اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن پل دیود بعد از موازی کردن خازن 10 نانو فاراد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن پل دیود بعد از موازی کردن خازن 10 نانو فاراد

سلام دوستان امیدوارم خوب باشید

من یک پل دیود دارم که مستقیما به 220 AC متصل شده در خروجی پل دیود خازن 10 نانو 400 ولت قرار دادم و بعد پل دیود 35 آمپر سوخت . بار هم یه مگنت برقی ( سلفه )

کسی میدونه چرا این اتفاق افتاده ؟

با سپاس
    جدیدترین ویرایش توسط Azadfalah; ۲۲:۵۶ ۱۳۹۵/۰۶/۱۴.
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : سوختن پل دیود بعد از موازی کردن خازن 10 نانو فاراد

دوست عزیز سلف در dc اتصال کوتاه عمل میکنه ربطی به خازن نداره
    یه عکس از مدارت بگذارکاربردت چیه
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

مقاومت سلفم 220 اهم مدار کار میکرد من خازن رو اضافه کردم پل دیود سوخت .

مدار یک مدار خیلی ساده درایو ترمز موتور الکتریکی .

حالا واقعا برام سوال شده خازن 10 نانو یعنی مقاومت داخلی کمش باعث سوختن پل دیود شده ؟
      I'm going to
      RWTH Aachen
      University

دیدگاه

شما xc رو تو فرکانس 50 هرتز محاسبه کنید متوجه میشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
          شما xc رو تو فرکانس 50 هرتز محاسبه کنید متوجه میشید
          البته فرکانس 100 هرتز میشه کاملا درسته مقاومت خیلی کمه و واقعا دو سر خازن رو اتصال کوتاه میبینه .
          حالا یک سوال من میخوام یک مقدار جریان بیشتری از سلفم رد شه بدون این که ولتاژ یا مقدار سلفم رو تغیر بدم .

تو این فرکانس 100 هرتز دی سی بنظر شما خازن سری تاثیری میزاره ؟ خوب من میدونم که خازن سری در جریان ای سی باعث کاهش XL سلف میشه اما در این جریان تاثیری داره ؟
          I'm going to
          RWTH Aachen
          University

دیدگاه

وقت بخیر

خازن 10 نانو نباید روی کار شما تاثیری بذاره اشکال جای دیگه ای باید باشه !! بخصوص که ولتاژ خازن هم بالا و 400 ولت باشه !! آیا خازن هم اسیب دیده ؟ ترکیده ؟ یا سوخته ؟ ممکنه توی سیم بندی اتصالی داشته باشید موقع لحیم کاری !! اصلا مگه فیوز سر راهش نیست فیوز باید بسوزه !!

دیدگاه

سلام
              اگه واقعاً پل دیودت تحمل ۳۵ آمپر رو داشته باشه طبق محاسباتی که انجام دادم با خازن ۱۰ نانو فاراد ظرفیت سلفی مگنتت نباید از ۱۰۰ میلی هانری کمتر باشه وگرنه این سلف و خازن موازی بیشتر از ۳۵ آمپر جریان میکشند که باعث سوختن پل دیود میشه
              [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
              [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
              [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
              [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
              صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

من واقعا بعیییییییید میدونم مشکل از تغییر امپدانس و جریان کشی و ... در اثر خازن باشه
                در تمام جاهاییکه یکسوسازی میکنن یک خازن کم ظرفیت هم میزارن...اونجا چرا جریان نمیکشه پس؟!!!بنابراین مشکل از امپدانس و... نیست
                بار شما که همون مگنت باشه یه بار سلفیه
                بار سلفی یرای ادوات نیمه هادی خطرناکه....چرا؟....چون با قطع برق ولتاژ های بزرگی دوسر خودش القا میکنه که برای خنثی کردنش یه دیود هرزگرد میزارن
                حالا شما هم یه دیود هرزگرد برای این مگنت بزارین به احتمال زیاد مشکلتون حل شه
                ................Fx7SAM................

