ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 44
    2012/06/13
    363
    27

پاسخ : رفع یک مشکل نویز در وروودی tda1510

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس احمدی

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    اون روشی که دادید شاید نویز کم بشه ولی عملا کیفیت صدا از بین میره با مقاومت یکم (خیلی خیلی کم)بیس دار میشه صدا با گزاشتن خازن100نانو بیس از بین میره و صدا بی روح میشه...خازن رو 470نانو بزارید
    هرچند که من این روش رو توضیه نمی کنم من روی ماشین بستم این ماژول های امپیتیری پلیر رو که یو اس بی رم ورادیو و ورودی auxداره وقت ماشین خاموشه یا روشن هیچ نویزی نداره هم پخش فلش خور کردم مشکلی از لحاظ نویز نبوده هم یه پخش کلا ساختم نویز از تغذیه میاد کلا اون ماژول ها هم یکم زیادی به تغذیه حساسن کلا مدارای صوتی اینجوری هستن
    موفق باشی
    Mp3 پلیر من درست همینه . ولی من متوجه نشدم ک شما چجوری اصلا نویزی ندارید. از مدار خاصی استفاده کزدید یا اینکه خروجی mp3 به aux پخش ماشین وصل کردید؟
    اگ از مدار خاصی استفاده کردید ک ممنون میشم بذارید تا ماهم استفاده کنیم. در ضمن من امپلیم خودم ساختم و به پخش ماشین وصل نکردم

بعد شما گفتید من تو راه برقم از سیم پیچ استفاده کنم ، ولی نگفتید این سیم پیچ چجوریه و از کحا میشه گیر اورد. تو راهششم ی خازن ظرفیت بالا با منفی موازی میکنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

شما یه مقاومت 10کیلو بزارین واسه هر کانال خازن هم خواستی بزاری 470نانو بزار واسه هرکانال تست کن ببین کیفیت کم میشه یا نه
    من توی ماشین استفاده می کنم مشکلی نداره شما واسش رگولاتور گزاشتی؟؟؟خازن با تغذیش موازی کردی؟؟؟و...همه این کارا رو انجام بدی نباید هیچ نویزی باشه
    بازم کاری که گفتم بکن چیز های تغذیه رو هم اضافه کن ببین چی میشه
    موفق باشید
    خوده mp3 رگلاتور داره و توی وروردی 12 ی خازن 0.1 هم با منفی موازی شده ولی تو خروجی رگلاتور خازن نیس.
    خازنارم موازی کنم دیگ؟
    ویرایش توسط الماسی : 2016/09/08 در ساعت 22:09
    2013/07/24
    اهل خوانسارم من ( اورشلیم ایران)
    252
    40

سلام
    اون روشی که دادید شاید نویز کم بشه ولی عملا کیفیت صدا از بین میره با مقاومت یکم (خیلی خیلی کم)بیس دار میشه صدا با گزاشتن خازن100نانو بیس از بین میره و صدا بی روح میشه...خازن رو 470نانو بزارید
    هرچند که من این روش رو توضیه نمی کنم من روی ماشین بستم این ماژول های امپیتیری پلیر رو که یو اس بی رم ورادیو و ورودی auxداره وقت ماشین خاموشه یا روشن هیچ نویزی نداره هم پخش فلش خور کردم مشکلی از لحاظ نویز نبوده هم یه پخش کلا ساختم نویز از تغذیه میاد کلا اون ماژول ها هم یکم زیادی به تغذیه حساسن کلا مدارای صوتی اینجوری هستن
    موفق باشی
    سلام کیفیت میاد پایین؟؟؟؟ من که تست کردم حتی رو آمپلی فایری که برای جایی ساخته بودم اصلا کیفیت کم که نشد هیچ کیفیت کلی جبران هم شد (صفحه 14 تصاویر آمپلی فایر های ساخت خودتان ) کجا صدا بی روح یا بیس میاد پایین ؟؟؟؟ ورودی آمپلی فایر ها اونقدر حساس هستند که کمبود دامنه سیگنال رو جبران کنند شما راهی به جز این ندارید مگر اینکه با خازن در حد پیکو بر سر کریستال این هارمونیکها رو حذف کنید یا این که از MP3 های با قیمت بالاتر در حد 30الی40 هزارتومانی استفاده کنید در ضمن این نویز ربطی به تغذیه نداره فقط فقط به کیفیت پایین mp3ها بر میگرده والا نمونه های گرون تر اون در بازار موجود نبود
    ویرایش توسط SSTK : 2016/09/09 در ساعت 01:28
    2014/11/14
    ECA
    4,278
    2,945

