اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] بازوی رباتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[پروژه] بازوی رباتیک

سلام بر دوستان
    الوعده وفا ... بنا به قولی که قبلا داده بودم این پروژه رو براتون آماده کردم. لذت ببرید

این حاصل نتیجه نهایی هست که در ادامه به ساختنش میپردازیم

برای شروع کار این فایل رو داشته باشید و با استفاده از برش لیزر اون رو آماده کنید تا مراحل بعدی رو انجام بدیم.فایل با فرمت DXF هست تا در تمامی ورژن های کورل باز شود و بهم خوردگی در نرم افزار های دیگه نداشته باشد)
    این فایل حاوی نقشه برشکاری قطعات ربات هست . ضخامت پلکسی برای این کار3mm و ابعاد پلکسی به کار رفته 250mmدر 255mm هست

[HIDE-THANKS]
    دانلود کنید.
    [/HIDE-THANKS]

توی لینک زیر هم عکس های راهنمای مونتاژ رو میتونید دانلود کنید
    [HIDE-THANKS]
    دانلود کنید.
    [/HIDE-THANKS]

این بازو دارای سه محور حرکت اصلی و یک محور کاربردی به عنوان گریپر (چنگک) هست
    با این حساب نیاز به 4 عدد سروو موتور داریم. برای ساخت این نمونه بازو از سروو موتور SG90 9گرمی استفاده شده . از لینک زیر هم میتونید تهیه اش کنید . قیمتش هم مفته !!!6800تومن
    SG90 یک سرو موتور محصول شرکت Tower Pro است که از لحاظ اندازه و وزن مشابه HS-55 محصول Hitec می باشد.این محصول مناسب برای استفاده در هلیکوپترها و هواپ

دیتای کنترلی هم توسط 2 عدد جوی استیک تامین میشه
    این هم لینک خرید جوی استیک داخل فروشگاه

البته میتونید از دسته های خراب پلی استیشین ، جوی استیک ها رو در بیارید

تمامی فایل ها دارای رمز هست . برای دریافت رمز به من پیام بدید!!!
    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۲:۱۰ ۱۳۹۵/۰۹/۲۷.

پاسخ : [پروژه] بازوی رباتیک

رزرو...........

دیدگاه

سلام
      خسته نباشید
      کارتون حرف نداره.
      من نمیتونم به شما پیام بدم خواهشمندم رمز ها رو همینجا بفرمایید یا به ایمیل "-------------" بفرستید.
      با سپاس
      جدیدترین ویرایش توسط سوران آراسته; ۱۰:۰۵ ۱۳۹۵/۰۶/۱۳.
      [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

اقای غفار زاده
        به نظر شما اگه بجای سروو از موتور گیربکس (نهایت سرعتش 2 دور در دقیقه) استفاده کنیم ، میشه از این بازو برای انجام کار های سنگین استفاده کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed under line نمایش پست ها
          اقای غفار زاده
          به نظر شما اگه بجای سروو از موتور گیربکس (نهایت سرعتش 2 دور در دقیقه) استفاده کنیم ، میشه از این بازو برای انجام کار های سنگین استفاده کرد؟
          با توجه به اینکه جنس بازوها پلکسی هست نمیتونن فشار چندانی رو تحمل کنن
          موتور دو دور بر دقیقه تا حالا ندیدم........کجا استفاده میشه؟!!
          ................Fx7SAM................

دیدگاه

1-موتور گیربکسشو که خودتون هم میتونید بسازید_هفت هشتا چرخ دنده میخاد فقط
            2-بازو هارو که میشه تقویت کرد و حتی میشه جنسشو تغییر داد تا مقاومتش بیشتر شه
            3-موتور گیربکس با دور پایین معمولا گشتاور زیادی داره و برای کار های قدرتی کاربرد داره
            با این حال والا منم نمیدونم کجاها استفاده میشه یا اثن استفاده میشه یا نه__برا همین پرسیدم

دیدگاه

بله.....با ساخت موتور و تغییر جنس باید بشه
              البته معمولا وقتی یه طرح رو بزرگ میکنید مشکلات جدیدی پیش میاد
              در مورد موتورهم بعید میدونم جایی موتور دو دور بر دقیقه کاربرد داشته باشه!...مگه بسازین
              ................Fx7SAM................

