ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2013/01/20
    190
    59

راهنمایی در مورد هارد ssd

سلام
    من میخواستم یک هارد ssd برای لپتاپم بخرم
    با بودجه ای که دارم هارد ssd سامسونگ مدل EVO 850 را پیدا کردم (

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

)
    منتها چندتا سوال برام پیش اومد اگه دوستان راهنمایی کنید ممنون میشم.

1.تو یک سایت آونگ خوندم نوشته بود سعی کنید هارد با ظرفیت کامل خریداری کنید یعنی 240 یا 250 نگیرید 256 بگیرید ولی دلیلشو نگفته بود
    آیا مشکلی داره هارد با اینجور ظرفیت ها؟

2.به نظر شما این هارد خوبه ؟ یک نفر میگفت این هاردا refer شدس که اینقدر ارزونه البته احتمال زیاد باسه بازار گرمی خودش میگفت
    2009/08/27
    تهران
    634
    416

پاسخ : راهنمایی در مورد هارد ssd

متاسفانه هاردهای تعمیر شده توی بازار به شدت زیاد شده که باید مراقب اینگونه هاردها باشید که پولتون هدر ندره
    در مورد اینکه گفته شده کامل بخرید به خاطر اینکه تکنولوژی ساخت از پایه فرق میکنه یعنی تکنولوژی ساخت هارد 250 با 256 فرق میکنه البته در عمل تفاوتی نشون نداده
    2014/10/16
    1,382
    1,462

سلام
    اقا من هم هارد EVO 850 250GB دارم و هم Adata SP550 250GB
    باید بگم مثل همه چیز های دیگه سامسونگ حرف مفت میزنه
    کلا سامسونگ یک متقلب بزرگه....توی همه چیز....همه چیز....توی گوشی...توی کولر گازی،هارد،لپتاپ،همممممممه چیز!!!!!!!
    سامسونگ یک سری جنس نه چندان باکیفیت(دقت کنین نمیگم اشغال اما جنس خوب هم نیست) تولید میکنه و بعد با جنگ روانی و کلی تبلیغ و رسانه یه کاری میکنه و همه رو گول میزنه که فک کنن سامسونگ خوبه!
    مثلا همین گوشی هاش هم همینه که البته الان همه فکر میکنن سامسونگ خیلی خوبه ولی اصلا اینطور نیست
    یا مثلا همین هارد های سامسونگ.....همه جارو پر کرده که تکنولوژی چی چی داره و بنچمارکش خیلی بالاست و .... ولی در عمل اونقدر که میگه هارد خوبی نیست....فقط یه جنس معمولیه که اتفاقا در برابر یک سری هارد های دیگه کم میاره!!!
    با اینکه سامسونگ خیلی تبلیغ میکنه هاردهاش بیشترین سرعت رو دارن ولی هارد adata که من دارم بهتر از سامسونگه
    البته اینم در نظر بگیرین که هارد ها مولفه های مختلفی دارن مثلا هارد سامسونگی که دارم توی بالا اوردن ویندوز ضعیف تر از هارد ایدیتا هست

سایت اونگ که لینک دادین هم دیدم....هارد ایدیتایی که دارم فضاش کمتر از سامسونگ بود!!!
    هارد سامسونگ هم 7 میل داره هم 9میل....ایناییکه نوشته تبلیغه!
    به نظر من هارد یا ایدیتا بگیرین یا سن دیسک
    میدونید که 99 درصد اس اس دی هاییکه کارخونه ها روی لپتاپ ها میزارن سن دیسکه
    موفق باشید
    ................Fx7SAM................
    2013/09/03
    1,984
    633

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدعلی.م

سلام
    کلا سامسونگ یک متقلب بزرگه....توی همه چیز....همه چیز....توی گوشی...توی کولر گازی،هارد،لپتاپ،همممممممه چیز!!!!!!!
    سامسونگ یک سری جنس نه چندان باکیفیت(دقت کنین نمیگم اشغال اما جنس خوب هم نیست) تولید میکنه و بعد با جنگ روانی و کلی تبلیغ و رسانه یه کاری میکنه و همه رو گول میزنه که فک کنن سامسونگ خوبه!
    مثلا همین گوشی هاش هم همینه که البته الان همه فکر میکنن سامسونگ خیلی خوبه ولی اصلا اینطور نیست
    یا مثلا همین هارد های سامسونگ.....همه جارو پر کرده که تکنولوژی چی چی داره و بنچمارکش خیلی بالاست و .... ولی در عمل اونقدر که میگه هارد خوبی نیست....فقط یه جنس معمولیه که اتفاقا در برابر یک سری هارد های دیگه کم میاره!!!
    با اینکه سامسونگ خیلی تبلیغ میکنه هاردهاش بیشترین سرعت رو دارن ولی هارد adata که من دارم بهتر از سامسونگه
    البته اینم در نظر بگیرین که هارد ها مولفه های مختلفی دارن مثلا هارد سامسونگی که دارم توی بالا اوردن ویندوز ضعیف تر از هارد ایدیتا هست