نقل قول نوشته اصلی توسط الماسی

Mp3 پلیر من درست همینه . ولی من متوجه نشدم ک شما چجوری اصلا نویزی ندارید. از مدار خاصی استفاده کزدید یا اینکه خروجی mp3 به aux پخش ماشین وصل کردید؟
    اگ از مدار خاصی استفاده کردید ک ممنون میشم بذارید تا ماهم استفاده کنیم. در ضمن من امپلیم خودم ساختم و به پخش ماشین وصل نکردم

بعد شما گفتید من تو راه برقم از سیم پیچ استفاده کنم ، ولی نگفتید این سیم پیچ چجوریه و از کحا میشه گیر اورد. تو راهششم ی خازن ظرفیت بالا با منفی موازی میکنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

خوده mp3 رگلاتور داره و توی وروردی 12 ی خازن 0.1 هم با منفی موازی شده ولی تو خروجی رگلاتور خازن نیس.
    خازنارم موازی کنم دیگ؟
    یه رگولاتور واسه تغذیه ی ماژول بزارید من هم خودم امپ درست کردم ووصلش کردم خازن های تغذیه رو بزار
    از مدار خاصی استفاده نکردم
    سیم پیچ هم میگم یه چند دور سیمه که دور یه هسته پیچیده شده وسر راه مثبت تغذیه قرار میگیره توی همه پخش های ماشین هستش
    نقل قول نوشته اصلی توسط SSTK

سلام کیفیت میاد پایین؟؟؟؟ من که تست کردم حتی رو آمپلی فایری که برای جایی ساخته بودم اصلا کیفیت کم که نشد هیچ کیفیت کلی جبران هم شد (صفحه 14 تصاویر آمپلی فایر های ساخت خودتان ) کجا صدا بی روح یا بیس میاد پایین ؟؟؟؟ ورودی آمپلی فایر ها اونقدر حساس هستند که کمبود دامنه سیگنال رو جبران کنند شما راهی به جز این ندارید مگر اینکه با خازن در حد پیکو بر سر کریستال این هارمونیکها رو حذف کنید یا این که از MP3 های با قیمت بالاتر در حد 30الی40 هزارتومانی استفاده کنید در ضمن این نویز ربطی به تغذیه نداره فقط فقط به کیفیت پایین mp3ها بر میگرده والا نمونه های گرون تر اون در بازار موجود نبود
    اخه اون خازن 100نانو یه کم بیس رو از بین می بره..مقاومت بالا هم قدرت رو کم می کنه(محسوسه)
    اون مقاومت 10کیلو وخازن 470نانو رو حتما بزارید وتست کنید...منتظر نتیجش هستم(توی پست های قبلی توضیحات درموردش دادم)
    راستشو بخوای من گرونترش رو توی شهرمون ندیدم حالا بازم شما میگین هست حتما توی تهران هست شهر ما نیست توینت هم گشتم همین حدودا بود قیمت ها
    من چند تا تست روش انجام میدم امروز ببینم چی میشه
    تغذیه هم خیلی مهمه

موفق باشید
    ویرایش توسط real_ahmadi : 2016/09/09 در ساعت 08:19
    Proudly @real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ
    2016/06/01
    161
    70

