اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در تغذیه 24 ولت دستگاه gysmi 165

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در تغذیه 24 ولت دستگاه gysmi 165

با سلام خدمت اساتید ودوستان گرامی
    دستگاه فوق وقتی باز شد مقاومت 47 اهم و آی سی اس ام دی با کد n55b آن سوخته بود که آی سی مربوطه پیدا نشد و دوستان پیشنهاد آی سی NCP1055ST100T و یا tny268را به جای آن کردند که تا الان اولی را پیدا نکردم و از آی سی tny176 که از لحاظ فرکانس با tny268 برابر است و توان پایین تری دارد استفاده کردم با اتصال دستگاه به برق خروجی دستگاه 52 ولت شده و در خروجی ترانس سوئچینگ هم 26ولت دارم که بعد از چند ثانیه کار کردن بدون بار دستگاه آمپر کشیده و فیوز می پرد.
    به نظر شما این آمپرکشی به دلیل انتخاب نامناسب آی سی است؟
    شناسایی آی سی در لینک زیر انجام شد
    باسلام خدمت اساتید و دوستان گرامی ذر شناسایی دو قطعه ای که در شکل نشون دادم به مشکل برخوردم لطفا راهنمایی کنید

جدیدترین ویرایش توسط saraghaz; ۱۶:۰۲ ۱۳۹۵/۰۶/۱۴.

پاسخ : مشکل در تغذیه 24 ولت دستگاه gysmi 165

دوستان کسی نمی دونه چه تغییراتی باید در tny176 بدم که عملکردی شبیه ncp1055n داشته باشه؟

دیدگاه

میشه بفرمایین دستگاه چیه؟
      اسیلوسکوپ دارین؟
      ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
        میشه بفرمایین دستگاه چیه؟
        اسیلوسکوپ دارین؟
        دستگاه جوش است و ای آی سی هم که مربوط به اسیلاتور تغذیه سوئچینگ 24 ولت است.
        اسیلوسکوپ ندارم.

دیدگاه

دوستان در صورت امکان راهنمایی کنید

دیدگاه

اون مقاومت دومی که بالاسر رله مشکیه هست را عوض کردی؟ چک کن ببین بقیه قطعات اطراف منبع 24 ولتی سالمه یا نه؟
            الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori نمایش پست ها
              اون مقاومت دومی که بالاسر رله مشکیه هست را عوض کردی؟ چک کن ببین بقیه قطعات اطراف منبع 24 ولتی سالمه یا نه؟
              مقاومت را عوض کردم و قطعات اطراف منبع هم سالمه.ومشکل اصلی پیدا کردن جایگزین برای آی سی NCP1055ST100T است .

دیدگاه

چی شده که ای سی خودش سوخته؟باید اون مشکلی که باعث سوختن ای سی خودش شده را پیدا کنی.اگه ولتاژ 24 درست باشه مشکل از جا دیگه هست

دیدگاه

چی شده که ای سی خودش سوخته؟باید اون مشکلی که باعث سوختن ای سی خودش شده را پیدا کنی.اگه ولتاژ 24 درست باشه مشکل از جا دیگه هست
                  با سلام و تشکر
                  قطعات قسمت 24 ولت را روی برد تست کردم و موردی که نشان از سوختگی باشه غیر از مقاومت 47 اهم و آی سی پیدا نکردم.ولی نظر شما درسته مشکل باید از جای دیگه ای هم باشه که آی سی و مقامت را سوزنده که من تا الان نتونستم اونا پیدا کنم .همچنین این را هم بگم که یک آی سی تقریبامشابه آی سی اصلی با کد ncp1053p100g جایگزین کردم که باز هم ولتاژ 26 را دارم و دستگاه بدون فن روشن میشه واگه سوکت فن وصل باشه روشن نمیشه واگر بعد از روشن کردن دستگاه سوکت فن را وصل کنم دستگاه خاموش شده ولی اینبار فن روشن میمونه اگه تجربه خاصی در مورد این نوع از مشکلات در مورد تغذیه سوئچینگ دارید ممنون میشم در اختیارم قرار بدید.

دیدگاه

,وقتی بدون فن روشن میشه ولتاژ 24 چقدره؟ وقتی فن میاد تو مدار چقدر میشه؟
                    خازن پل دیود 220 ولت در چه وضعیه؟ باد نکرده؟
                    راستی اپتو کوپلرش را هم عوض کن.در بیشتر مواقعی که ماسفت سویچینگ میترکه اپتو کوپلرش هم خراب میشه.