دیدگاه

با سلام
                  دوست عزیز شما باید در خروجی پل دیود ایتدا یک خازن مثلا 470 میکرو قرار دهید و بعد از آن خازن 10 نانو را ، همچنین یک دیود (دیود هرزگرد) معکوس و بصورت موازی دوسر مدار فیلد تحریک رله متصل نمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                    با سلام
                    دوست عزیز شما باید در خروجی پل دیود ایتدا یک خازن مثلا 470 میکرو قرار دهید و بعد از آن خازن 10 نانو را ، همچنین یک دیود (دیود هرزگرد) معکوس و بصورت موازی دوسر مدار فیلد تحریک رله متصل نمایید.
                    سلام
                    در اسپایس شبیه سازی کردم هیچ مشکلی به نظر نمیاد و اصلا جریانی هم کشیده نمیشه
                    در واقعیت هم بعید میدونم مشکلی پیش بیاد
                    الان امکان امتحان عملی ندارم ولی واقعا بعید میدونم مشکلی پیش بیاد
                    حتما دیدید که معمولا یه خازن کم ظرفیت روی ورودی برق دستگاه ها میزارن و مشکلی هم پیش نمیاد
                    امپدانس خازن ده نانو هم در این فرکانس خیلی زیاد میشه
                    من واقعا نمیفهمم قضیه چیه!!
                    چرا یک خازن نیم وجبی باید بالای 30 امپر جریان بکشه
                    اصلا مگه ممکنه؟!!!!!!
                    میشه منو توجیه کنید؟!!!!

دیدگاه

دوست عزیز شما اصلاً از خازن الکترولیت به عنوان صافی استفاده کردید یا نه؟
                      [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
                      [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
                      [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
                      [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
                      صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

حدس میزنم ایراد از خازن بوده دی الکتریکش نامرغوب بوده اتصال کوتاه کرده . همونطور که دوستان گفتند از 470 میکرو استفاده کنین

دیدگاه

باور کنین نیازی به تغییر خازن و.... نیست
                          یه دیود هرزگرد بزارین حله

دیدگاه

با سلام
                            همانطور که میدانید استفاده از خازن در خروجی پل دیود جهت فیلتر کردن ریپل است و معمولا این خازن باید در رنج میکرو فاراد باشد نه رنج نانو فاراد حال در بعضی از مدارات جهت حذف باقیمانده ریپل ها و یا کلید زنی سریع و یا مدارات اسیلاتور فرکانس بالا که ممکن است هارهمونیکهایی در فرکانسهای بالاتر هم داشته باشند از خازن رنج نانوفاراد استفاده میشود که در مدار شما غیر ضروری است . استفاده از دیود هرز گرد را هم فراموش نکنید . ضمنا بیخیال نرم افزارهای شبیه ساز بشوید زیرا معمولا در عمل بیفایده هستندچون المانهای مدار را ایده آل در نظر میگیرند که در عمل اینطور نیست بخصوص با قطعات چینی و بی کیفیفتی که بازار ایران را اشباع کرده اند . شما مداری را که من توصیه کردم ببندید انشااله جواب خواهید گرفت بعد بدنبال تفسیر علمی آن بگردید .

دیدگاه

دوستان عزیزززززززززززززز توجه کنید ولتاژ پل دیود من 220 ولت AC نه 12 ولت نه 24 ولت که خازن میکرو فاراد بزارم مستقیم برق شهر رو dc میکنه و من با قرار دادن خازن 10 نانوفاراد البته 20 نانوفاراد بود دوتا 10 نانو باعث شدم جریان زیادی بکشه و پل دیود بسوزه و دور از منطق هم نیست به صورت پیوسته کار میکرد چند بار قطع و وصلش کردم کلا فیوز پرید و پل دیودم سوخت 220 ولت یه خازن 400 ولت 10 نانو فکر نکنم میلی آمپر بکشه !!!!!!!!!
                              حالا من میخوام یه کار کنم یه مقدار جریان زیادی از سلفم رد بشه بنظرتون خازن موازی تاثیری داره ؟
                              I'm going to
                              RWTH Aachen
                              University

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X