اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای مشکل میکرو 8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای مشکل میکرو 8

سلام بر اساتید
    من یک مشکل با میکرو 8 دارم که واقعا دیونم کرده
    من یک میکرو 8 را با بیسکام برنامه ریزی کردم که مثلا یک درمیان یکی از پورت هاش ( مثلا B) یک بشه اما وقتی مدار رو می بندم و اونو با یک لامپ ال ای دی امتحان می کنم هیچ اتفاقی نمی افته. (لامگ با هیچ کدوم از پایه ها روشن نمیشه) مشکل وقتی ببشتر میشه که اگه پایه زمین میکرو رو قطع کنم لامپ روشن میشه. من این کار را با چند تا میکرو انجام دادم ولی همشون همینجورین. به نظرتون تمام میکروهام سوختن؟ لطفا کمکم کنید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

از دوستان کسی نیست راهنمایی یا یه کمکی بکنه؟
    جدیدترین ویرایش توسط sagmill; ۰۰:۵۰ ۱۳۹۵/۰۶/۱۴.

پاسخ : کمک برای مشکل میکرو 8

مطمینید درست پروگرم کردید؟؟
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    --------------------------------------------------------
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sagmill نمایش پست ها
      سلام بر اساتید
      من یک مشکل با میکرو 8 دارم که واقعا دیونم کرده
      من یک میکرو 8 را با بیسکام برنامه ریزی کردم که مثلا یک درمیان یکی از پورت هاش ( مثلا B) یک بشه اما وقتی مدار رو می بندم و اونو با یک لامپ ال ای دی امتحان می کنم هیچ اتفاقی نمی افته. (لامگ با هیچ کدوم از پایه ها روشن نمیشه) مشکل وقتی ببشتر میشه که اگه پایه زمین میکرو رو قطع کنم لامپ روشن میشه. من این کار را با چند تا میکرو انجام دادم ولی همشون همینجورین. به نظرتون تمام میکروهام سوختن؟ لطفا کمکم کنید

از دوستان کسی نیست راهنمایی یا یه کمکی بکنه؟
      دوست عزیزبرنامه ات بزارتاببینینم چیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamadrezaa نمایش پست ها
        مطمینید درست پروگرم کردید؟؟
        آره یعنی فکر کنم که آره البته واقعیت رو بخواهید زیاد هم مطمئن نیستم من با خود بیسکام برنامه رو کامپایل می کنم و با progsib هم پروگرام می کنم.

نوشته اصلی توسط aliavr1 نمایش پست ها
        دوست عزیزبرنامه ات بزارتاببینینم چیه
        بله حتما یه برنامه ای ساده مثل این:
        Config port b=output
        Set portb. 0
        Reset portb.1
        Set portb.2
        و...
        End

دوستان ببینید اصلا سوال من اینه که گیرم من درست پروگرام نمی کنم یا اصلا برنامه ام درست نیست ولی چرا وقتی پایه زمین میکرو رو قطع می کنم باید پایه ها ولتاژ نشون بدن و آل ای دی رو روشن بکنند؟

دیدگاه

آره یعنی فکر کنم که آره البته واقعیت رو بخواهید زیاد هم مطمئن نیستم من با خود بیسکام برنامه رو کامپایل می کنم و با progsib هم پروگرام می کنم.

Config port b=output
          Set portb. 0
          Reset portb.1
          Set portb.2
          و...
          End

دوستان ببینید اصلا سوال من اینه که گیرم من درست پروگرام نمی کنم یا اصلا برنامه ام درست نیست ولی چرا وقتی پایه زمین میکرو رو قطع می کنم باید پایه ها ولتاژ نشون بدن و آل ای دی رو روشن بکنند؟
          دوست عزیزشمابایدبین set وreset یه تاخیربزاری به این شکل که نوشتیدیاروشن می مونه یاخاموش البته ازاین ساده ترهم می شه بنویسیداگربازم مشکل داشتیدبگیددرخدمتم

دیدگاه

Config port b=output
            Set portb. 0
            Reset portb.1
            Set portb.2
            و...
            End

شما برنامه رو اشتباه نوشتی....
            بین ست وریست یه waitms500بزار بعد از ریست هم بزار
            توصیه می کنم باavr studioپروگرم کن
            موفق باشی
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
              شما شماتیک هم بزار بچه ها ببینن همچنین تنظیمات فیوزبیتها
              امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

دوست عزیزشمابایدبین set وreset یه تاخیربزاری به این شکل که نوشتیدیاروشن می مونه یاخاموش البته ازاین ساده ترهم می شه بنویسیداگربازم مشکل داشتیدبگیددرخدمتم
                خیلی ممونم از پاسخ تان اما تاخیر برای چی؟ من که نمی خوام یه پایه مدام خاموش یا روشن بشه من فقط خواستم تا یک پایه مثلا b.2 یک باشه و b.3 صفر و...
                ضمنا حتی اگه تاخیر هم بزارم این مشکلو دارم ینی هیچ کدوم از پایه های میکرو یک نمیشه الا وقتی که منفی میکرو رو قطع کنم.