سایت اونگ که لینک دادین هم دیدم....هارد ایدیتایی که دارم فضاش کمتر از سامسونگ بود!!!
    هارد سامسونگ هم 7 میل داره هم 9میل....ایناییکه نوشته تبلیغه!
    به نظر من هارد یا ایدیتا بگیرین یا سن دیسک
    میدونید که 99 درصد اس اس دی هاییکه کارخونه ها روی لپتاپ ها میزارن سن دیسکه
    موفق باشید
    آفرین علی جان...دقیقا همینه...
    هاردهای SSD خوب اگه مدنظرتون هست یکم صبر کنید Intel چند مدل زد هنوز فکر کنم وارد بازار نشده...
    خودمم منتظر همونم...اونا عالین
    قانون سوم نیوتون میگه برای اینکه بخوای به چیزی برسی باید از یه چیزی دل بکنی...

2013/01/20
    190
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط yousef55

متاسفانه هاردهای تعمیر شده توی بازار به شدت زیاد شده که باید مراقب اینگونه هاردها باشید که پولتون هدر ندره
    در مورد اینکه گفته شده کامل بخرید به خاطر اینکه تکنولوژی ساخت از پایه فرق میکنه یعنی تکنولوژی ساخت هارد 250 با 256 فرق میکنه البته در عمل تفاوتی نشون نداده
    ممنون

سلام
    مثلا هارد سامسونگی که دارم توی بالا اوردن ویندوز ضعیف تر از هارد ایدیتا هست
    موفق باشید
    من طرفدار سامسونگ نیستم ولی بنچمارک ها که دیگه دست سامسونگ نیست تو یوتیوبم افراد عادی تست کردن میشه دید
    بالا رفتن با تقلب و تبلیغات و ... آسونه ولی موندن نه!
    البته من نمیخوام این مورد به بحثهایی مثل اپل بهتره یا سامسونگ، ویندوز یا لینکوس و... تبدیل بشه من فقط میخوام یک هارد خوب بخرم

سایت آونگ این نوشتش که گفته فقط adata حجم کامل میزنه مسخرس این یک نمونه ۲۴۰ گیگه :

همین مدل که شما دارید سرعت خواندن تصادفیش از سامسونگ پایینتره
    البته این ها جزئیات فنی هست و شاید نشه به این اعداد اعتماد کرد...

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani

آفرین علی جان...دقیقا همینه...
    هاردهای SSD خوب اگه مدنظرتون هست یکم صبر کنید Intel چند مدل زد هنوز فکر کنم وارد بازار نشده...
    خودمم منتظر همونم...اونا عالین
    شما تجربه ی بدی از هارد ssd سامسونگ داشتین؟

دوستان نظری درباره ی silicon power ندارند؟
    مثلا این هارد

2015/11/26
    438
    674

نقل قول نوشته اصلی توسط aminta

ممنون

من طرفدار سامسونگ نیستم ولی بنچمارک ها که دیگه دست سامسونگ نیست تو یوتیوبم افراد عادی تست کردن میشه دید
    البته من نمیخوام این مورد به بحثهایی مثل اپل بهتره یا سامسونگ، ویندوز یا لینکوس و... تبدیل بشه من فقط میخوام یک هارد خوب بخرم

سایت آونگ این نوشتش که گفته فقط adata حجم کامل میزنه مسخرس این یک نمونه ۲۴۰ گیگه :

مثلا این هارد

دوست گرامی، خوشبختانه مشخصه شما با مراجع سخت افزاری آشنایی دارید و بنچمارکهای معتبر در مراجع را هم دیده اید. پس کار تمامه
    طبعا صحبت کاملا من درآوردی فروشگاه غیرمعتبر "آونگ"(!) که بشکل آبروریزی و واضحی مشخص بود برای فروش برند محصولات خودش نوشته بود را فراموش کنید ...

