ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 44
    2014/06/16
    1,156
    155

پاسخ : رفع یک مشکل نویز در وروودی tda1510

از پایه 1 و 13 با یه مقاومت 1 کیلو و خازن 4.7 میکرو زمین شده.مقادیر این خازن و مقاومت را کمتر کن ببین فرقی میکنه یا نه.مقاومت را 100 اهم و خازن 0.5 میکرو
    2010/04/07
    2,154
    343

نقل قول نوشته اصلی توسط الماسی

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مرسی از جوابتون
    وقتی mp3 با امپلی روشنه هیچ صدایی نیس ولی تا اینکه خروجی صدا از mp3 به امپلی وصل میشه پارازیت شروع میشه. ولی فکر نمیکنید از پارازیت برق یا چیز دیگ باشه؟جسارت مارو ببخشید
    این لینکم ک انگاری تاپیک مال شماس عکساش پاک شده. جایی یا همون عکسایی ک جواب اخرو گرفتید بذارید تا بتونیم ببندیم

سلامت باشید
    سلام
    بابت تاخیر در پاسخ پوزش می خوام
    راستش بحث تطبیق امپدانس یه بحث مفصل و حرفه ای هست که عدم رعایت تطبیق امپدانس بین طبقات مختلف یک سیستم صوتی باعث بوجود آمدن این مشکلات می شود.
    اگر نوع نویز شناخته بشه تا حدودی میشه رفعش کرد به شرطی که مربوط به تغذیه نباشه.
    یکی از ساده ترین کارها پایین آوردن امپدانس ورودی آمپلی فایر هست .که بیاد نقشه مدارتونو بزارید تا بگم چه کار کنید.
    موفق باشید
    2014/11/14
    ECA
    4,278
    2,945

اقا ما گشتیم و فهمیدیم که ایسی ۴۵۵۸ از بقیه کیفیت بهتره
    حالا دوتا مدار پیدا کردم ک میخوام ببینم بنظر شما کدوم خوبه ک نویزو بگیره

واین زیریم استریو هس ک از سایت ۳۲۰ولت گرفتم

فقط دوتا سوال دیگ اگ بخوایم ک نقشه اولیو استریو ببندیم باید دوتا ازش ساخت؟
    دوم هم اینکه توی نقشه دومی اگر خواستیم ببندیم از ولومای دوبل استفاده کنیم ک مشکلی پیدا نمیشه؟
    سلام
    مدار اولی یه تقویت کننده ساده هستش بله اگه بخوای استریو باشه باید دوتا بسازی
    مدار دومی یه تقویت کننده با اکولایزره
    ولوم دوبل استفاده کنید مشکلی نیست
    به نظر من تا مدار رو نسازی نمیشه از کیفیتش حرفی زد(نظر منه)ولی ظاهرا خوبه
    تست بشه خیلی بهتره تا مطمئن بشی

موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ
    2010/04/07
    2,154
    343

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamajdi

سلام به شما

میشه یکم تخصصی تر و جزیی تر توضیح بفرمایید که مثلا اگه تطبیق امپدانس نباشه دقیقا چی میشه ؟
    من با LM 386 که کار میکنم مقاومت ورودیش 50 کیلو هست حالا با سری کردن مقاومت ها با سیگنال ورودی تطبیق امپدانس رو بهم میزنم ( مثلا مقاومت سری 100 کیلو و مقاومت ورودی آی سی 50 هست ) ولی هیچ اتفاقی صورت نگرفته !
    میشه بیشتر توضیح بدید من متوجه شم ؟