Lightbulb پاسخ : [گفتگو یا تبادل نظر]رفع یک مشکل نویز در وروودی tda1510

با سلام
    اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم از این ماژول ها تا قیمت 30تومن هم هست که تفاوتش با این عادی ها در پخش فیلمه وگرنه اصلا فکر نمی کنم قسمت پخش صوتش فرقی داشته باشه !!!!
    اینم عکساش

سپاس
    ویرایش توسط r8za : 2016/09/09 در ساعت 10:41
    2013/07/24
    اهل خوانسارم من ( اورشلیم ایران)
    252
    40

پاسخ : [گفتگو یا تبادل نظر]رفع یک مشکل نویز در وروودی tda1510

سلام این بردها آماده دستگاهای MP3 کیفیت مختلف داره تو بعضی هاشون اکولایزر صوتی بهتری استفاده شده ویا حتی قابلیت ضبط صدا record دارند ( برای کسایی که میخواند آمپلی فایری با قابلیت ضبط داشت باشند) صدا هم به نوبه خود دارای کیفیت های مختلف هستش من خودم بارها از این دستگاهای ارزان قیمت استفاده کردم وبا این روش که در بالا گفتم بهترین کیفیت رو اخذ کرده ام حال دوستان میگویند کیفیت چنان وچنین میشود حتما گوششان مجهز به طیف نما میباشدخخخخخخخ یا گوش ما سنگین شده خودمان خبر نداریم
    2014/11/14
    ECA
    4,278
    2,945

نقل قول نوشته اصلی توسط r8za

با سلام
    اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم از این ماژول ها تا قیمت 30تومن هم هست که تفاوتش با این عادی ها در پخش فیلمه وگرنه اصلا فکر نمی کنم قسمت پخش صوتش فرقی داشته باشه !!!!
    اینم عکساش

سپاس
    بله چون مدل های گرون تربلوتوثی هستن تا قیمت 50تومن هم فیلم پخش می کنن

سلام این بردها آماده دستگاهای MP3 کیفیت مختلف داره تو بعضی هاشون اکولایزر صوتی بهتری استفاده شده ویا حتی قابلیت ضبط صدا record دارند ( برای کسایی که میخواند آمپلی فایری با قابلیت ضبط داشت باشند) صدا هم به نوبه خود دارای کیفیت های مختلف هستش من خودم بارها از این دستگاهای ارزان قیمت استفاده کردم وبا این روش که در بالا گفتم بهترین کیفیت رو اخذ کرده ام حال دوستان میگویند کیفیت چنان وچنین میشود حتما گوششان مجهز به طیف نما میباشدخخخخخخخ یا گوش ما سنگین شده خودمان خبر نداریم
    من تست کردم خازن 100نانو گزاشتم مقاومت10کیلورو هم گزاشتم (البته اینم بگم ماژول توی خروجیش نویز نداشت)
    الان یه توضیح میدم
    جناب

سعی کنید شیلدینگ رو رعایت کنید خازن تغذیه رو قرار بدید یه توصیه دارم ورودی گوشی بدید به ای سی امپلی فایر ببینید چی میشه نویز هست یا نه
    از ای سیtda7377استفاده کنید نویزی نباید باشه دیگه ماژول ها نویز ندارن یه صدای ویز ویز خیل خیلی کمه که اگه گوشت رو کنار بلندگو بذاری میشنویش وگر نه صداش اصلا در نمیاد من تست های که امرو انجام دادم خوب بودن و هیچ نویزی وجود نداشت
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ
    2010/04/07
    2,154
    343

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamajdi

سلام به شما
    در مورد تطبیق امپدانس سوالی داشتم :
    فرض کنید من از lm386 با مقاومت ورودی 50k دارم استفاده میکنم
    حالا من میام سیگنال صوتی رو از کامپیوتر به ورودی این آی سی متصل میکنم
    حالا لطفا برای من توضیح بدید
    1_الان تطبیق امپدانس هست یا نه ؟ ؟ ؟
    2_از کجا بفهمم که تطبیق امپدانس وجود داره یا نه ؟ ؟ ؟
    3_چطوری میتونم تطبیق امپدانس رو بوجود بیارم ؟ ؟ ؟