بنده 4 سال قبل در اوج بحران ارزی و شرایط بد واردات، که هنوز رواج SSDها در بازار پایین و دارای تنوع کمتری بود یک SSD Mushkin Atlas mSATA III 240GB از آمازون آمریکا سفارش دادم که قیمتش یک میلیون ت تمام شد، دو ماه قبل هم Samsung 850 Evo SATA III 1TB رو از دیجیکالا به همون قیمت (1م ت) گرفته و هر دو الان روی یک لپتاپ نصب هستند.موشکین با اینکه حرفه ای تر و گرانتره سرعت پایینتر و مصرف انرژی بیشتری تا سامسونگ 1 ترا داره که البته تفاوت فناوری 4 ساله رو هم نباید از نظر دور داشت

همونطور که خودتون دیدید ، سامسونگ فعلا در گارانتی محصولات و دوام و برگشت نخوردن قطعات سخت افزاری بخصوص ادوات ذخیره سازی مثل HDD، کارت حافظه و SSD در حال حاضر دست بالا رو در بازار جهانی داره و این به بازار داخل و یا حمایت متعصبین ارتباطی نداره

از اونجا که خودتون اطلاعات کافی رو کسب کردید سخن بیشتری برای گفتن وجود نداره
    فقط توجه کنید که Samsung 850 Pro از فناوری ساخت MLC و Samsung 850 Evo از TLC استفاده می کنند که باعث تفاوت ایندو سری از هم در قیمت و امور حرفه ای (مثلا برای سرورها که حجم رونویسی و بازخوانی بالایی نیاز دارند) شده اما سرعت Read و Write کلی تقریبا یکسانی دارند
    اما سیلیکن پاور مد نظر شما با اینکه از فناوری ساخت MLC برخورداره متاسفانه سرعت Read پایین تر و سرعت Write بسیار پایینتر 440MBps برخورداره که موجب شده در مقابل 850 Evo حرفی برای گفتن نداشته باشه

پیشنهاد اکید دارم هر محصولی تهیه می کنید با گارانتی معتبر و از جای معتبر باشه . محض ذکر مثال ملاحظه کنید شخصا طی 5 سال اخیر زمانیکه بالاترین ظرفیت کارتهای micro SD در حد 64GB بود دو عدد از برند "سن دیسک" (اصل) بفاصله ی یکسال و نیم گرفتم متاسفانه هر دو بعد از حدود یکسال کارکرد دچار Read Only سخت افزاری شدند (در فروم san disk بسیاری از کاربران اقصانقاط دنیا از این بابت به مشکل خورده و معترض شده اند و گارانتی تعویض کرده بود) اما در ایران چون هنوز گارانتی دار تا اون زمان وارد نشده بود ایندو کارت که جمعا حدود 700 هزار ت هزینه روی دستم گذاشته بودند رو ناچار شدم بیاندازم دور
    ویرایش توسط Skylake : 2016/09/08 در ساعت 11:27
    2014/10/16
    1,382
    1,462

نقل قول نوشته اصلی توسط aminta

ممنون

مثلا این هارد

اگر کمی تحقیق کنید خواهید دید که بله....مثلا بنچمارک گوشی های سامسونگ هم بالاست اما تا حالا چند بار گندش در اومده که با رشوه این کار رو کرده.....توضیحش خیلی مفصله
    من هم نگفتم سامسونگ مثل وسایل چینی فوق اشغاله؛من فقط میگم اونقدری که تبلیغ میکنه خفن نیست!
    گفتم هم که هر دو هارد سامسونگ و ایدیتا رو دارم ولی هارد ایدیتا سریعتر بود.....ولی نه اینکه خیلی فرق داشته باشه که!....هارد سامسونگ حدود دو سه ثانیه دیرتر ویندوز رو بالا میاره....همین
    قرار نیست شما کلی پول بدی سامسونگ بخری و بعد مثلا سرعتش نصف ایدیتا باشه که!
    ................Fx7SAM................
    2015/11/26
    438
    674

