اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارور 61 بسکام (lable not found)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارور 61 بسکام (lable not found)

با سلام
    برای کامپایل یه برنامه، بسکام ارور 61 یا Lable not found میده
    لیبلی که واقعا وجود نداره
    اینو هم بگم که برنامه مورد نظر رو از رو یه برنامه دیگه کپی زدم تغییرات رو اعمال کردم و حالا این برنامه رو که کامپایل میکنم ارور میده
    آی سی قبلی مگا 32 بوده که به مگا 8 تغییر دادم
    ارور 61 رو هم که میده به دستور خط اول یعنی معرفی میکرو اشاره میکنه
    ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : ارور 61 بسکام (lable not found)

اگه میشه برنامتو بزار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid_k68 نمایش پست ها
      با سلام
      برای کامپایل یه برنامه، بسکام ارور 61 یا Lable not found میده
      لیبلی که واقعا وجود نداره
      اینو هم بگم که برنامه مورد نظر رو از رو یه برنامه دیگه کپی زدم تغییرات رو اعمال کردم و حالا این برنامه رو که کامپایل میکنم ارور میده
      آی سی قبلی مگا 32 بوده که به مگا 8 تغییر دادم
      ارور 61 رو هم که میده به دستور خط اول یعنی معرفی میکرو اشاره میکنه
      ممنون میشم راهنمایی کنید
      دوست عزیزبنظرم میکروی مگا8 گنجایش آن برنامه نداره شمامگا32 به کامپایل معرفی کن ببین بازم ارورمیده .موفق باشید

دیدگاه

بله ارور میده باز اما به جای 2 تا 1 ارور میده فقط
        من مدت های زیادیه از بسکام استفاده نکردم ممکنه از خود نرم افزار باشه این ارور
        چون برنامه ای که من اینجا با تغییر برنامه قبلی بدست آوردم خیلی خلاصه تر و ساده تره و اصلا نه حجم زیادی داره برای حافظه برنامه و نه نیاز به رم و eepromزیاد داره که بگیم مگا 8 کمه برای این برنامه
        برنامه فوق ساده ست
        یه ماژول RFID که فقط دو کارت سیو میکنه و فقط 2 کلید و سه خروجی داره
        اما اروری که گفتم رو میده
        قبلا من این پروژه رو انجام دادن اما الان باید تغییراتی توش بدم که کامپایلر ارور عجیب میده
        حالا قسمت قسمت برنامه رو کامپایل میکنم شاید تونستم خودم مشکل رو پیدا کنم
        متشکرم

دیدگاه

فکر میکنم دلیلش رو پیدا کردم
          دو کلیدی که گفتم به دو وقفه متصل هستند
          لیبل هایی که به وقفه اختصاص دادم اولی savecard و دومی removecard اسمشون بود
          این لیبل ها در حالت عادی هیچ مشکلی ندارن و پرش بهشون در یک برنامه عادی بدون مشکل و ارور انجام میشه
          اما وقتی من این لیبل ها رو (لیبل اول بیشتر منظورمه) برای زیر برنامه وقفه گذاشتم به دلیل اینکه کلمه save جز دستورات برنامه نویسی هست و ما مجاز به استفاده به عنوان لیبل ازش نیستیم این ارور به وجود میومد
          ارور قسمت اول لیبل یعنی کلمه save رو پاک می کرد و باقیش که card بود رو به عنوان لیبل یافت نشده میداد
          پس راه حل
          بیاییم از کلمات کلیدی (دستوری) برای لیبل ها، حتی با ترکیب کلمات دیگر استفاده نکنیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X