با تشکر از همه دوستان
    سلام
    دوست عزیز تمام این بحث ها سر همین تطبیق امپدانس هست .
    ببین به طور کلی امپدانس خروجی کارت صدای کامپیوتر ، لپ تاپ و دی وی دی پلیر ها بالاست پس قاعدتا با امپدانس ورودی مدار شما نباید مشکلی داشته باشه. همچنین امپدانس ورودی گوش های همراه و نواع ام پی تری پلیر ها پایین هست .وقتی شما تو مدار صوتی هم در حالات بدون سیگنال و هم در حالت با سیگنا ورودی ، نویزی (به جز نویز تغذیه و شیلدینگ ) نداشته باشی و صدا واضح باشه پس میشه گفت مشکل تطبیق امپدانس رو نداری .
    بهترین راه تطبیق امپدانس قرار دادن پری تون کنترل هست که هم کار تطبیق رو انجام بده و هم به صدا یه زیر و بمی بده.
    موفق باشی
    2014/11/14
    ECA
    4,278
    2,945

سلام

این یه مدار تون کنترل ساده یکم صدارو ضعیف می کنه ولی در کل خوبه من خروجیشو با یه تقویت کننده ترانزیستوری تقیوت کردم عالی بود با اپ امپ هم میشه تقویت کرد خروجیشو اگه خواستی می تونی اینو تست کنی مدار های بهتریهم در سایت هستن این مدار هم که گزاشتم خوبه
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ
    2012/06/13
    363
    27

سلام

این یه مدار تون کنترل ساده یکم صدارو ضعیف می کنه ولی در کل خوبه من خروجیشو با یه تقویت کننده ترانزیستوری تقیوت کردم عالی بود با اپ امپ هم میشه تقویت کرد خروجیشو اگه خواستی می تونی اینو تست کنی مدار های بهتریهم در سایت هستن این مدار هم که گزاشتم خوبه
    موفق باشید
    مرسی اقای احمدی
    اول از همه فایل پیوست مشکل داره و بعدهم که اخر کدومو پیشنهاد میکنید؟ اینکه مقاومت با خازن سری کنم تو ورودی امپلی یا اینکه برم سرااغ پری تن ها؟
    من فقط میدونم 90 درصد مشکل از mp3 هست . چون امپلیم بدون هیچ ورودی نویز یا تق تق یا بوق زدن ممتد نداره، اینو مطمنم. من اگر بتونم این مشکلمو کم کنم یا از بین ببرم خیلی عالیه چون کیفیت پخش عالللیههههه
    2014/11/14
    ECA
    4,278
    2,945

نقل قول نوشته اصلی توسط الماسی

مرسی اقای احمدی
    اول از همه فایل پیوست مشکل داره و بعدهم که اخر کدومو پیشنهاد میکنید؟ اینکه مقاومت با خازن سری کنم تو ورودی امپلی یا اینکه برم سرااغ پری تن ها؟
    من فقط میدونم 90 درصد مشکل از mp3 هست . چون امپلیم بدون هیچ ورودی نویز یا تق تق یا بوق زدن ممتد نداره، اینو مطمنم. من اگر بتونم این مشکلمو کم کنم یا از بین ببرم خیلی عالیه چون کیفیت پخش عالللیههههه
    فایل پیوست مشکلی نداشت...

من پیشنهادم پری و تون کنترله اون خازن ومقاومت جز کم کردن بهره هیچ کار دیگه ای انجام نمی دن
    به نظر من ای سی امپدانسش با این mp3تطبیق نداره چون من همیشه اینا رو به 7377می زنم مشکلی ندارن
    موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ
صفحه 3 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 44