با تشکر از توجه شما
    سلام دوست عزیز
    ببینید اگر تطبیق امپدانس نباشه چیزی جز نویز حاصل نمیشه.
    مثلا امپدانس ورودی آمپلی فایر ها معمولا از در حد کیلو اهم ( 22 تا 47 کیلو ) و آمپدانس خروجی اونها در حد اهم ( 2 تا 16 اهم ) می باشد. حالا شما اگر امپدانس ورودی و خروجی رو بالا یا پایین تر از حد تعریف شده در نظر بگیرید صدا خراب میشه.
    در مورد اون مقاومت اگر مقاومتی که بین ورودی و گراند هست رو منظورتونه که هر چقدر مقدارشو کم تر کنی قدرت تحمل ورودی آمپلی فایر بالاتر میره اما از قدرت خروجی هم کاسته میشه.
    اگر مقاومتی که با ورودی سری شده رو منظورتون هست بهتره نهایت تا 2.2 کیلو انتخاب بشه .
    تو بعضی مدارات تا 10 کیلو هم استفاده میشه بشرطی که پری قدرت کافی رو به آمپلی فایر برسونه.( البته برای اهداف خاص طراحی میشه)
    موفق باشید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دوستان تا مداری ساخته نشه نمیشه در مورد کیفیتش نظر داد.من چند سال پیش یک دستگاه اکو آمپلی فایر ساختم. سه تا مدار مختلف ساختم تا یکیش با مدار آمپلی فایر ست شد و تقریبا اون چیزی که انتظار داشتم شد. پس تو بحث سیستم های صوتی آزمون و خطا زیاده.توصیه میشه از مدارات معتبر و تست شده استفاده کنید.
    2012/06/13
    363
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1365

سلام
    بابت تاخیر در پاسخ پوزش می خوام
    راستش بحث تطبیق امپدانس یه بحث مفصل و حرفه ای هست که عدم رعایت تطبیق امپدانس بین طبقات مختلف یک سیستم صوتی باعث بوجود آمدن این مشکلات می شود.
    اگر نوع نویز شناخته بشه تا حدودی میشه رفعش کرد به شرطی که مربوط به تغذیه نباشه.
    یکی از ساده ترین کارها پایین آوردن امپدانس ورودی آمپلی فایر هست .که بیاد نقشه مدارتونو بزارید تا بگم چه کار کنید.
    موفق باشید
    مدار امپلی فایرو براتون میذارم ولی نقشه mp3 رو ندارم. Mp3 پلیرم از ایناس ک پاساز فتوت داره .

2013/07/24
    اهل خوانسارم من ( اورشلیم ایران)
    252
    40

سلام فکر کنم بدونم مشکل شما چیه مشکل شما اینه که از این MP3 های 10000 هزار تومانی هستش استفاده میکنی این نوع MP3ها به دلیل عدم حذف نوییز حاصل از مدار اسیلاتور کریستالی یه صدای بوق زمینه با صدای تق تق ایجاد میکنند که منم بهشون زیاد برخوردم ومعمولا آمپلی فایر ها این نوییز رو به همراه صدای خروجی از mp3تقویت میکنند که اصلا در ولوم های پایین MP3پلیر جالب نیست وبه وضوح شنیده میشود حال راه حل کاهش این صدا (نمیگوییم خذف چون خیلی کار میبره ونیاز به حذف هارمونیکهای اسیلاتور این دستگاها داره وبهتره دستگاه گران تر با صدای بهتر خریداری کنید ) این است که سیگنال خروجی از MP3 را تضعیف کنید با تضعیف سیگنال نویز زمینه نیز تضعیف میشود وخیلی کمتر میشود راه حل آن نیز استفاده از یک مقاومت بین 56 تا 15 کیلو سری با خط سیگنال به همراه یک خازن 100 نانویی سری با این مقاومت میباشد البته مقدار این مقاومت رو باید به صورت تجربی آن هم در ولوم کم دستگاه آمپلی فایر تعیین گردد به طوری که در صدای زمینه حذف یا به حداقل کاهش یابد موفق باشید
    2015/08/27
    1,756
    1,018

