اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در خواست جزوه الکترونیک برا ارشد

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در خواست جزوه الکترونیک برا ارشد

سلام
    من دانشجو سال آخر الکترونیک هستم می خوام ارشد شرکت کنم برا درس الکترونیک نمی دونم از چه کتابی شروع کنم البته پایه ام تو این درس قوی هست کمکم کنید

پاسخ : در خواست جزوه الکترونیک برا ارشد

من کتاب الکترونیک 1 مهندس اشرفیان اتشارات پوران پژوهش رو پیشنهاد میکنم.فوق العاده است.فقط چون روشهای جدیدی واسه حل مساله گفته (مثلا واسه پیدا کردن گین و مقاومت ورودی خروجی ...)ممکنه اولش یک کم اذیت بشین. ولی روشهای بینهایت خوبیه واسه حل مساله.البته اگه کلاسش رو هم بری که عالیه.فقط بدیش اینه که فعلا فقط کتاب الک 1 داده بیرون.الک 2 رو میگن راهیان ارشد خوبه. :nerd:
    موفق باشی.
    تدریج سریعترین راه است

دیدگاه

سلام
      من کتاب الکترونیک 1 اشرفیان خوندم ولی از روش دقیق گفته که خیلی طولانی هست کلاسش هم چون شهرستان هستم نمیتونم .ممنون از راهنماییتون :smile:من تو مدل پای مشکل دارم میشه در این زمینه راهنماییم کنید

دیدگاه

اتفاقا خوبیه کتاب اشرفیان اینه که مدل پای و هیبرید رو بیخیال شده یه مدل جدید و خیلی راحت تر ارایه داده.
        اول تمام مسایل رو با روش کامل و دقیق حل کرده بعد از نتیجه اونا استفاده مبکنه و بقیه تستها رو از روش تقریبی و میانبر حل میکنه.اگه دل بدی و روشهاش رو یاد بگیری به نطر من روشهاش خیلی کوتاه و خوبه.مثلا گین یه تقویت کننده 2 طبقه رو راحت میشه زیره 1 دقیقه بدست آورد.
        حالا باز خود دانی.
        تدریج سریعترین راه است

دیدگاه

ok سعی می کنم دویاره با دقت بیشتر بخونمش
          :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedmarvi
            من کتاب الکترونیک 1 مهندس اشرفیان اتشارات پوران پژوهش رو پیشنهاد میکنم.فوق العاده است.فقط چون روشهای جدیدی واسه حل مساله گفته (مثلا واسه پیدا کردن گین و مقاومت ورودی خروجی ...)ممکنه اولش یک کم اذیت بشین. ولی روشهای بینهایت خوبیه واسه حل مساله.البته اگه کلاسش رو هم بری که عالیه.فقط بدیش اینه که فعلا فقط کتاب الک 1 داده بیرون.الک 2 رو میگن راهیان ارشد خوبه. :nerd:
            موفق باشی.
            به نظر من برای کسی که می خواد کنکور شرکت کنه ، یادگیری روشها و فرمولهای جدید ( که معمولا بدون اثبات اونارو می پذیریم و البته فقط حفظ می کنیم !!!) خوب نیست و بهتره که روشهایی که از قبل بلدیم رو کاملتر و ساده تر کنیم ؛ نه این که همه ی اونارو ( با تجربیات چندین ساله ای که ازشون داریم و تقریبا به تسلط نسبی هم رسیدیم ) بذاریم کنار !
            البته اگر هم قراره اینکارو کنیم ، باید به سراغ روشهای کوتاهتر و تستی بریم ؛ نه به سراغ روشهای طولانی و دقیق و ... .
            من این کتاب و حتی جزوه ی کلاس کنکور مهندس اشرفیان رو دیدیم و نظرم اینه که این کتاب ، سنگین ، حجیم و خسته کننده هست و بیشتر مباحث ( چه در جزوه کلاسی و چه در کتاب ) به سمت و سوی فیزیک الکترونیک ختم میشه ! واسه همین کسل کننده هست و از خوندنش خسته میشیم . :angry:
            اگر شما به منابع این کتاب مراجعه کنید ، می بینید که از دو کتاب الکترونیک دکتر میرعشقی و فیزیک الکترونیک دکتر روئین تن استفاده شده و بچه هایی که از کتاب سدرا و روشهایی با عناصر gm و ro و ... ( منظورم روش پای هست ) استفاده کردن ، نمی تونن با این کتاب کنار بیان! فیزیک الکترونیکم که دیگه جای خود !
            البته این نظر شخصی منه و غرض خاصی ندارم . شاید شما ازاین جزوه و کتاب لذت ببرید و ازش تعریفو تمجید هم بکنید . ولی متاسفانه یه مرجع کامل ، مفید و کنکوری مناسب در بازار نیست . من خیلی گشتم و حتی از اونایی که به کلاسهای پارسه ، نصیر و ... رفتن ، پرسوجو کردم . ولی ..... . :cry2:

مثلا کتاب راهیان ارشد خیلی خلاصص و فقط تستارو خوب طبقه بندی کرده و یا کتاب چاپی پارسه خیلی ضعیفه و همه ی مباحث رو نگفته . یا کتاب ارشد مدرسان شریف ، فاجعس!!!!! من فکر می کنم که کتاب کاردانی به کارشناسیش خیلی از کتاب ارشدش بهتر و کاملتره !!! :biggrin:
            من خودم از کتاب کاردانی به کارشناسی شادکام استفاده می کنم و مباحثی مثل فیدبک و تقویت کننده قدرت و Mos - که در کاردانی ضعیفتر بود -رو از جزوه دانشگاهیم می خونم . تستا هم که مطابق معمول از کتاب تست دانشگاه تهران .
            اگه شما به نتایج دیگه ای رسیدید من و بقیه دوستان رو هم در جریان بذارید . :agree:
            ممنون.
            موفق باشید . :nerd:
            http://www.kamangari.blogfa.com
            ارسال برترین جزوات کنکور ارشد برق

دیدگاه

من مشکلم اینه که سر کلاس الکترونیک دانشگاه هیچ روش خاصی رو یاد نگرفتم و روش مسلط نشدم واسه همین روشهای اشرفیان رو انتخاب کردم. من به شخصه با روش پیدا کردن مقاومت خروجی و ورودی و گین خیلی حال کردم و اینکه مدلهای پای و هایبرید رو استفاده نمیکنه عوضش از یه h oe , r o استفاده میکنه که به ترانزیستور اضافه میشه . راستش رو بخوای نمیدونم تو دانشگاه از چه روشی استفاده میکنن.
              ممنون
              تدریج سریعترین راه است

دیدگاه

من کتاب پردازش ترجیه میدم ولی

دیدگاه

سلام

واسه ارشد خوندن الکترونیک تقی شفیعی چطوره؟
                  میشه باهاش نتیجه گرفت؟

دیدگاه

بچه ها به نظر من بهترین جزوه ی الکترونیک برای ارشد، جزوه ی کلاسی استاد کهن می باشه. جزوه ی ایشون در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران واقع در بلوار کشاورز موجوده و همچنین میتونید به موسسه نصیر دانشگاه خواجه نصیر مراجعه کرده و جزوه ی ایشون رو تهیه کنید. البته بهترین کار خوندن جزوه ی ایشون و کتاب مدرسان شریف میباشه که در نهایت حتما برای درس الکترونیک باید به یه خلاصه نویسی 50 یا 60 صفحه ای برسید و بعد از اون تا میتونید تست بزنید و تا میتونید تمرین حل کنید.
                    به جای اینکه یه اقیانوس کم عمق باشی, یه چاه ژرف باش.

