اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

lm324 بدون منفی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

lm324 بدون منفی

سلام
    من به به تقویت کننده 324 احتیاج دارم که ولتاژ 0.001 ولت تا 0.5 ولت رو 11 برابر کنه بدون اینکه تغذیه منفی بهش بدم .باید با یه سوپلای کار کنه +12 و 0
    میخوام کاملا خطی عمل کنه . چون بعد میکرو مقدار بدست اومده رو تقسیم بر 11 میکنه .اگه خراب شه بد میشه
    متاسفانه استفاده از تغذیه منفی برای این کار رو گفتن نه به هبچ وجه و الان به شدت گیرم کسی مدار یشنهادی داره؟

مرسی
    اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
    هيتلر

پاسخ : lm324 بدون منفی

چرا از تقویت کننده های single supply استفاده نمیکینی؟
    مثلا LM358

دیدگاه

همون 12 ولت رو هم میتونید با یه مدار ساده به ولتاژ منفی و مثبت تبدیل کنید....مگر اینکه نخواهید این کار رو کنید
      به قول دوستمون از امپ سینگل ساپلای استفاده کنید
      التبته من جایی خوندم برای اینکه امپ بتونه خروجیشو صفر کنه باید تغذیه منفی هم داشته باشه
      ................Fx7SAM................

دیدگاه

البته این کاربر باید یه Op-Amp با I/O rail-to-rail استفاده کنه که من به نظرم LM358 هم خوب نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
          البته این کاربر باید یه Op-Amp با I/O rail-to-rail استفاده کنه که من به نظرم LM358 هم خوب نیست.
          روح الامین جان اینی که میگی چیه؟!
          ................Fx7SAM................

دیدگاه

سلام دوستان شرمنده با موبایلم و بسیار بد جایی دیر جواب میدم
            والا من جایی مشغول به کارم اصرار شدید دوستان اونجا به استفاده از 324 و عدم استفاده از تغذیه منفی موجبات شادی وتعجب رو به خوبی فراهم کرده و بنده رو تا حد الف ب برده پایین
            خلاصه عرض کنم این 2 مورد غیر قابل قبوله متاسفانه به دلایلی که خودمم نمیدونم شاید محکی باشه!
            در مورد rail opamp هم بنده یه ولتاز فالوور رو که ورودی مثبت اون vcc/2 هست دادم به مقاومت Rg و Rf هم که میشه فیدبک منفی و عملا زمین مجازی درست کردم و سیگنال رو میدم به اپ امپ دوم که همون تقویت کنندست اما نتایج چرت هستن و جالبه این مدار همه جا ریکامند شده مثل رفرنس اپ امپ تگزاس اما حتی تو pspice ام جواب نمیده نمیدونم چرا
            و خلاصه این که گاو ما رو پل 4 قلو زاییده
            اگر مداری که میدونید 100% عمل میکنه بلدید لطفا دریغ نکنید
            --------------------------
            راستی یه مورد دیگه من تعداد زیادی از سیگنالهام از 1 میلی ولت تا 5 میلیه این lm358 رو این رنج بد کار میکنه گینش خطی نیست
            میشه یهجوری درستش کرد ؟؟؟سویینگ منفی رو افزایش داد؟

جدیدترین ویرایش توسط s699fx_bpr; ۱۰:۱۳ ۱۳۹۵/۰۶/۱۴.
            اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
            هيتلر

دیدگاه

سلام
              شما به مداری جوابی که میخواستین رسیدین؟
              مدار مورد نظر

چون منم این مدارو با lm324 نیاز دارم
              ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X