اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

2تا مثال برای کانفیگ کریستال ایکسمگا نیاز دارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

2تا مثال برای کانفیگ کریستال ایکسمگا نیاز دارم

سلام خدمت همه

ممکنه یکی 2تا مثال برای کانفیگ کریستال داخلی و خارجی به زبان بیسیک بنویسه؟
    1: کانفیگ بصورت کریستال خارجی 11.0574MHZ
    2: کانفیگ بصورت کریستال داخلی 24MHZ

پاسخ : 2تا مثال برای کانفیگ کریستال ایکسمگا نیاز دارم

کسی جوابو نمیدونه؟ یا ممکنه من سوالم اشتباه باشه؟

اما واقعا مثلا اگه بخواهیم ایکسمگا با فرکانس 24مگاهرتز کار کنه چه کریستالی باید قرار بدیم؟ آخه رو حالت مقسم و... نمیشه به این عدد رسید

دیدگاه

برای تنظیم کلاک روی 24 مگاهرتز باید از pll استفاده کنید و با ضرب فرکانس اسیلاتورخارجی یا اسیلاتور داخلی مبتنی بر کریستال خارجی و یا یکی از دو اسیلاتور RC داخلی به فرکانس مورد نظر خود برسید. لازم به ذکر است که اسیلاتور 32 مگاهرتز داخلی در هنگام اعمال به ورودی pll بر 4 تقسیم می شود. در بسکام باید از دستورات CONFIG OSC و CONFIG SYSCLOCK به این منظور استفاده کنید.استفاده صحیح از این دستورات مستلزم مطالعه دقیق Manual و تسلط کافی به مبحث اسیلاتورها و منابع کلاک است.
      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح نمایش پست ها
        برای تنظیم کلاک روی 24 مگاهرتز باید از pll استفاده کنید و با ضرب فرکانس اسیلاتورخارجی یا اسیلاتور داخلی مبتنی بر کریستال خارجی و یا یکی از دو اسیلاتور RC داخلی به فرکانس مورد نظر خود برسید. لازم به ذکر است که اسیلاتور 32 مگاهرتز داخلی در هنگام اعمال به ورودی pll بر 4 تقسیم می شود. در بسکام باید از دستورات CONFIG OSC و CONFIG SYSCLOCK به این منظور استفاده کنید.استفاده صحیح از این دستورات مستلزم مطالعه دقیق Manual و تسلط کافی به مبحث اسیلاتورها و منابع کلاک است.
        بیسیک رو برای سادگی کار انتخاب کردم اما الان میبینم یه کریستال رو هم نمیشه به آسونی کانفیگ کرد و هیچ منبع آموزشی هم وجود نداره.
        کاش علی کاهه کتاب ایکسمگا رو هم بنویسه....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X