دیدگاه

,وقتی بدون فن روشن میشه ولتاژ 24 چقدره؟ وقتی فن میاد تو مدار چقدر میشه؟
                      خازن پل دیود 220 ولت در چه وضعیه؟ باد نکرده؟
                      راستی اپتو کوپلرش را هم عوض کن.در بیشتر مواقعی که ماسفت سویچینگ میترکه اپتو کوپلرش هم خراب میشه.
                      ,وقتی که بدون فن روشن میشه ولتاژ 26 ولته و زمانی که فن روشن میشه ولتاژ 25 ولت میشه.همچنین در این حالت آی سی به شدت داغ میکنه.
                      خازن ها هم سه تا 470 میکرو هستند که که از لحاظ شکل ظاهری مشکلی ندارندباد هم نکردند و دو سر خازن ها ولتاژ 310 را داریم
                      اپتوکوپلر مشابهش را ندارم ولی الان که در خروجی ولتاژ تقریبا ثابتی داریم معیوب بودن کوپلر بعید نیست؟
                      این آزمایش ها را زمانی که یک لامپ با ورودی سری کردم انجام دادم.در حالت اتصال مستقیم به برق یک بار فن با دستگاه روشن شد ولی آی سی به شدت داغ کرد.ولی این بار که مستقیما به برق وصل کردم دستگاه روشن نشد و مقاومت 47 اهم کنار رله هم داغ کرد

دیدگاه

ببین دوست عزیز ncp1055 یا همون شماره که روش زده دوتاش یکیه و توانش 40 واتیه ولی tny176 خیلی کمتره فکر کنم حدود 10 وات باشه.داغ شدنش به احتمال قوی به همین علته.باید ای سی خودش یا یه چیزی در همون حد واسش پیدا کنی.اپتو کوپلر را هم عوض کن.بعضی وقتها بدون بار درست کار میکنه ولی موقع جریان کشی نه.
                        جدیدترین ویرایش توسط shahpoori; ۲۱:۴۴ ۱۳۹۵/۰۶/۱۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saraghaz نمایش پست ها
                          با سلام و تشکر
                          قطعات قسمت 24 ولت را روی برد تست کردم و موردی که نشان از سوختگی باشه غیر از مقاومت 47 اهم و آی سی پیدا نکردم.ولی نظر شما درسته مشکل باید از جای دیگه ای هم باشه که آی سی و مقامت را سوزنده که من تا الان نتونستم اونا پیدا کنم .همچنین این را هم بگم که یک آی سی تقریبامشابه آی سی اصلی با کد ncp1053p100g جایگزین کردم که باز هم ولتاژ 26 را دارم و دستگاه بدون فن روشن میشه واگه سوکت فن وصل باشه روشن نمیشه واگر بعد از روشن کردن دستگاه سوکت فن را وصل کنم دستگاه خاموش شده ولی اینبار فن روشن میمونه اگه تجربه خاصی در مورد این نوع از مشکلات در مورد تغذیه سوئچینگ دارید ممنون میشم در اختیارم قرار بدید.
                          ببین دوست عزیز ncp1055 یا همون شماره که روش زده دوتاش یکیه و توانش 40 واتیه ولی tny176 خیلی کمتره فکر کنم حدود 10 وات باشه.داغ شدنش به احتمال قوی به همین علته.باید ای سی خودش یا یه چیزی در همون حد واسش پیدا کنی.اپتو کوپلر را هم عوض کن.بعضی وقتها بدون بار درست کار میکنه ولی موقع جریان کشی نه.
                          باتشکر از راهنمایی و کمک بی دریغتون
                          من به جای آی سی tny176 از آی سیncp1053p100g استفاده کردم که جریان آن 400ma است و آی سی اصلی 680ma با آی سی tny176 بعد از چند ثانیه کار کردن فیوز می پرید ولی با این آی سی دیگه مشکل پریدن فیوز و جریان کشی را نداشتم ولی مشکلاتی که در چند پست قبل عرض کردم اتفاق افتاد.کوپلر مشابه ندارم ولی در مدار 3تا کوپلر وجود داره.که یکی برای تغذیه و دوتا برای قسمت pwm است اگه باهم جابه جا کنم می تونه مفید باشه؟

دیدگاه

کوپلر دستگاه هم عوض شد ولی مشکل هنوز پا برجاست.به نظرتون ایراد از قسمت اولیه ترانس سوئچینگ وآی سی است یا اینکه باید اشکال را در قسمت ثانویه ترانس سوئچینگ جستجو کنم؟

دیدگاه

دوست عزیز
                              این 1053 توانش کمتر از 1055 هست.سعی کن خودشو پیدا کنی.اگه اسکوپ باشه بهتر میشه اشکال را پیدا کرد.
                              خب قسمت اولیه که پل دیود و خازن وماسفت ای سی میشه و سیم پیچ.
                              قسمت ثانویه میشه سیم پیچ و مدار فیدبک و دیود و خازن.
                              معمولا اگه فیوز بپره اشکال از اولیه هست و اگه ولتاژ خروجی کم و زیاد یا قطع بشه از ثانویه میشه.
                              اگه بشه خروجی 24 ولت را از مدار جدا کن و یه بار مثلا 1 آمپری روش بگذار اگه منبع درست کار کنه اشکال از جای دیگه هستش.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X