دیدگاه

من تقریبا هر چی منبع راجع به الکترونیک هست رو تجربه کردم: بهترین منابع جهت الکترونیک عبارتند از جزوه الکترونیک کهن ، کتاب الکترونیک باغستانی (البته این کتاب کافی نیست و بعضی جاهاش هم اشکال داره ولی در کل مناسبه و روش حل مسایلش خوبه ) کتاب درسی الکترونیک راهیان ارشد دقت کنید مولفش مهدی ناصح
                      هر مبحثی که می خونید ابتدا با جزوه کهن روشهای حلش رو یاد بگیرین بعدش همون مبحث رو از کتاب باغستانی بخونید و تستهای آن مبحث رو از کتاب باغستانی بزنید بعدش برید سراغ کتاب مهدی ناصح مزیت هر دوی این کتابها اینه که تستهای سالهای قبل رو گلچین کرده اند. اگر وقت بیشتری دارید مبحث موسفت و منابع جریان و تقویت کننده تفاضلی را با خواندن کتاب حل مسایل الکترونیک رضوی نوشته محمد باقری (واقعا مفیده)تکمیل کنید. مبحث bjt رو هم می تونید از کتاب پارسه چاپ جدید تمرین بیشتر کنید.همین منابعی که عرض کردم برای بالای 50 درصد زدن کافیه اگه می خواهید درصدتان لالیگایی شود باید سراغ تستهای جدید و بروز برید برای این کار می تونید به آزمونهای آزمایشی سالهای قبل رجوع کنید که به نظر من آزمون آزمایشی سنجش در کل از همه جهت مناسبه البته تعریف موسسه بینش رو هم شنیدم. (من امسال آزمون سنجش شرکت می کردم اگه کسی سوالاتش رو خواست ایمیل بزنه کپی می گیرم براش می فرستم mbehnasr@yahoo.com)

توضیح راجع به سایر منابعی که مطالعه کردم (اگه وقت زیاد دارید و منابع بالا رو مسلط شدید و شیفته ی حل مسایل الکترونیک شدید
                      الکترونیک 1و2 اشرفیان بیشتر مناسب درس هست تا تست چون به روش تستی حل نکرده و گاهی تقریب هم نزده و آلفای ترانزیستور رو 1 نگرفته ! منتها اگه خیلی روی الکترونیک مسلط شدید می تونید تستهای تالیفی آخر فصلش رو حل کنید الته حل نداره ها!
                      الکترونیک پارسه به نظر من این کتاب مثل سایر کتابهای پارسه (البته به جز مبحث فوریه ی کتاب ریاضی مهندسی معتقدی ) نکات جدید زیاد داره منتها این نکاتش خیلی پرت و خارج از گوده ! کتاب الکترونیکش هم به جز فصل bjt همین روال رو داره.
                      الکترونیک انتشارات سپاهان مزیت این کتاب تستهای زیادی است که داره (تسهای سراسری و آزاد و ابزار دقیق ) اما عیب بزرگ آن اینه که مسایل رو با روشهای تستی که جزوه کهن یا کتاب باغستانی و کتاب ناصح حل کردن، حل نکرده اگر خواستید تستهای دوره ای اتان رو از روی این کتاب بزنید حتما به روش خودتون (منظورم روش های حل تستی که در 3 منبع اصلی ذکر شده آموزش داده شده مثل روش پخش جریان و حل با مدل gm,re,....)حل کنید و حل خودتان را در کتاب بنویسید .
                      الکترونیک رهیافت - به نظر من دیگه دوره ی کتابهای رهیافت به سر رسیده اگه یه نگاهی به تستهای سالهای اخیر بیاندازید شما هم حتما به این مطلب پی خواهید برد. سوالهای کتاب رهیافت قدیمی شده (البته کتابهای مدار و الکترومغناطیس رهیافت اونهم اگه پایه تون ضعیفه بد نیست)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X