اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرستنده گیرنده مناسب برای ارسال و دریافت یک پالس تنها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرستنده گیرنده مناسب برای ارسال و دریافت یک پالس تنها

سلام
    می خواهم یک فرستنده گیرنده داشتم باشم فقط برای اینکه چک کنه یه سیگنال وجود داره یا نه. یعنی مثلا یک کلید که فشرده میشه فرستنده با یک پالس فقط برای اعلام این فشرده شدن کلید بفرسته و گیرنده هم اینو دریافت کنه. اطلاعات خاصی قرار نیست منتقل بشه. نهایتش اینه که دو تا فرستنده بخوان پیام بدن و گیرنده فقط بفهمه که پیام از کدوم دریافت شده.
    اول می خواستم اف ام کار کنم. ولی به نظرتون ماژولی/مداری هست که بتونه کار به این سادگی رو انجام بده و توان کمتری مصرف کنه. توان مصرفی گیرنده برام مهمه چون باتری میخوره و اندازه اش هم کوچیکه.
    برد هم حدود 300 باشه کافیه.
    ممنون.

پاسخ : فرستنده گیرنده مناسب برای ارسال و دریافت یک پالس تنها

سلام
    اگه با فرستنده نمیخواید دیتا بفرستید به نظرم ماژولهای ask جواب کار شما رو بده!
    یه سر به این سایت بزنید فرستنده های برد بالای خوبی داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SKFA نمایش پست ها
      سلام
      می خواهم یک فرستنده گیرنده داشتم باشم فقط برای اینکه چک کنه یه سیگنال وجود داره یا نه. یعنی مثلا یک کلید که فشرده میشه فرستنده با یک پالس فقط برای اعلام این فشرده شدن کلید بفرسته و گیرنده هم اینو دریافت کنه. اطلاعات خاصی قرار نیست منتقل بشه. نهایتش اینه که دو تا فرستنده بخوان پیام بدن و گیرنده فقط بفهمه که پیام از کدوم دریافت شده.
      اول می خواستم اف ام کار کنم. ولی به نظرتون ماژولی/مداری هست که بتونه کار به این سادگی رو انجام بده و توان کمتری مصرف کنه. توان مصرفی گیرنده برام مهمه چون باتری میخوره و اندازه اش هم کوچیکه.
      برد هم حدود 300 باشه کافیه.
      ممنون.
      فکر ساختن فرستنده گیرنده که یه پالس بفرسته رو فراموش کن. فکرش رو بکن که فقط و فقط یه پالس ناخواسته می تونه همه چیز رو خراب کنه!
      یا مازول خوب بخر(من به نظرم با برد مناسب و ارزون قیمت گیر میاد). ببین NRF ها مناسب کار شما هستند یا نه. یادت باشه به جای پالس مثلا یه کلمه یا کد رو بفرست. کلا امن تر هستش.

نوشته اصلی توسط M3R-E نمایش پست ها
      سلام
      اگه با فرستنده نمیخواید دیتا بفرستید به نظرم ماژولهای ask جواب کار شما رو بده!
      یه سر به این سایت بزنید فرستنده های برد بالای خوبی داره
      من به نظرم نیازی به این چیزا نیست. یه مازول ساده همه چیز رو راه میندازه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها

فکر ساختن فرستنده گیرنده که یه پالس بفرسته رو فراموش کن. فکرش رو بکن که فقط و فقط یه پالس ناخواسته می تونه همه چیز رو خراب کنه!
        یا مازول خوب بخر(من به نظرم با برد مناسب و ارزون قیمت گیر میاد). ببین NRF ها مناسب کار شما هستند یا نه. یادت باشه به جای پالس مثلا یه کلمه یا کد رو بفرست. کلا امن تر هستش.

من به نظرم نیازی به این چیزا نیست. یه مازول ساده همه چیز رو راه میندازه.

خیلی ممنونم از راهنمایی تون.
        درمورد فرستادن یه رشته کد حق با شماست.
        راستش من تجربه عملی تو این کار رو ندارم و ماژول ها رو نمی شناسم. میشه درباره NRF توضیح بدید. تا جایی که من دیدم فرکانس بالاست و فکر می کنم توانش بالا میره. چون مشکل توان توی گیرنده رو دارم.
        دوستان اگر گیرنده فرستنده مناسبی ask یا fm درنظر دارید ماژول باشه یا مداری که بتونم خودم بزنم لطفا معرفی کنید. مهمترین پارامتر هم مصرف کم گیرنده و اندازه کوچیک گیرنده است.
        یه بار یکی از اساتیدم گفت چون فقط بودن و نبودن سیگنال برات مهمه و (اگر اشتباه نکنم) کار ssi (signal strength indicator )هست توان کمی مصرف میکنه. آیا نوع این گیرنده ها فرق داره با بقیه؟

دیدگاه

سلام
          از ماژول ASK و ایسی های PT2262 و PT2272 استفاده کن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X