اگر کمی تحقیق کنید خواهید دید که بله....مثلا بنچمارک گوشی های سامسونگ هم بالاست اما تا حالا چند بار گندش در اومده که با رشوه این کار رو کرده.....توضیحش خیلی مفصله
    من هم نگفتم سامسونگ مثل وسایل چینی فوق اشغاله؛من فقط میگم اونقدری که تبلیغ میکنه خفن نیست!
    گفتم هم که هر دو هارد سامسونگ و ایدیتا رو دارم ولی هارد ایدیتا سریعتر بود.....ولی نه اینکه خیلی فرق داشته باشه که!....هارد سامسونگ حدود دو سه ثانیه دیرتر ویندوز رو بالا میاره....همین
    قرار نیست شما کلی پول بدی سامسونگ بخری و بعد مثلا سرعتش نصف ایدیتا باشه که!
    برای اینکه علت بدقت معلوم بشود مشکل یا ضعف از کجاست با برنامه های تخصصی ارزیابی سلامت و کارایی سخت افزارهای ذخیره سازی، از قبیل

و

از SSDها شات تهیه کرده و همراه مشخصات کامپیوتر و درایوهای مربوطه اینجا قرار بدهید تا دلیلش خدمتتان ارائه بشه
    چون مطمئنا می دانید که بوت ویندوز بدلایل متعدد ملاک درستی برای مقایسه کردن نیست، مگر در شرایط بدقت کنترل شده ی آزمایشگاه
    ویرایش توسط Skylake : 2016/09/08 در ساعت 13:06
    2013/01/20
    190
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Skylake

فقط توجه کنید که Samsung 850 Pro از فناوری ساخت MLC و Samsung 850 Evo از TLC استفاده می کنند که باعث تفاوت ایندو سری از هم در قیمت و امور حرفه ای (مثلا برای سرورها که حجم رونویسی و بازخوانی بالایی نیاز دارند) شده اما سرعت Read و Write کلی تقریبا یکسانی دارند
    ممنون از همه دوستان
    بله اینو دیده بودم
    فعلا بین سامسونگ و adata موندم
    یک چیز دیگه که سامسونگ نگرانم کرده بود تو عکسا نوشته product of korea ولی ملت خریدن پشت نوشته بوده made in china !
    البته اون جمله معروف که میگه اپل هم یکسری چیزا را میده چین بزنه را نباید فراموش کرد.

من این مشکل انتخاب سر هارد اکسترنال هم داشتم تو اون قضیه هم بحث بود بین علما western یا adata و ...
    بگذریم

سوال دیگه که دارم اینه که من میخوام روی هارد ssd حدودا 30 گیگ بزارم برای لینوکس و بقیشو ویندوز ۱۰ نصب کنم
    ولی یک جا خوندم نوشته بود پارتیشن بندی نکنین
    مشکلی پیش میاد؟
    لینوکس کلن روی ssd باشه چه شود!

بعد یکم میترسم خودم هارد با dvd عوض کنم فیلماشا دیدم ولی خوب ....
    caddy هم داستانیه قیمت داره ۲۰ تومن تا ۱۰۰ تومن
    2015/11/26
    438
    674

1. بدیهیست ساخت این کشور و آن کشور درباره ی کالاهای الکترونیک اهمیتی ندارد چون کارهای مونتاژ توسط ماشین انجام می شود . امروزه عموما کالاهای با تیراژ میلیونی بدلایلی که می دانیم در چین مونتاژ می شود، و برعکس تیراژ پایینترها که طبعا بازار کوچکتر و فروش کمتری دارد گاه در کشورهای دیگر ساخته می شوند، در هر صورت این قضیه دستکم در این مورد پارامتری نیست که در معادله ی خرید بخوایم وارد کنیم

2. ملاک تصمیم گیری در هر حوزه ی 'تخصصی' باید نظرات 'تخصصی' در مراجع 'تخصصی' باشد نه علایق مثبت و منفی افراد یا رأی دل .
    بنده همیشه برای مشاوره ی بردهای الکترونیک اینجا به eca میایم و برای مشاوره ی سخت افزار به shahrsakhtafzar.com/forum میرم چون هر کدوم در حوزه ی خودشون در وب فارسی تخصصی ترین هستند با اعضایی متخصص در همان کار . اگر براتون خیلی مهمه و هنوز تردیدی داشتید در همونجا مطرح کنید تا نشه مثل گذشته که بجای رسیدن به پاسخی حرفه ای، درگیر بحثهای شخصی افراد (بقول شما علما) شده بودید که یکی بگه من به این دلیل از این خوشم میاد و دیگری بگه من به اون دلیل از اون بدم میاد
    من این مشکل انتخاب سر هارد اکسترنال هم داشتم تو اون قضیه هم بحث بود بین علما (؟) western یا adata و ...

ویرایش توسط Skylake : 2016/09/08 در ساعت 15:42
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15