشید اینقدر سوال میکنم چون دو سال پیش کارم افتاده بود tms320c6416 ولی هر کاری کردم دیدم با بودجه یه دانشجو جور در نمیاد فکر کنم این سری arm9 هم همینطوریه نه؟؟؟
        به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام
          ارزونتر از tms320c6416 هست ولی در زمینه dsp کاربرد نداره . کلا برای سیستم های یکپارچه و قابل حمل با کارایی بالا طراحی شده
          برای pcb صا ایران و یزد تولید میکنند. در کل ارزش کار کردن داره :applause:

دیدگاه

قیمت تموم شده یک برد با چیپ arm9 و برد 8 لایه که بگیم میشه باهاش کار کرد کلا چقدر میشه؟
            به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alitaroosheh
              قیمت تموم شده یک برد با چیپ arm9 و برد 8 لایه که بگیم میشه باهاش کار کرد کلا چقدر میشه؟
              سلام
              اگر بخواهید بسازید 500 هزار تومان هزینه و 3 ماه زمان (حداقل)
              اگر بخواهید بخرید 250 هزار تومان (یک بورد معقول) و کمتر از یک ماه زمان
              خودتان تصمیم بگیرید.
              موفق باشید.
              If everything seems under control, you're just not going fast enough
              Mario Andretti

دیدگاه

خیلی ممنون به گروه خونی ما نمیخوره :cry2:
                به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام، دوستان عزیز توی این تاپیکی که من زده بودم میخواستم بدونم که چطور می تونم AT91SAM9260 رو راه اندازی کنم، vcc , gnd , crystal و از این جور چیزا. چه ربطی به dsp و برد 6 لایه یا هزینه هاش داشت که تاپیک رو به اینجا کشیوندین. یعنی تا تو این فروم ها هم باید پارتی بازی باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!! :angry:
                  {امضاء خلاف قوانین}

دیدگاه

نوشته اصلی توسط black-scorpion
                    سلام، دوستان من میخواهم بوردی طراحی کنم که فقط میکروکنترلر arm رو روش بزارم و یه eeprom بهش وصل کنم و برنامه هم از تو این eeprom اجرا بشه و هدف دیگه اینه که فقط یه چند تا پین هدر در لبه های بورد بزارم تا به عنوان پایه مورد نظر عمل کنند. لطفا برای راه اندازی این پروژه کمکم کنید. فقط میخواهم تمام اتصالات مورد نیاز به این آی سی با کلاک و مدار ریست و تغذیه های مورد نیاز روی این بورد باشه. فقط همین.
                    و این بورد فقط برنامه بگیره و من با اتصال این پورتها نتیجه برنامه را ببینم. بعنوان مثال یک برنامه رقص نور ساده.
                    من فقط مدار کامل راه اندازی AT91SAM9260 را میخواهم تا این پروژه را اجرا کنم. البته این که پروژه نیست فقط یک مثال از منظورم بود..
                    ممنون از همگی.
                    با سلام

شما مرحمت بفرمایید ، دیتا شیت این چیپ و شماتیک مدارتون رو اینجا قرار بدید ، تا یک PCB برای استفاده شما و دیگر دوستان علاقه مند به ARM ، طراحی و تقدیم گردد .

دیدگاه

http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/206286/ATMEL/AT91SAM9260.html

اگر برد آموزشی برای این میکرو طراحی کنید که واقعا عالی می شه. ممنون
                      {امضاء خلاف قوانین}

دیدگاه

سلام
                        شما از لینک زیر:
                        http://www.olimex.com/dev
                        که مال شرکت Olimex هست و سازنده بوردهای آموزشی، وارد بخش ARM سپس قسمت ATMEL بشید. اونجا بوردهای مختلفی با شماتیک هست. میآ‌تونید بوردی که با 9260 هست رو ببینید. اینجا لینک شماتیک کاملش به همراه شکل و توضیحات از همون سایت رو گذاشتم:
                        http://www.olimex.com/dev/pdf/ARM/ATMEL/SAM9-L9260.pdf
                        صبح است ساقيا قدحي پر شراب كن دور فلك درنگ ندارد شتاب كن

دیدگاه

سلام، لطفا در مورد اتصال nand flash یا flash به این پروسسور (at91sam9260) اهنمایی بفرمایید که چگونه برنامه از این ها لود می شود.
                          {امضاء خلاف قوانین}

دیدگاه

سلام دوستان
                            حداقل سیستم مورد نیاز شما یه حافظه فلش RAM SD یعنی همون RAM فرار که نیاز به رفرش داره ویه CPLDیاFPGA برای LOAD کردن برنامه از روی FLASH داخل RAM هست
                            یه چیزی شبیه مادربورد کامپیوتر
                            اگه نمی خوای خودتو درگیر سخت افزار بکنی بهتره یه اماده بخری اما ساختش عملی و نمی خوام نا امیدت کنم دو سه تا شرکت تو ایران این کارو میکنن
                            اگه واقعا می خوای بسازی وقتت رو روی ARM حروم نکن برو سراغ DSP TEXAS INSTRUMENT یا ANALOG device

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                              برای لود کردن برنامه نیازی به FPGA نیست. میکرو ی قسمتی داره به نام BOOT STRAP که برنامه لودر در اون نوشته می شه. برنامه اصلی هم میتونه روی فلش خارجی یا فلش داخلی نوشته بشه.
                              از این روش برای لود کردن linux استفاده سده و عملی هست
                              در ضمن با تمام احترام باید بگم که اصلا وقت حروم کردن نیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X