اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی و کمک در یک کار صنعتی لودسل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی و کمک در یک کار صنعتی لودسل

سلام یکی از دوستان ففقط یک رراهنمای نمایشگر لودسل برام اورد ه که چیز خاصی توش نداره و فقط طرز استفاده از نمایشگر رو نوشته
    حالا این ها از من میخوان یک نمایشگر مجزای دیگه با سون سگمنت واسه شون بسازم که بیرون نصب بشه و اون کسی که بیرونه بتونه وزن ماشین و بارشو ببینه .
    حالا من موندم چیکار کنم
    این دفترچه ای که اورده اند واسه من هیچ گونه کمکی به من نمی کنه
    و در واقع یک نمایشکر بیشتر نیست
    نمایشگر دیجیتال شون اسمش gamma-07 می باشد
    خواستم مرا راهنمایی کنید
    من فکر می کردم شاید بتونم با میکروها واسه شون بسازم
    باید شدنی هم باشه
    ولی تغییرات رنجی رو که مثلا ماشین میره روی لودسل نمیدونم باید از کجا بدست بیارم و هر یک کیلو یا هر یک دهم کیلو چه قدر ولتاز یا چقدر رنج تغییر می کندد و اینکه آیا میشه از جایی از این دستگاه این تغیییرات رنج رو گرفت و به میکرو داد . ازز کجا باید گرفت
    این نمایشگر ها حتما یه استانداردی رو داره و بر طبق یه سری رنج ها ی استاندارد وزن رو نمایش میده اون استانداردها چیه . اگر غیر این باشه هر نمایشگری یه چیزی نمایش میده درسته . اگه اطلاعاتی در زمینه این استانداردها دارید لطفا راهنماایی کنید .
    سپاس از ای سی آ و شما دوست گرامی
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

پاسخ : راهنمایی و کمک در یک کار صنعتی لودسل

سلام
    این نمایشگرها معمولا ورودی سریال rs232 دارن!
    کدی چیزی نداره؟
    اسم و شماره دستگاه اصلی چیه که به این نمایشگر متصل میشه
    معمولا اعداد رو تو یه قالب خاص میفرستن که توسط نمایشگر دیکد میشه و نمایش داده میشه
    شما باید خروجی دستگاه رو وصل کنید به پورت کام سیستم و ببینید کدها رو چطور میفرسته تا بتونید دیکد کنید

دیدگاه

سلام و سپاس شماره ی دستگاه رو ننوشته فقط توی دفترچه ی کارکردش اسم gamma-07 نوشته .
      از خروجیش فکر نکنم بتونیم بگیریم چون خروجی این دستگاه کدهای مختلفی میفرسته مثل ساعت تاریخ وزن و .... .
      اینکه شما میگید پورت rs232 داره درست میگید ولی وصل کامپیوتر میشه که یه نرم افزار هم داره و باید نرم افرارشو نصب کرد که بشه از سیستم یا کامپیوتر استفاده کرد واسه کارهای دیگر مثل پرینت و ذخیره و .... .
      منظورتون از خروجی دستگاه چیه خروجی لودسل یا خروجی نمایشگر ؟
      جدیدترین ویرایش توسط iranesabz; ۱۵:۲۹ ۱۳۹۵/۰۶/۱۸.
      مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

پورتی که به نمایشگر متصل شده چی هست؟

دیدگاه

سلام.
          .بهتر نبود یک ترانسمیتر لودسل که پروتوکل مدباس را دارد تهیه کنید و برای نمایشگر هم بجای طراحی برد 7سگمنت از hmi استاندارد موجود در بازار استفاده کنید .کل راه اندازی کم تر ۱ساعت طول خواهد کشید.

Sent from my G6 using Tapatalk
          جدیدترین ویرایش توسط mori64; ۱۳:۰۸ ۱۳۹۵/۰۶/۱۹.
          از جمله ی رفتگان این راه دراز
          باز آمده ای کو که به ما گوید راز
          هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
          چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

به صفحه های زیر ککه توی دفترچه بود نگاه کنید .

دیدگاه

این تصویر پشت نمایشگر است

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط mori64 نمایش پست ها
              سلام.
              .بهتر نبود یک ترانسمیتر لودسل که پروتوکل مدباس را دارد تهیه کنید و برای نمایشگر هم بجای طراحی برد 7سگمنت از hmi استاندارد موجود در بازار استفاده کنید .کل راه اندازی کم تر ۱ساعت طول خواهد کشید.

سلام دوست خوب من از کجا باید تهیه کنم و با چه قیمتی جمع و جور میشه

دیدگاه

در رابطه با ترانسمیتر سرچ کنید .مثلا

در رابطه با اچ ام آی هم برند های مختلفی هست دلتا ،کینکو،پنل مستر ....
                با توجه به سایز قیمت های مختلفی هست .مثلا هفت اینچ دلتا ۶۰۰ و خرده ای

از جمله ی رفتگان این راه دراز
                باز آمده ای کو که به ما گوید راز
                هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
                چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X