اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش مقدار ولتاژ میکروفون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش مقدار ولتاژ میکروفون

سلام
    اینطوری که تحقیق کردم بهم گفتن میکروفون انرژی صوتی رو به انرژی الکتریکی تبدیل میکنه. میخواستم بدونم یه میکروفون مثلا خازنی چقدر ولتاژ تولید میکنه؟ آیا میشه با دستگاهی مقدار ولتاژش رو اندازگیری کرد؟ اسم اون دستگاه چیه؟
    متشکرم.
    طراحی و برنامه نویسی وبسایت : http://ravand-design.ir/

پاسخ : نمایش مقدار ولتاژ میکروفون

سلام بله میکروفن خازنی ولتاژ خیلی کمی تولید می کنه که در حد میلی ولته وباید این ولتاژ رو به اپ امپ بدی تا بتونی صدارو ازش بگیری
    ولتاژشم با مولتی متر اندازه بگیر
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

فکر نکنم ولتاژ تولید کنه . من دربشو بزار کردم یک ترانزیستور داره که پایه بیس اون به یک صفحه گرد متصله و 2 تا پایه کلکتور و امیتر اون به پایه + و - خروجی میکروفن متصل میشه . حالا شما پایه + یا همون امیتر ترانزیستور پول آپ میکنید و با یک opamp یا ترانزیستور دیگه یه ..... اون تغییرات پایه امیتر تقویت میکنید . همیشه یه ولتاژ dc داره که با خازنی که بین میکروفن و اپ امپ هست اونو فیلتر میکنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
        فکر نکنم ولتاژ تولید کنه . من دربشو بزار کردم یک ترانزیستور داره که پایه بیس اون به یک صفحه گرد متصله و 2 تا پایه کلکتور و امیتر اون به پایه + و - خروجی میکروفن متصل میشه . حالا شما پایه + یا همون امیتر ترانزیستور پول آپ میکنید و با یک opamp یا ترانزیستور دیگه یه ..... اون تغییرات پایه امیتر تقویت میکنید . همیشه یه ولتاژ dc داره که با خازنی که بین میکروفن و اپ امپ هست اونو فیلتر میکنند
        ولتاژ رو که تولید می کنه صدارو به الکتریکی تبدیل می کنه
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
          سلام بله میکروفن خازنی ولتاژ خیلی کمی تولید می کنه که در حد میلی ولته وباید این ولتاژ رو به اپ امپ بدی تا بتونی صدارو ازش بگیری
          ولتاژشم با مولتی متر اندازه بگیر
          یعنی با همین مولتی متر های معمولی هم میتونم ولتاژش رو بگیرم؟
          عکس یه مولتی متر رو هم دیدم که روش نوشته mv ولی برام عجیب بود که چرا اون فروشنده بهم گفت باید از یه دستگاه خاصی استفاده کنم.

چه مولتی متری بخرم که زود خراب نشه؟ چون هر چی مولتی متر میخرم زودی خراب میشه. نمیخوام گرون هم بخرم یه قیمت مناسب میخوام بخرم.
          جدیدترین ویرایش توسط ravand; ۱۴:۵۸ ۱۳۹۵/۰۶/۱۴.
          طراحی و برنامه نویسی وبسایت : http://ravand-design.ir/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ravand نمایش پست ها
            یعنی با همین مولتی متر های معمولی هم میتونم ولتاژش رو بگیرم؟
            عکس یه مولتی متر رو هم دیدم که روش نوشته mv ولی برام عجیب بود که چرا اون فروشنده بهم گفت باید از یه دستگاه خاصی استفاده کنم.

چه مولتی متری بخرم که زود خراب نشه؟ چون هر چی مولتی متر میخرم زودی خراب میشه. نمیخوام گرون هم بخرم یه قیمت مناسب میخوام بخرم.
            در مورد خرید مولتی متر یه تایپیک باید باز کنید در محل مناسب چون در یه موضوع از یه موضوع دیگه نباید بحث بشه
            اندازه گیری اون ولتاژش هم از همون که بهتون گفته دستگاه خاص بپرسین منظورش چی بوده (شاید چیز خاصیه بپرسی تا مطمئن باشید خیالتون راحت باشه)اینو گفتم چون با مولتی متر معمولی نمیشه اندازه گرفتش

موفق باشی
            جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۵:۱۹ ۱۳۹۵/۰۶/۱۴.
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ravand نمایش پست ها
              سلام
              اینطوری که تحقیق کردم بهم گفتن میکروفون انرژی صوتی رو به انرژی الکتریکی تبدیل میکنه. میخواستم بدونم یه میکروفون مثلا خازنی چقدر ولتاژ تولید میکنه؟ آیا میشه با دستگاهی مقدار ولتاژش رو اندازگیری کرد؟ اسم اون دستگاه چیه؟
              متشکرم.
              سلام دوست گرامی
              میکروفن خازنی به وسیله ی یه مقاومت با اهم بالا مثلا 10 کیلو یا 100 کیلو که بهش وصل میکنن بر اساس سیگنال صدایی که به دیافراگمش بر میخوره سیگنال الکتریکی مشابه رو تولید میکنه
              که باید به یه تقویت کننده هم وصل شه
              لازم به ذکره که باید با یه خازن از ورود ولتاژ dc به تقویت کننده جلوگیری شه
              ضمنا مولتی متر ها قادر به اندازه گیری سیگنال خروجی میکروفن نیستند و کلا قادر به اندازه گیری سیگنال های صوتی نیستند
              برای این کار اسیلوسکوپ بهترین گزینه ممکن هست .
              موفق باشید
              جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۶:۰۱ ۱۳۹۵/۰۶/۱۴.
              آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X