دیدگاه

بله اگر می خواید پروژه به سرانجام نرسه به توصیه دوستمون برای ساخت موتور گیربکس عمل کنید... اگر موفق هم بشید با میکرو نمیشه درست کنترلش کرد و نیاز به کاربر داره یا حالا شفت اینکدر دقیق که هم قیمت سرو در میاد. سرو تا هر قدرتی که بخواید توی بازار هست یا باید براتون وارد کنند حتی تا قدرت های بسیار بالا هم من میدونم هست. در مورد جنس هم باید توجه داشته باشید که اگر الومینیوم استفاده کردید زود تاب دار میشه و بعد از مدتی کل سازه رو باید عوض کرد...
                جدیدترین ویرایش توسط amin20107; ۲۱:۲۴ ۱۳۹۵/۰۶/۱۲.
                گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

در ادامه آموزش ساخت سرو موتور با موتورهای گیربکس دار رو هم خواهم گذاشت. اصلی ترین مشکل من برای ساخت نمونه اصلی همین در دسترس نبودن سرو های قدرتمند بود.از اوراقی یکسری موتور گیربکس انگلیسی خریدم دونه ای 25تومن.موتور ها برای تخت های بیمارستانی هستن.از مسافرت برگشتم عکسش رو میذارم

فرستاده شده از C1605ِ من با Tapatalk

دیدگاه

اقای غفار زاده
                    اگه فوضولی نباشه میشه بپرسم رشته ی دانشگاهیتون چی هست؟
                    چون گفتید پایان نامتون بازوی روباتیک بوده برام جالبه که بدونم

دیدگاه

لطفا ادامه آموزش ها هم بذارید..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed under line نمایش پست ها
                        اقای غفار زاده
                        اگه فوضولی نباشه میشه بپرسم رشته ی دانشگاهیتون چی هست؟
                        چون گفتید پایان نامتون بازوی روباتیک بوده برام جالبه که بدونم
                        من کاردانی و کارشناسی الکترونیک خوندم. البته ترم اول کارشناسی کنترل خوندم و بنا به دلایلی به الکترونیک تغییر رشته دادم

نوشته اصلی توسط Amirhossein81 نمایش پست ها
                        لطفا ادامه آموزش ها هم بذارید..
                        برخلاف انتظاری که داشتم خیلی کم از این پروزه استقبال شد.
                        من روی فایل پسورد گذاشتم تا بدونم چه کسایی دنبال کننده تاپیک هستن. تا الان فقط 6نفر پسورد خواستن. انتظاری که داشتم توی این مدت باید نزدیم 20نفر باید درخواست میدادن که همین باعث دلسردی من شد. انشالله بعد از اتمام نمونه اصلی فایل ها رو قرار میدم.
                        نمونه ابتدایی این قایل کورل رو سایت ها مشابه دارن با قیمت های نجومی میفروشن.برای طراحی این مکانیک بازو نزدیک 8ساعت وقت گذاشتم که عدم استقبال باعث دلسردی برای ادامه کار میشه.
                        تا آخر این ما تاپیک رو کامل میکنم

دیدگاه

هووووف __شاید اون شیش نفر پسورد گرفتن دادن به بقیه که مزاحم شما نشن دیگه...به این میگن قظاوت عجولانه!
                          .
                          من خودم حد اقل 7-8 نفرو میشناسم که با علاقه این تاپیکو خوندن !
                          همچنان مشتاقانه منتظر اموزش ساخت سروو موتور ها هستیم ما

دیدگاه

دقیقا...
                            چون این تاپیک پست های زیادی نداشته و تو قسمت تازه ها زیاد دیده نشده انتظار زیادی هم خوب... نباید ازش بره...
                            بازم خدا رو شکر که کاملش میکنید

دیدگاه

خواهش میکنم ادامه بدید...

من هنوز منتظرم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X