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                شما برنامه رو اشتباه نوشتی....
                بین ست وریست یه waitms500بزار بعد از ریست هم بزار
                توصیه می کنم باavr studioپروگرم کن
                موفق باشی
                خیلی ممنون از پاسختون اما گفتم من نمی خوام وضعیت یه پایه مدام تغییر کنه و مدام صفر و یک بشه بنابراین فکر نکنم نیازی به گذاشتن تاخیر دربرنامه باشه ولی با این حال با گذاشتن تاخیر بازم مشکلم حل نشد. امشب نرم افزاری رو که گفتید نصب می کنم ببینم چی میشه شاید از برنامه پروگرامر باشه.

دیدگاه

خیلی ممونم از پاسخ تان اما تاخیر برای چی؟ من که نمی خوام یه پایه مدام خاموش یا روشن بشه من فقط خواستم تا یک پایه مثلا b.2 یک باشه و b.3 صفر و...
                  ضمنا حتی اگه تاخیر هم بزارم این مشکلو دارم ینی هیچ کدوم از پایه های میکرو یک نمیشه الا وقتی که منفی میکرو رو قطع کنم.

خیلی ممنون از پاسختون اما گفتم من نمی خوام وضعیت یه پایه مدام تغییر کنه و مدام صفر و یک بشه بنابراین فکر نکنم نیازی به گذاشتن تاخیر دربرنامه باشه ولی با این حال با گذاشتن تاخیر بازم مشکلم حل نشد. امشب نرم افزاری رو که گفتید نصب می کنم ببینم چی میشه شاید از برنامه پروگرامر باشه.
                  اخه مگه چشمک زن بدون تاخیر داریم؟؟؟؟؟مگه میشه چشمک زن بدون تا خیر؟؟؟؟شما مدار های انالوگ رو هم که می سازی با تاخیر کار می کنن
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نه آقای مهندس احمدی عزیز من که نمی خوام چشمک زن بسازم فقط می خوام پایه های فرد b میکرو یک باشه.
                    ولی نمیشه ینی هیچ کدوم از پایه ها چه اونایی که تو برنامه گفتم یک باشن و چه اونایی که صفرن، یک نمیشن
                    ولی وقتی میام منفی میکرو رو قطع می کنم تمام پایه ها (حتی اونایی که تو برنامه تعریف نکردم|) یک میشن
                    جدیدترین ویرایش توسط sagmill; ۲۲:۳۷ ۱۳۹۵/۰۶/۱۴.

دیدگاه

نه آقای مهندس احمدی عزیز من که نمی خوام چشمک زن بسازم فقط می خوام پایه های فرد b میکرو یک باشه.
                      شماتیک مدارت بزارببینم چی هست

دیدگاه

شماتیک مدارت بزارببینم چی هست
                        ببینید شماتیک مدار بسیار ساده است من پایه های 7و8 میکرو رو به 5 ولت و زمین می زنم و چند تا لامپ led سالم دارم که به پایه های b وصلند ( مثبت led به پین ها و منفیش هم به زمین)
                        ولی هیچ کدوم از لامپ ها روشن نمی شن اما اگه منفی میکرو رو قطع کنم همه لامپ ها روشن می شن

حتی تو برنامه پورت رو عوض می کنم (b به c و d) ولی بازم همینه
                        جدیدترین ویرایش توسط sagmill; ۲۲:۵۱ ۱۳۹۵/۰۶/۱۴.

دیدگاه

ببینید شماتیک مدار بسیار ساده است من پایه های 7و8 میکرو رو به 5 ولت می زنم و چند تا لامپ led سالم دارم که به پایه های b وصلند ( مثبت led به پین ها و منفیش هم به زمین)
                          ولی هیچ کدوم از لامپ ها روشن نمی شن اما اگه منفی میکرو رو قطع کنم همه لامپ ها روشن می شن

حتی تو برنامه پورت رو عوض می کنم (b به c و d) ولی بازم همینه
                          اهان من فکر کردم شما چشمک زن میخوای
                          دقیقا این برنامه رو کپی کن
                          کد:
                          $regfile = "m8def.dat"
                          $crystal = 8000000
                          Config Portc = Output
                          Do
                          Set Portc.0
                          Loop
                          End                                                         'end program
                          این دقیقا پایه 23میکرو که پورت سی پین 0هستش رو 1می کنه
                          اگه روشن نشد ال ای دی فیوز بیت Jtagرو غیر فعال کن(چون از پورت سی استفاده می کنی)
                          با avrstudio پروگرم کن
                          ولتاژ هم روی 5ولت مقاومت واسه ال ای دی فراموش نشه
                          موفق باشی
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام خیلی ممنون از زحمتتان امتحان کردم ولی نشد
                            البته الان دارم نرم افزار AVR STUDIO رو دانلود می کنم. یکبار دیگه با اون تست میزنم و خبر می دم.

دیدگاه

سلام خیلی ممنون از زحمتتان امتحان کردم ولی نشد
                              البته الان دارم نرم افزار AVR STUDIO رو دانلود می کنم. یکبار دیگه با اون تست میزنم و خبر می دم.
                              ببین دوست عزیزشمامنفی ال ای دیهاروبده به پایه های میکروومثبت آنهاروبه مثبت پاوریامنبع تغذیه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X