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1365

سلام دوست عزیز
    ببینید اگر تطبیق امپدانس نباشه چیزی جز نویز حاصل نمیشه.
    مثلا امپدانس ورودی آمپلی فایر ها معمولا از در حد کیلو اهم ( 22 تا 47 کیلو ) و آمپدانس خروجی اونها در حد اهم ( 2 تا 16 اهم ) می باشد. حالا شما اگر امپدانس ورودی و خروجی رو بالا یا پایین تر از حد تعریف شده در نظر بگیرید صدا خراب میشه.
    سلام به شما
    در مورد تطبیق امپدانس سوالی داشتم :
    فرض کنید من از lm386 با مقاومت ورودی 50k دارم استفاده میکنم
    حالا من میام سیگنال صوتی رو از کامپیوتر به ورودی این آی سی متصل میکنم
    حالا لطفا برای من توضیح بدید
    1_الان تطبیق امپدانس هست یا نه ؟ ؟ ؟
    2_از کجا بفهمم که تطبیق امپدانس وجود داره یا نه ؟ ؟ ؟
    3_چطوری میتونم تطبیق امپدانس رو بوجود بیارم ؟ ؟ ؟

با تشکر از همه دوستان
    2014/11/14
    ECA
    4,278
    2,945

نقل قول نوشته اصلی توسط SSTK

سلام فکر کنم بدونم مشکل شما چیه مشکل شما اینه که از این MP3 های 10000 هزار تومانی هستش استفاده میکنی این نوع MP3ها به دلیل عدم حذف نوییز حاصل از مدار اسیلاتور کریستالی یه صدای بوق زمینه با صدای تق تق ایجاد میکنند که منم بهشون زیاد برخوردم ومعمولا آمپلی فایر ها این نوییز رو به همراه صدای خروجی از mp3تقویت میکنند که اصلا در ولوم های پایین MP3پلیر جالب نیست وبه وضوح شنیده میشود حال راه حل کاهش این صدا (نمیگوییم خذف چون خیلی کار میبره ونیاز به حذف هارمونیکهای اسیلاتور این دستگاها داره وبهتره دستگاه گران تر با صدای بهتر خریداری کنید ) این است که سیگنال خروجی از MP3 را تضعیف کنید با تضعیف سیگنال نویز زمینه نیز تضعیف میشود وخیلی کمتر میشود راه حل آن نیز استفاده از یک مقاومت بین 56 تا 15 کیلو سری با خط سیگنال به همراه یک خازن 100 نانویی سری با این مقاومت میباشد البته مقدار این مقاومت رو باید به صورت تجربی آن هم در ولوم کم دستگاه آمپلی فایر تعیین گردد به طوری که در صدای زمینه حذف یا به حداقل کاهش یابد موفق باشید
    سلام
    اون روشی که دادید شاید نویز کم بشه ولی عملا کیفیت صدا از بین میره با مقاومت یکم (خیلی خیلی کم)بیس دار میشه صدا با گزاشتن خازن100نانو بیس از بین میره و صدا بی روح میشه...خازن رو 470نانو بزارید
    هرچند که من این روش رو توضیه نمی کنم من روی ماشین بستم این ماژول های امپیتیری پلیر رو که یو اس بی رم ورادیو و ورودی auxداره وقت ماشین خاموشه یا روشن هیچ نویزی نداره هم پخش فلش خور کردم مشکلی از لحاظ نویز نبوده هم یه پخش کلا ساختم نویز از تغذیه میاد کلا اون ماژول ها هم یکم زیادی به تغذیه حساسن کلا مدارای صوتی اینجوری هستن
    موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ
    2012/06/13
    363
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط SSTK

درسته مشکل من همینه. ولی اقای احمدی فرمودن ک کیفیت میاد پایین با روش شما
    2014/11/14
    ECA
    4,278
    2,945

درسته مشکل من همینه. ولی اقای احمدی فرمودن ک کیفیت میاد پایین با روش شما
    شما یه مقاومت 10کیلو بزارین واسه هر کانال خازن هم خواستی بزاری 470نانو بزار واسه هرکانال تست کن ببین کیفیت کم میشه یا نه
    من توی ماشین استفاده می کنم مشکلی نداره شما واسش رگولاتور گزاشتی؟؟؟خازن با تغذیش موازی کردی؟؟؟و...همه این کارا رو انجام بدی نباید هیچ نویزی باشه
    بازم کاری که گفتم بکن چیز های تغذیه رو هم اضافه کن ببین چی میشه
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ
صفحه 2 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 44